Koning Willem-Alexander neemt deel aan amfibische landing tijdens Navo-oefening
Koning Willem-Alexander is zaterdag en zondag in Noorwegen geweest voor een bezoek aan de Koninklijke Marine. De vorst woonde daar de zogenoemde Cold Response bij, een tweejaarlijkse Navo-oefening met ruim 30.000 deelnemers. Dat heeft de Rijksvoorlichtingsdienst vandaag bekendgemaakt.
Willem-Alexander kreeg zaterdag aan boord van het schip Zr.Ms. Rotterdam een rondleiding en hoorde daar onder meer hoe maritieme diensten helpen bij amfibische landingen. In de avond was de koning aanwezig bij een uitleg van de Maritime Battle Staff en nam hij in de nacht van zaterdag op zondag zelf ook deel aan een amfibische landing.
In het veld leerde de koning over tactiek en planningsuitdagingen bij zulke landingen. De overnachting was ook in het veld.
Simulatie
Willem-Alexander woonde zondag als afsluiting van zijn werkbezoek een gesimuleerde verplaatsing per sneeuwscooter naar een patiënt bij en een medische evacuatie per helikopter naar het schip Zr.Ms. Rotterdam.
Elke twee jaar doen 27 landen mee aan de Cold Response van de Navo, waarbij samenwerken over land, zee en in de lucht wordt geoefend.
Luister ook naar de AD Media Podcast:
Bekijk hieronder onze video’s op het gebied van Show & Entertainment:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMMet video
Statiegeld op blikjes, zo krijg je je geld terug
Na de kleine plastic flesjes zijn nu de blikjes aan de beurt. Vanaf deze week betaal je daar ook 15 cent statiegeld voor. Maar waar is dat goed voor en ook niet onbelangrijk: hoe krijg je je centjes weer terug? -
PREMIUM
Met deze bomen heb je snel een koeler terras
De beste remedie tegen een hete zomer? Onze tuinexpert Laurence Machiels weet raad: plant nu nog bomen! Afhankelijk van de grootte van je tuin, legt ze uit welke bomen het best tot hun recht komen en welke genoeg (maar ook niet te veel) schaduw geven. ,,Strooi een mulchlaag van compost of bladaarde onder de boom, dat houdt de verdamping tegen.’’ -
Willem-Alexander grapt: Rutte eet als enige koekjes in het paleis
De enige bezoeker van koning Willem-Alexander die wel eens een koekje eet, is premier Mark Rutte. Dat vertelt de koning lachend tijdens zijn bezoek aan de Wetenschappelijke Raad voor het Regeringsbeleid (WRR). De onafhankelijke denktank voor de Nederlandse regering bestaat dit jaar vijftig jaar. -
21
Is zout nou wel of niet slecht voor je bloeddruk?
Over de hoeveelheid keukenzout die we gebruiken, is veel te doen. Toch heeft zout ook belangrijke functies, zegt voedingsdeskundige Karine Hoenderdos. In deze rubriek beantwoordt ons panel aan deskundigen elke week een lezersvraag over voeding, gezondheid of relaties. -
PREMIUM
Twee druppels haar vader Tom Cruise, maar ze heeft niets meer met hem te maken: hoe gaat het met Suri Cruise?
Wie één blik op haar werpt, weet meteen wie haar vader is. Suri Cruise (16), die zich zelden laat zien voor de camera’s, floreert op alle gebieden. Momenteel is ze samen met haar moeder Katie Holmes (44) volop bezig met de volgende grote stap in haar leven: het vinden van een universiteit. Vader Tom Cruise (60), heeft daar geen aandeel in en weigert alle contact.
-
PREMIUM
Jonge zangers over hun rol in de Matthäus-Passion: ‘Het maakt niet uit of er een heavymetalband of een orkest achter je staat’
De evangelist in Bachs Matthäus-Passion neemt de luisteraar bij de hand, in zijn vertelling betrekt de tenor het publiek bij het lijdensverhaal. Wat voor rol is dit en hoe vul je hem in? Vier zangers over vier verschillend opgezette uitvoeringen: van intiem ensemble met tien zangers tot grotere koren. -
-
-
PREMIUM
Sluipschutters op daken? Zo bereidt de politie zich voor op Koningsdag: ‘Veel maatregelen niet zichtbaar’
Een blik achter de schermen van ‘Operatie Oranje’, waar de veiligheidsdiensten al maanden werken aan een veilig koninklijk Koningsdagbezoek van twee uurtjes aan Rotterdam. ,,Het zou natuurlijk bizar zijn als Amalia niet mee zou kunnen komen. Ons doel is dat de familieleden die aanwezig willen zijn ook aanwezig kúnnen zijn.’’Rotterdam -
Rechtszaak tegen Thijs Römer verplaatst naar eind juli
De rechtszaak tegen Thijs Römer over vermeende zedendelicten is verplaatst naar 25 juli. Dat bevestigt een woordvoerder van de rechtbank Noord-Nederland na na berichtgeving van RTL Boulevard. Eerder zou de zaak op 19 juni dienen. De zaak komt voor in de rechtbank in Assen. De reden voor het veranderen van de datum heeft te maken met de planning van andere zaken.