Máxima moet rust houden na gezondheidsklachten
videoKoningin Máxima (47) moet de komende tijd rust houden. Volgens de Rijksvoorlichtingsdienst kampt ze met gezondheidsklachten en bestaat het vermoeden dat ze een darminfectie heeft.
Delen per e-mail
,,Nadere testen moeten deze diagnose nog bevestigen’’, luidt de korte verklaring. De koningin moet meer onderzoeken ondergaan om een darminfectie te bevestigen.
Als gevolg van de beslissing van haar doktoren zal Máxima moeten afzien van een voorgenomen reis naar Tanzania. Die trip stond voor dinsdag en woensdag gepland vanuit haar functie als speciale pleitbezorger van de secretaris-generaal van de Verenigde Naties voor inclusieve financiering voor ontwikkeling.
De koningin maakt een ingewikkeld jaar door. Op 6 juni beroofde haar jongere zus Inés zich van het leven in Argentinië. Na een korte rouwperiode ging Máxima snel daarna weer volop aan het werk.
Lachende gezichten
Uitgerekend vandaag bracht Máxima in Amsterdam een bezoek aan 113 zelfmoordpreventie, waar ze met vrijwilligers sprak en de ‘113 Vraag Maar’-app lanceerde. Koningshuisverslaggever Jeroen Schmale was bij die bijeenkomst aanwezig en woonde als enige journalist gesprekken van de koningin met vrijwilligers bij. ,,Het was een gevoelige bijeenkomst, gezien de tragische gebeurtenissen in Máxima’s familie. Maar geen moment had ik vanmiddag twijfels over haar fysieke gesteldheid,’’ vertelt Schmale.
,,Zoals bij elk bezoek was ze tot in de puntjes voorbereid, geïnteresseerd en zelfs dit precaire werkbezoek wist ze af te sluiten met alleen maar lachende gezichten, ook bij zichzelf. Over de ernst van de klachten kunnen uiteraard alleen de dokteren oordelen, maar ik vermoed dat de Rijksvoorlichtingsdienst zich vooral genoodzaakt zag om de vermoedelijke darminfectie naar buiten te brengen vanwege het afblazen van de reis naar Tanzania. Vrijwel altijd reist een klein gezelschap journalisten tijdens die VN-reizen met Máxima mee, zij moeten natuurlijk ook op de hoogte gebracht worden. Tekenend is ook dat, ondanks de klachten van de koningin, koning Willem-Alexander de afgelopen dagen een oefening van het Korps Mariniers bijwoonde in Schotland.’’
Hersenschudding
Twee jaar geleden in juli moest Máxima ook even rust houden nadat ze aan een val een lichte hersenschudding over hield. ,,Ze moet nu echt rust houden want anders duurt het te lang’’, zei de koning daarover.
Behalve de reis naar Tanzania zijn nog geen wijzigingen in de agenda van Máxima opgenomen. Haar volgende openbare optreden is ook pas op woensdag 21 november, als het koningspaar de president van Singapore en haar man in Amsterdam ontvangen voor een tweedaags staatsbezoek aan ons land.
