Gijp helemaal klaar met Genee: ‘Wat mij betreft was gisteren laatste uitzending’
René van der Gijp heeft een bom gelegd onder Veronica Inside. De analyticus haalde vanavond in RTL Boulevard uit naar presentator Wilfred Genee. Van der Gijp en Johan Derksen zijn woedend over de uitzending van gisteravond. ,,We wisten allebei niet dat hij ons voor het Joegoslavië-tribunaal zou zetten", stelde hij.
Delen per e-mail
De relatief harde aanpak van Johan Derksen door Genee is Van der Gijp in het verkeerde keelgat geschoten. De uitzending van gisteren stond in het teken van racisme, als reactie op de ophef die was ontstaan nadat Derksen rapper Akwasi in verband bracht met Zwarte Piet. ,,Dan gaat Genee in een uitzending die op dit moment cruciaal is voor Johan hem openlijk afvallen", aldus Van der Gijp bij RTL Boulevard. ,,Hoe slecht kan je zijn? Ik ben zo teleurgesteld in dat ventje. Johan was na afloop na 10 seconden weg, ik na 20 seconden.”
De setting, met naast de vaste stamgasten ook advocaat Natacha Harlequin en oud-voetbalprof Dries Boussatta, zinde Gijp totaal niet. ,,We wisten allebei niet dat Wilfred ons voor het Joegoslavië-tribunaal zou zetten.” Volgens de voetbalanalist heeft Genee het volledig verkeerd aangepakt. ,,Maar dat wist hij zelf ook al na de uitzending, hoorde ik van iedereen. Hij heeft ervoor gekozen.”
Dit komt niet meer goed
Geen toekomst
Volgens Van der Gijp heeft Veronica Inside geen toekomst meer. ,,Je bent zo op je hoede nu. Dat wordt een totaal ander soort programma. En als Johan dan ook nog met een zak aardappels van vier kilo naar Hilversum toe rijdt, dan moet je gewoon zeggen: jongens, dit heeft geen zin meer. Wij hebben hem nu duidelijk gemaakt dat we absoluut klaar met hem zijn en dat het wat ons betreft gewoon de laatste uitzending was gisteren. Dan gaat-ie maandag maar een show maken met Sneijder en Jansma. Nee, daar kan je van overtuigd zijn. Dit komt niet meer goed.”
De contracten van Derksen en Van der Gijp lopen nog een aantal jaar door, maar hij denkt dat dat geen probleem is. ,,Als wij John de Mol uitleggen dat het zo niet verder kan, dan is De Mol de laatste die zal zeggen: ik hou je aan je contract. Het programma zal vanaf nu nooit meer hetzelfde zijn. Met name de tik die wij van hem gehad hebben, daar stappen we niet zo makkelijk overheen.”
Van der Gijp houdt de deur nog op een klein kiertje. ,,Hij kan nog met een uitleg komen die voor ons te accepteren is, maar dan moet hij wel met iets goeds komen. Na de zomer moeten we maar bij elkaar gaan zitten met John de Mol erbij, om te kijken of dit een hindernis is die te accepteren is. Één ding is zeker: het programma gaat nooit meer hetzelfde zijn. Ik laat me ook nooit meer een uitspraak door hem ontlokken. Johan heeft mij gisteren een mailtje gestuurd. Ik zei: hier sta ik 100 procent achter, als jij stopt, dan stop ik ook.”
Johan Derksen ging gisteren in op de ‘grap’ die hij had gemaakt over Akwasi:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMAngela kijkt tv
Geruststellend: Humberto is alweer boos op Veronica Inside
Journaliste Angela de Jong schrijf vijf keer per week een column over wat haar opvalt op tv. -
Wilfred Genee belde na afloop met Johan Derksen: ‘Een emotioneel gesprek’
Wilfred Genee zat naar eigen zeggen in een tweespalt gisteravond in zijn programma Veronica Inside. Hij had het gevoel dat hij Johan Derksen aan het ‘roasten’ was, terwijl hij ook vindt dat hij een team vormt met de analyticus. De twee hebben inmiddels met elkaar gebeld. ,,Het werd een emotioneel gesprek. Hij had het gevoel dat hij klem was gezet.” -
Huiseigenaar betaalt geen boete meer als gasaansluiting wordt verwijderd
Consumenten hoeven niet te betalen wanneer ze hun gasaansluiting laten verwijderen. Dat heeft toezichthouder Autoriteit Consument & Markt (ACM) bepaald. De verwijderkosten van de gasaansluiting worden in plaats daarvan betaald door iedereen die nog wel op het gasnet is aangesloten, via de periodieke aansluitvergoeding. -
Johan Derksen twijfelt over doorgaan, maar Talpa zegt dat hij blijft
Hoewel Johan Derksen (71) twijfelt over een terugkeer aan tafel bij Veronica Inside, gaat de voetbalanalist volgens Talpa ook komende seizoenen gewoon door. Vanochtend liet hij weten aan deze site zich te beraden op zijn positie. ,,Het was een enorme kutshow gisteravond. Ik heb het nu helemaal gehad. Maar ik ga er vanuit dat de woede deze zomer nog wel zakt.” -
Bijbaan kwijt, studievertraging en kosten: 'Elke maand lastig om mijn studie te betalen'
Van zorgeloos studeren is tijdens de coronacrisis geen sprake. Studenten maken meer studiekosten door opgelopen studievertraging, velen zijn hun bijbaan kwijtgeraakt, ze lenen meer en maken zich daardoor ook zorgen over hun financiële toekomst.
-
22
Driekwart van commando's in spe haalt de opleiding niet, waarom is dat?
Misschien is de opleiding van de Korps Commandotroepen wel de zwaarste die er is. Ongeveer 80 procent van de kandidaten haalt de eindstreep niet eens. Universitair hoofddocent Ruud den Hartigh werkt nu samen met zijn team aan een oplossing. Door de commando’s in spe te volgen en de data te analyseren, hopen ze erachter te komen wat de grote uitval veroorzaakt. -
PREMIUM39
Wie het normaal vindt dat Ferry Doedens zichzelf tegen betaling aftrekt op internet, moet dit zien
Journaliste Angela de Jong schrijft vijf keer per week een column over wat haar opvalt op tv. -
Zwart adoptiekatje Frummel wint Gouden Loeki