Koningin Elizabeth (91) bezoekt voor eerste keer modeshow in Londen
foto'sDe Britse koningin Elizabeth (91) heeft vandaag voor de eerste keer in haar leven op de eerste rij gezeten bij een modeshow van de Fashion Week in Londen. De seniore royalty zat naast Anna Wintour: de Engels-Amerikaanse hoofdredactrice van de Amerikaanse editie van modeglossy Vogue.
Volgens aanwezigen babbelden de dames er driftig op los toen op de catwalk de jongste collectie van de Britse modeontwerper Richard Quinn werd getoond. Of zijn creaties bij de altijd kritische Wintour (68) en de koningin in de smaak vielen, is onbekend. Media in het Verenigd Koninkrijk noemen de aanwezigheid van Elizabeth bij een mode-evenement vol glitter en glamour uniek.
Minder was men te spreken over het feit dat Wintour, nog altijd één van de invloedrijkste personen in de internationale mode-industrie, de hele tijd haar donkere zonnebril ophield. De Britse etiquettedeskundige William Hanson sprak er schande van in een Engelse tabloid. ,,De Queen of Fashion ontmoet een echte Queen, maar slaat daarbij de plank volledig mis. Normaalgesproken zijn de keuzes van Wintour toonaangevend, maar met die bril ging ze op uiterst gênante wijze de mis in.''
Koningin Elizabeth, die bekend staat om haar traditionele mantelpakjes, was niet aanwezig om iets leuks uit de collectie van Richard Quinn te scoren. Ze woonde het evenement bij om voor de eerste keer in haar regeerpriode de Queen Elizabeth II Award for British Design uit te reiken aan een toonaangevende en getalenteerde couturier: in dit geval de in Londen werkende Quinn.
De visite van de vorstin werd tot het allerlaatste moment geheim gehouden. Anna Wintour, die haar vergezelde, kreeg vorig jaar van de koningin de titel Dame Commander of the British Empire. Ze ontving die onderscheiding voor haar grote verdiensten in de journalistiek en fashion. Tijdens het plechtige moment in mei 2017 in Buckingham Palace hield Wintour overigens ook haar zonnebril op. Wintour kwam daarop met een korte verklaring. ,,Die zonnebril is altijd handig om momenten van verveling te verbergen'', vertelde ze in een interview.
Wintour is niet alleen bekend van Vogue maar ook door de komische film The Devil Wears Prada (2006) waarin een jonge vrouw (gespeeld door actrice Anne Hathaway) een baan probeert te krijgen bij het tijdschrift. Meryl Streep kroop toen in de huid van 'fashionbitch' en directrice Wintour.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Davina Michelle neemt het op voor kijkcijferflop Avastars: ‘Zonde om het nu al af te schrijven’
Davina Michelle (27) vindt het jammer dat de talentenjacht Avastars slecht bekeken wordt. De hitzangeres, die samen met een geldbedrag geldt als ‘eindprijs’, heeft de hoop dat kijkers de weg naar het SBS-programma nog gaan vinden. -
PREMIUMEnergie14
Sluit je nu een jaarcontract af, dan ben je ook komende winter verzekerd van hetzelfde tarief
Deze week maakte Essent bekend dat het weer jaarcontracten aanbiedt. Lange tijd was het door de onzekere energiemarkt niet mogelijk voor consumenten om vaste contracten af te sluiten. Is het verstandig om nu vast te zetten? -
Serie gepland in geest van Peaky Blinders over Londens nachtleven
Voor de BBC wordt een serie gemaakt over de opkomst van de Londense nachtclubscene in de jaren twintig van de vorige eeuw, met een focus op vrouwelijke hoofdpersonen. Volgens een bericht van Deadline zou de sfeer ervan in lijn liggen met Peaky Blinders, de succesvolle serie over de opkomst van een Britse criminele familie na de Eerste Wereldoorlog. -
Marble Mania doet niet meer mee om de knikkers, Freek Vonks safari diep in schaduw de Mol
RTL 4 is de winnaar geworden van de eerste zaterdagavond zonder Wie is de Mol?. Opvallend is dat geen enkel programma in het gat van de kijkcijferknaller (ruim drie miljoen mensen) lijkt te zijn gesprongen. Weet ik veel op RTL 4 was goed voor 1,2 miljoen belangstellenden, Freeks Saturday Night Safari noteerde 788.000 kijkers en Marble Mania had slechts 576.000 knikkerliefhebbers. -
John Boyega niet meer boos om rol in Star Wars: ‘Film heeft een man van mij gemaakt’
Drie jaar nadat hij openlijk felle kritiek uitte op Disney en Lucasfilm omdat hij vond dat zijn rol in de laatste Star Wars-trilogie een stuk minder groot was dan hoe Disney hem had verkocht, kijkt John Boyega een stuk optimistischer tegen de situatie aan. In een interview met The Times zegt de acteur nu dat de periode ‘een man’ van hem heeft gemaakt.
-
4
Zeldzame prestatie in Miljoenenjacht, Linda de Mol gelooft haar ogen niet
Linda de Mol was zondagavond stomverbaasd toen ze in de voorronde van Miljoenenjacht twee keer dezelfde kandidaat trof. Lia uit Woerden gaf twee keer het beste én snelste antwoord, een zeer zeldzame prestatie, zo zagen bijna 1,4 miljoen kijkers. ,,Ik geloof mijn ogen niet.”Woerden -
-
-
PREMIUM
'Meiden mogen later net zo van seks genieten als jongens’
Tijdens de Week van de Lentekriebels, die vandaag op basisscholen begint, horen oudere leerlingen nu ook alles over, jawel, de clitoris. Want die is net zo belangrijk als de piemel, stelt Elsbeth Reitzema. -
PREMIUMGeld & Geluk
Stephanie en zoon Freek: ‘Zijn er 6000 euro per jaar op achteruit gegaan na zijn 18de verjaardag’
Om voor zoon Freek te zorgen, krijgt Stephanie een deel van zijn persoonsgebonden budget. Het geld dat hij met beleggen verdient, zet hij opzij. In deze Mezza-rubriek vragen we lezers naar hun relatie tussen Geld en Geluk.