Symptomen
Een darminfectie is de verzamelnaam voor alle infecties die betrekking hebben op het maag-darmkanaal. Het kan veroorzaakt worden door bacteriën, parasieten of virussen, maar ook door voedsel. ,,Een darminfectie is een algemene term. Het kan gaan om een buikgriep, die ongeveer twee dagen duurt, het norovirus of de salmonellabacterie, die verspreid wordt door bijvoorbeeld kippenvlees. Het zou dus kunnen dat het eten van Máxima niet goed is gevallen’’, licht professor Ad Masclee van het Maastricht UMC toe. ,,Je moet het zien als een verkoudheid of in een erger geval een longontsteking van de darmen’’, vult Werner Tolsma van de Maag Lever Darm Stichting aan. ,,De bacterie kan door bijvoorbeeld eten verspreid worden en gaat vaak gepaard met een lage weerstand.’’ Volgens Masclee hoeft de koningin zich geen grote zorgen te maken. ,,Het gaat meestal binnen een paar dagen gewoon over, tenzij het braken aanhoudt. Dan is er een kans op uitdroging en is een ziekenhuisopname mogelijk.‘’
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Filmcomponisten aan het woord: ‘Een goede soundtrack plant iets in je onderbewustzijn’
NPO Radio 4 sluit vandaag zijn jaarlijkse en steeds populairdere Filmmuziekweek af met de Top 50 Beste Soundtracks. Aanleiding voor deze website om vier succesvolle Nederlandse filmcomponisten te vragen naar hun onderbelichte vak en een muzikale parel die de lijst zou moeten halen. -
Succespitch bij Dragons' Den bezorgt Julian ware run op slaaprobot
Liefst 976.000 mensen schakelden donderdagavond naar WNL op NPO 1 om de eerste aflevering van het nieuwe seizoen van Dragons’ Den te kijken. Zij zagen deelnemer Julian Jagtenberg een strakke pitch geven over zijn innovatieve slaaprobot die een einde moet maken aan slapeloosheid. Investeerders Pieter Schoen en Michel Perridon wilden samen 2 miljoen euro steken in zijn scale-up Somnox. ,,Sindsdien is het gekkenhuis bij ons.” -
PREMIUMVerkiezingen
Is nieuw asfalt nog nodig nu thuiswerken de norm is? Partijen zijn verdeeld
In aanloop naar de Tweede Kamerverkiezingen geven politieke partijen in acht afleveringen hun standpunten op het gebied van onder meer wonen, werken, vergroening, asfalt en de nexit. Vandaag aflevering 6: Hebben we al dat asfalt nog wel nodig nu miljoenen mensen thuiswerken? Aan het woord Gijs van Dijk (PvdA) en Joost Eerdmans (JA21). -
Verdachte van overval op Fred van Leer blijft maanden langer vastzitten, tweede verdachte nog spoorloos
De 22-jarige Amsterdammer die wordt verdacht van betrokkenheid bij een overval op Fred van Leer vorig jaar november blijft negentig dagen langer vastzitten. De man werd 18 februari opnieuw opgepakt, nadat hij eind november ook al was aangehouden en weer vrijgelaten. -
PREMIUMKoken & eten
In deze chocoladefabriek in Brabant kun je je eigen pak hagelslag maken
Het heeft de sfeer van Sjakie in de Chocoladefabriek, maar het is levensecht. In een nieuwe chocoladefabriek in het Brabantse Veghel die nu in de maak is, maak je je eigen chocoladereep, in je eigen favoriete smaak, met je zelf ontworpen wikkel erom. In de fabriek werken alleen maar jonge mensen.
-
PREMIUM
Zelfs bij zwaarste werkbezoek van het jaar lacht Máxima
Nog geen vijf maanden na de zelfverkozen dood van haar zus Inés bezocht koningin Máxima vanmiddag stichting 113 Zelfmoordpreventie in Amsterdam. Deze krant schoof exclusief aan bij een gesprek dat ze voerde met vrijwilligers van de stichting. Als koningin, al luisterde Máxima-de-nabestaande uiteraard mee. Van haar gezondheidsklachten liet ze niets merken. -
Marco Borsato keert na scheiding en burn-out terug met duet Rolf Sanchez
Het lijkt er sterk op dat Marco Borsato aanstaande dinsdag terugkeert in de spotlights na een lange stilte vanwege zijn burn-out en scheiding van Leontien Ruiters. Hij brengt voor het eerst in zo’n anderhalf jaar een nieuw lied uit, een samenwerking met Rolf Sanchez en zijn vaste tekstschrijver John Ewbank. -
PREMIUM1
Prenatale depressie blijft vaak onbehandeld: ‘Door de stress beviel ik van een prematuurtje’
Niet elke zwangere vrouw is in blijde verwachting. Sommigen voelen zich neerslachtig of angstig, maar om hulp vragen is moeilijk. Dat kan een prenatale depressie tot gevolg hebben. ,,Het is not done om te praten over de slechte kanten van een zwangerschap”, vertelt ervaringsdeskundige Carmen Wille (31). Vroedvrouw en psychotherapeute An-Sofie Van Parys pleit voor meer bewustwording, want een prenatale depressie kan ernstige gevolgen hebben voor moeder én kind.