Morgan Freeman beschuldigd van ongewenste intimiteiten
updateMorgan Freeman (80) is de nieuwste naam die opduikt in de #MeToo-kwestie. Zestien mensen hebben zich tegenover CNN uitgesproken over ongepast gedrag en intimidatie door de acteur, acht van hen zeggen slachtoffer van hem te zijn.
Onder de slachtoffers is onder anderen een jonge productie-assistent die in 2015 op de set van Going In Style werd lastiggevallen door de inmiddels tachtigjarige Freeman. Hij zou bijna dagelijks vervelende opmerkingen hebben gemaakt over haar figuur en kleding en haar ook hebben aangeraakt op haar onderrug. Ook probeerde hij volgens de vrouw meermaals haar rok omhoog te schuiven en vroeg hij of ze ondergoed droeg.
Ook op de sets van diverse andere films zou Freeman zich misdragen hebben. Zo zegt een productiemedewerkster dat de acteur diverse opmerkingen over haar en een vrouwelijke assistent maakte tijdens opnames van Now You See Me in 2012.
CNN sprak voor het onderzoek uitgebreid met vele mensen die door de jaren heen met Freeman werkten. Sommigen loofden hem omdat ze nooit getuige waren geweest van enig twijfelachtig gedrag.
Morgan Freeman heeft vandaag via een woordvoerder laten weten erg geschrokken te zijn van de beschuldigingen. In een verklaring wordt gesteld: 'Ik maak mijn excuses aan iedereen die zich op welke wijze dan ook oncomfortabel of niet gerespecteerd voelde tijdens een samenwerking met mij. Het is nooit mijn intentie geweest iets verkeerds te doen. Zo'n man ben ik ook niet. En dat weet bijna iedereen'.
Freeman is een van de grootste Hollywood-acteurs. Hij is al meer dan vijf decennia actief en speelde grote rollen in films als Driving Miss Daisy en Shawshank Redemption. In 2004 won hij een Oscar voor beste mannelijke bijrol in Million Dollar Baby. Freeman werd daarnaast voor nog eens vier Oscars genomineerd.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Prins Harry: ‘Mijn broer kreeg 1 miljoen pond om rechtszaak tegen tabloid te laten varen’
-
PREMIUMGeldvraag
Banken vragen geld voor betaalrekening, maar bieden nauwelijks spaarrente: zo zit het
Elke maand gaan er een paar euro’s naar je bank voor het gebruik van een betaalrekening. Op jaarbasis kan dat best aantikken. ‘Waarom zijn de kosten van mijn bankrekening zo hoog’, vraagt lezer Jos Couwenberg zich af. In deze rubriek leggen we elke week een lezersvraag over geld voor aan een deskundige. -
Met video
Zanger met 60 jaar ervaring duikt op bij Secret duets, helft panel heeft geen idee: ‘Spijt me heel erg’
Een zanger met 63 jaar ervaring heeft donderdagavond voor verbazing gezorgd in het RTL 4-programma Secret duets. Terwijl panellid Jeroen van der Boom vrijwel direct hoorde wie de onherkenbare artiest was, tastten Emma Heesters en Soy Kroon volledig in het duister, zo zagen 658.000 kijkers. ,,Het spijt me heel erg.’’ -
Marcel & Gijs leveren op tweede dag 220.000 kijkers in: ‘Lekker in de marge’
De tweede aflevering van de nieuwe SBS6-talkshow Marcel & Gijs heeft minder kijkers getrokken. Naar Marcel van Roosmalen en Gijs Groenteman keken 391.000 mensen, 220.000 minder dan maandag. Dat meldt Stichting KijkOnderzoek. -
PREMIUM8
Filosoof over de kunst van het uitstellen: ‘Doe nooit een taak die morgen verdwenen kan zijn’
De meeste mensen stellen dat wat ze moeten doen uit en voelen zich daar dan schuldig over. Vooral niet doen, legt filosoof John Perry uit aan journalist en notoire uitsteller Saskia Smith. Een gestructureerde uitsteller krijgt volgens hem juist een heleboel voor elkaar omdat ze die andere dingen niet doen.
-
autotest
Zo gaat de Renault Espace met zijn tijd mee: van MPV naar SUV
-
-
-
Met video
Actrice Elle Fanning doet boekje open: ‘Als 16-jarige geweigerd voor rol omdat ik niet sexy genoeg was’
Actrice Elle Fanning (25), bekend van films als Maleficent en de serie The great, heeft ontluisterende details gedeeld over haar ervaringen als jonge vrouw in Hollywood. Liet ze eerder al weten dat ze een rol misliep vanwege haar Instagram-account, nu vertelt ze over de ‘walgelijke’ dingen die ze te horen kreeg over haar uiterlijk. -
PREMIUM
Gestolen schilderij uit museum Italië duikt na 64 jaar op bij veiling in Middelburg
Bij Veilinghuis Korendijk in Middelburg is recent een eeuwenoud schilderij gevonden dat in 1959 werd gestolen uit een museum in het Italiaanse Cremona. Het was ingebracht door een opkoper van inboedels.Middelburg