Jinek baalt van ‘wildste uitzending ooit’: ‘Veel schade voor dit programma’
ophef baudetDe opzienbarende bijdrage van cabaretier Martijn Koning over politicus Thierry Baudet donderdagavond in de talkshow Jinek, heeft veel schade berokkend aan het programma. Dat zei presentatrice Eva Jinek gisteravond. ,,Het was een fair en hard gesprek aan tafel, tot de laatste vijf minuten. Toen veranderden de spelregels en was het niet meer eerlijk”, erkende Jinek.
Aan het einde van de uitzending verliet Baudet de tafel tijdens de ‘roast’ van cabaretier Martijn Koning. Daarin refereerde Koning onder meer aan de Joodse afkomst van Baudets verloofde. Ook haalde de cabaretier de deels Indonesische afkomst van de FVD-politicus aan. Allemaal uitspraken die voor groot ongemak bij de gasten aan tafel zorgden, blikt Jinek onder andere met Marc-Marie Huijbregts terug.
,,Ik trad uit mijn lichaam”, vertelt Jinek over de ‘wildste uitzending ooit’. ,,Ik zat te wachten op een kantelpunt, maar ik hoorde alleen maar nare dingen en dacht: wanneer verandert dit? Ik ben niet iemand die snel op haar mondje is gevallen, maar ik was wel even stil”, aldus de presentatrice, die zich door de beledigingen ‘overvallen’ voelde. Hoewel ze niet verantwoordelijk is voor wat een cabaretier in haar programma zegt, baalt ze ontzettend van wat er is gebeurd. ,,Dit is mijn programma en het gaat om mijn reputatie. Ik ben hier niet blij mee. Dit heeft veel schade voor dit programma en voor wat wij maken en daar baal ik onwijs van.”
Excuses
Toch had ze niet het idee dat ze vroegtijdig moest ingrijpen.,,Ik vind het nogal wat om bij een performance in te grijpen. Toch?” Naderhand nam Jinek contact op met Baudet om haar excuses aan te bieden. Baudet was volgens Jinek niet blij dat zijn gezin er bij werd gehaald.
Om die reden wil de presentatrice voortaan weten wat haar gasten gaan doen. Jinek wist niets over de inhoud, omdat de cabaretier die niet wilde delen. ,,Ik wil om en nabij weten wat iemand gaat doen, want ik ben uiteindelijk verantwoordelijk voor mijn gasten”, vertelt Jinek. Ze zegt ook dat ze haar gasten niet als een ‘stuk rood vlees’ in ‘een safaripark’ wil gooien.
Kritiek
Veel mensen begrepen dat Baudet de tafel verliet. ,,De enige keer dat ik Thierry Baudet gelijk gaf bij Jinek was toen hij wegliep bij de laffe pseudo-roast van Martijn Koning”, schreef Jochem van Gelder. Op deze site schreef columnist Angela de Jong dat ze alle begrip had voor het vroegtijdige vertrek van de Forum voor Democratie-leider. ‘Hij had het eerlijk gezegd nog lang volgehouden, vond ik. Koning had zichzelf dan ook overtroffen. Wie dacht dat zijn oudejaarsconference van 2019 het dieptepunt van de Nederlandse cabaretgeschiedenis was, heeft duidelijk zijn ‘roast’ van Baudet niet gezien’, stelde ze.
Sommige kijkers, zoals Freek de Jonge, namen het echter voor Koning op. ,,Je vraagt een cabaretier zijn ding te doen, en hij doet dat op zijn manier”, aldus de 76-jarige komiek. Hij noemde het “inmiddels bijna een cliché dat Baudet tijdens een uitzending wegloopt om indruk te maken”.
Reactie Koning
In een korte verklaring liet Koning weten dat RTL zijn tekst niet heeft ingezien. ,,Ik heb vandaag een stukje gedaan bij Jinek wat nogal wat stof heeft doen opwaaien”, stelt Koning. ,,Dit soort stukjes maak ik zonder overleg met de redactie van Jinek. Ik stuur nooit stukjes op van tevoren ter inzage.”
