Gio (16) uit Ik geloof in mij al week lang op 1 in lijst meest virale nummers
Het lijkt er sterk op dat de Haagse Gio Swikker (16) na René le Blanc de volgende volkszanger is die doorbreekt dankzij het SBS 6-programma Ik geloof in mij. Zijn lied Laat je gaan staat inmiddels al een week lang op 1 in de Viral 50 van Spotify, de lijst met nummers die in Nederland het meest worden gedeeld op sociale media.
Delen per e-mail
De zangavonturen van de tiener, steevast terzijde gestaan door zijn oma’s, waren de afgelopen twee weken te zien in de culthit van SBS 6. Ruim 300.000 kijkers zagen hoe hij zichzelf vergeleek met Danny de Munck en Tino Martin, die hij dolgraag zou opvolgen als dé levensliedzanger van Nederland.
Hoewel hij nu nog vooral optreedt voor bekenden in lokale cafeetjes, moet Laat je gaan het ticket zijn naar grotere podia. Het nummer werd oorspronkelijk in 2015 uitgebracht door de bijna dertig jaar oudere Willem Barth, bij wie het minder opzienbarend was dat hij zong over het ‘verwennen’ en laten ‘trillen’ en ‘gillen’ van een vrouw door haar te ‘strelen’.
Spotify kijkt voor de Viral 50 naar de mate waarin liedjes worden gedeeld op sociale media. En daar is het nummer een behoorlijke hit. Er hoort namelijk een dansje bij, dat talloze mensen de afgelopen tijd deden in filmpjes op TikTok:
In de officiële clip van het nummer doet Gio het dansje overigens niet. De video is inmiddels wel ruim 410.000 keer bekeken. In de reguliere lijst met de meest gestreamde nummers op Spotify staat Gio vandaag op 180.
Later deze maand treedt Gio samen met enkele andere gezichten uit het SBS-programma twee keer op in de Ziggo Dome. Het eerste concert was volgens de zender binnen een minuut uitverkocht.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Ex-quizmaster Frank Masmeijer mogelijk volgende maand vrij
Frank Masmeijer kan mogelijk al over een maand op vrije voeten komen. De gevallen quizmaster die vastzit in de gevangenis van Beveren vanwege betrokkenheid bij grootschalige cocaïnesmokkel heeft een verzoek ingediend om vervroegd vrij te komen. Dat laat een woordvoerder van het Parket Oost-Vlaanderen weten aan Shownieuws. -
PREMIUM
Video Deze hyperloop moet in de toekomst versproducten razendsnel van a naar b brengen
Er komt een onderzoek naar een hyperloopnetwerk voor goederen in de Randstad. Vracht moet in de toekomst vanuit de Rotterdamse haven naar het Westland of naar Schiphol met grote snelheid worden vervoerd in lange buizen. Overheidsinstanties en bedrijven hebben daarvoor een convenant getekend. -
PREMIUM
Nieuwe opleiding moet voor meer jonge truckers zorgen: ‘Muziek aan en knallen’
Waar zijn ze toch, die vrachtwagenchauffeurs? Omdat er veel vraag is naar nieuwe handjes aan het stuur in de cabine, start een mbo-school in Alphen aan den Rijn een nieuwe opleiding. Die moet jongeren die dromen van een leven op de weg al jong helpen aan een groot rijbewijs. ,,Je helpt mensen, rijdt rond. Muziek aan, lekker knallen.” -
SBS kondigt tweede seizoen Ik Geloof In Mij aan
De hoofdpersonen van het SBS6-programma Ik Geloof In Mij, waarin nog onontdekte volkszangers worden gevolgd, geven in december een extra concert in de Ziggo Dome. De eerste show was vandaag binnen een minuut ‘uitverkocht’, zo maakte de zender bekend. Ook tijdens het tweede concert zijn er vanwege de coronabeperkingen dertig bezoekers welkom. -
Talkshowgasten uitgezonderd van avondklok, Jinek en Op1 gaan door
Mensen die ‘s avonds te gast zijn in liveprogramma’s op tv vormen een uitzondering bij de avondklok die komend weekend in moet gaan. Als ze een uitnodiging van de omroep hebben, mogen ze na 20.30 uur toch over straat. Dat vertelde premier Mark Rutte vanmiddag op de persconferentie over de nieuwe coronamaatregelen.
-
MovieInsiders Podcast A Clockwork Orange en de meest controversiële films aller tijden
Geweld, seks…én Beethoven. A Clockwork Orange veroorzaakte in 1971 een ongekend schandaal. In Groot-Brittannië was de film zelfs 27 jaar lang verbannen. Hoe schokkend en relevant is deze omstreden klassieker nu nog, 50 jaar na dato? Tijd voor een frisse blik door 2021-ogen, in deze nieuwe aflevering van de filmpodcast MovieInsiders. -
René le Blanc geeft concert in Ziggo Dome met andere sterren uit Ik geloof in mij
De hoofdpersonen uit het SBS 6-programma Ik geloof in mij treden komende maand op in de Ziggo Dome. Op 12 december zingen zij voor een select groepje fans, zo maakte Wilfred Genee vanochtend bekend in zijn ochtendshow op Radio Veronica. -
Horeca blij dat avondklok niet geldt voor maaltijdbezorgers
De horecabranche is blij dat maaltijdbezorgers uitgezonderd worden van de door het kabinet beoogde avondklok. Dat laat voorzitter Robèr Willemsen van Koninklijke Horeca Nederland (KHN) weten. Hij hoopt daarbij dat de aanscherping van de maatregelen het mogelijk maakt dat de regels snel weer versoepeld kunnen worden.