Rachel Hazes (48) heeft gevecht tegen depressies gewonnen
Rachel (48), de jarige weduwe van de in 2004 overleden volkszanger André Hazes, is na een moeilijke periode van bijna twee jaar depressies weer helemaal te boven. Volgens haar dochter Roxeanne staat haar moeder momenteel goed in het leven.
De familie Hazes maakte in april 2017 bekend dat Rachel ‘professionele hulp had gezocht om haar geestelijk bij te staan’. De noodzakelijke behandelingen hebben, aldus Roxeanne, tot een positief resultaat geleid. ,,Maar het is niet aan mij om daar verder over naar buiten te treden. Dat kan ze beter een keer zelf doen, als ze daar ooit aan toe is", ventileert Roxeanne vandaag in de Telegraaf. Al eerder stelde de zangeres dat haar moeder weer langzaam maar zeker aan te opkrabbelen is. ,,Mama heeft weer zin in dingen en is levenslustig”, zei ze een paar maanden na de opname van Rachel.
In een statement verklaarde de familie destijds: ,,Rachel heeft veel meegemaakt in haar leven en dat alles bij elkaar opgeteld, is haar de laatste maanden steeds zwaarder gaan vallen. Het leek haar daarom beter om hier met hulp van buitenaf aan te werken”. En dochter Roxeanne: ,,Ik ben ontzettend trots op mijn moeder dat zij deze stap genomen heeft. Ik zou het zeer op prijs stellen als hier respectvol mee omgaan wordt zodat zij in alle rust kan werken aan haar herstel.” En: ,,Wij zijn heel blij dat we voor Rachel een fijne omgeving hebben kunnen vinden waar ze in alle rust met de juiste begeleiding kan werken aan haar genezing.” André Hazes reageerde met: ,,Ik wens haar vanzelfsprekend een goed en spoedig herstel.”
Eenzaam
Dat het niet goed ging met Rachel Hazes was al een tijdje bekend. Zo meldde het blad Weekend op basis van observaties en gesprekken met buren dat de weduwe ‘een eenzame indruk maakt’. Rachel, die op 21-jarige leeftijd met Hazes trouwde, woont al jaren in een watervilla in Vinkeveen. Daar leefde ze jarenlang met haar zoon André (25) en dochter Roxeanne (26). André had jarenlang geen contact met zijn moeder. Inmiddels gaan de twee weer met elkaar om. André en Roxeanne zijn nog steeds niet on speaking terms.
Rachel, die kort voor Hazes’ dood na aanhoudende huwelijksproblemen besloot van hem te scheiden maar uiteindelijk toch de hand over haar bijna gebroken hart streek, leerde haar man al op jonge leeftijd kennen. De kleine Rachel, een pubermeisje met posters van haar idool André aan de muur, werd eind jaren tachtig door haar ouders - het Rotterdamse slagersechtpaar Jan en Friedel van Galen - aan Hazes voorgesteld. Vader en moeder waren de allerbeste vrienden en superfans van de legendarische zanger.
Scheiding
De gevoelens tussen de volkszanger en de fragiele Rachel bleken wederzijds. Op dat moment was Hazes overigens nog getrouwd met zijn tweede vrouw Ellen (in 2005 aan borstkanker gestorven, red.). Op 14 oktober 1991 huwden André (toen 40) en Rachel (21): amper een maand na zijn scheiding van Ellen. In maart 2003 besloten André en Rachel uit elkaar te gaan, zo maakt het management van de zanger destijds bekend. ‘We zijn uit elkaar gegroeid,’ aldus André. Hij en Rachel gingen na die bekentenis apart wonen. En de kleine Rox en Dreetje pendelen vanaf dat moment heen-en-weer.
Op 21 en 23 juni in dat jaar speelt Hazes twee keer de Amsterdam Arena plat en regelde er voor eind 2003 gelijk nog twee. Die worden afgelast. Zijn zegsman: ‘Hazes is wegens relatieproblemen niet in staat om aan zijn verplichtingen te voldoen.’ Op 23 september 2004 overleed André Hazes. Hij bezweek op 53-jarige leeftijd in het ziekenhuis in Woerden aan de gevolgen van een longziekte en hartstilstand. Na zijn overlijden verdween Rachel jarenlang uit de publiciteit. Ook nu nog laat ze sporadisch van zich horen.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Onverwachte wending in B&B vol liefde zorgt voor tranendal bij Martijn
Hommeles in de bed and breakfast van Martijn (31) in Portugal. Tegen alle verwachtingen in heeft de jongste kandidaat van B&B vol liefde Simone, die de ideale match leek, naar huis gestuurd. De tranen vloeiden vanavond rijkelijk. -
Franse tekenaar Sempé (89), bekend van ‘De kleine Nicolaas’ overleden
Jean-Jacques Sempé, die de geliefde Franse kinderboekenreeks Le Petit Nicolas (De kleine Nicolaas) illustreerde, is op 89-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn vrouw bekendgemaakt. De kinderboeken boden een geïdealiseerde visie op de kindertijd in het Frankrijk van de jaren vijftig en werden een internationale bestseller, ook in Nederland. Sempé illustreerde tevens meer covers van het vooraanstaande opinieblad The New Yorker dan welke andere illustrator dan ook. -
Rauwe groenten, kaneel, ananas: wat kun je écht beter laten staan als je zwanger bent?
Eten wordt een tikkeltje ingewikkelder als je zwanger bent. ,,Sommige vrouwen zijn zo bezorgd dat ze rauwe groenten negen maanden lang van hun bord bannen”, vertelt gynaecoloog Ronald Devlieger. Maar zijn die groenten dan echt zo slecht voor de baby? En hoe zit het met kaas, koffie, alcohol en voedingssupplementen? Devlieger zet alles op een rijtje. -
Vlaams jurylid Philippe Geubels in Slimste mens: ‘Wij hebben geen oude mannetjes’
De Vlaamse komiek Philippe Geubels heeft al meer dan tweehonderd live-afleveringen van De slimste mens bijgewoond in eigen land als jurylid én kandidaat, maar vanavond debuteerde hij in Nederland. Maar of die ruime ervaring hem hielp… -
met video
Steven Brunswijk in gesprek met Willem II Stadion over show voor 20.000 man
Cabaretier Steven Brunswijk is in gesprek met het Koning Willem II Stadion in Tilburg om daar een show neer te zetten voor 20.000 fans. Dat zou volgende zomer moeten plaatsvinden, onder de noemer Steven and friends.
-
PREMIUM
Rugspecialist legt uit waar je op moet letten als je het matras vervangt
Een goed matras kan rugpijn niet oplossen, maar wel verlichten, zegt dokter Mahieu, rugspecialist uit België. Hij vertelt waar je op moet letten bij de aankoop van een nieuw matras. -
update
Dit zijn de kandidaten van het nieuwe seizoen Expeditie Robinson
Ook basketbalster Chatilla van Grinsven, influencer Juultje Tieleman, chef-kok London Loy, acteur Mike Weerts en actrice Liza Sips doen mee aan het nieuwe seizoen van Expeditie Robinson, dat op maandag 29 augustus begint. -
Koken & Eten
Zo maak je de perfecte nasi goreng
Er is geen standaardrecept voor nasi goreng. Maar houd je aan deze basisregels van Maureen Tan, auteur van de Bijbel van de Indonesische keuken, en je gebakken rijst kan niet mislukken. En heb je een restje rijst in de koelkast, dan ben je helemaal snel klaar.