De cabaretier zegt heel blij te zijn met de vrijheid die hij van RTL krijgt op die plek. ,,Ik hoop dat de opwinding nu weer kan gaan over wat er gezegd is aan tafel.”
Trending
Door de ontstane ophef is hashtag #KijkgeenJinek trending op Twitter. Daarmee roepen twitteraars mensen op niet meer naar de talkshow te kijken. Aan die oproep wordt voorlopig nog geen gehoor gegeven. De uitzending van gisteravond was goed voor 1,2 miljoen kijkers.
Bekijk hier al onze video’s over Show & Entertainment:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMMet video
Recordaantal vacatures: thuiswerken, tiny house en korte werkweek als lokkertjes
Een recordaantal vacatures staat open, waardoor werkgevers van alles uit de kast halen om personeel te werven. Maar is een scooter of een tiny house wel genoeg? -
PREMIUM
Berlijn, Barcelona en Marokko: zo gaat Femke (49) elk jaar gratis op vakantie
Je moet je huis netjes en schoon achterlaten voordat je vertrekt, maar dan kun je gratis vakantie vieren in het huis van een ander. Femke Breukels uit Utrecht is fanatiek huizenruiler: ,,We hebben al 10.000 euro bespaard.’’ -
Update
Cabaretier Martijn Koning onder vuur na ‘roast’ Baudet bij Jinek
Zowel binnen RTL als bij een aantal kijkers van de talkshow Jinek is onvrede ontstaan over een programma-onderdeel waarin FvD-lijsttrekker Thierry Baudet gisteravond op de hak werd genomen door cabaretier Martijn Koning. 889.000 mensen zagen dat. -
PREMIUM
Martijn Koning over ‘roast’ Baudet: ‘Pleuris brak uit na de uitzending’
Bekend en onbekend Nederland viel gisteravond massaal over Martijn Koning (42). De cabaretier had aan het einde van de talkshow Jinek een ongekende ‘roast’ in petto voor Thierry Baudet. De Forum voor Democratie-voorman liep nog voor het einde van tafel. -
Mijn bevalling
Esmee krijgt kind met mannenstel: ‘Toen mijn vliezen braken, kwamen ze meteen dweilen’
Bevallen: vrouwen doen het al eeuwen en raken er nooit over uitgepraat. Bevallingen zijn prachtig, loodzwaar en veranderen je leven. In deze serie creëren ouders openheid door het eerlijke verhaal van hun bevalling te delen. Deze week: Esmee Ros zette haar kind op de wereld in een meeroudergezin.
-
RTL: Martijn Koning blijft welkom
De satirische bijdrage over politicus Thierry Baudet gisteravond in de talkshow Jinek die veel stof deed opwaaien, betekent geen definitief exit voor Martijn Koning bij RTL. ,,Martijn blijft welkom als gast voor onze programma’s”, reageert een woordvoerster desgevraagd. ,,Maar hij staat niet meer gepland in Jinek & RTL Nieuws: De strijd om de Kiezer.” -
Gudo in Cannes
Cannes kijkt reikhalzend uit naar de komst van Tom Cruise
Het Filmfestival van Cannes is vandaag losgebarsten. Was het meest prestigieuze filmfestival ter wereld vorig jaar nog pandemie-pover, met eindeloze wachtrijen voor de testtent (spugen in een tuitje), overal mondkapjes (en direct worden aangesproken wanneer je je kapje ook maar een seconde afdoet) en (pogingen tot) ‘social distancing’, tijdens déze editie moet de glamour er weer vanaf druipen. Het is bovendien een jubileumjaar, het evenement in Cannes bestaat 75 jaar. -
PREMIUMANGELA KIJKT TV
Baudet had volkomen gelijk om op te stappen bij Jinek
Journaliste Angela de Jong schrijft vijf keer per week een column over wat haar opvalt op tv.