Renée van Wegberg perfecte Liesbeth List, maar script rammelt
recensieMet producties over Annie M.G. Schmidt, Sammy Davis jr. en Liesbeth is de biografische musical dit seizoen opvallend vertegenwoordigd.
Delen per e-mail
Ten opzichte van de andere producties is het bij laatstgenoemde opmerkelijk dat de hoofdpersoon, zangeres Liesbeth List (75), nog leeft. Ze werd tijdens de première in Carré met een staande ovatie begroet.
Liesbeth kent twee gezichten. Eerst is daar Renée van Wegberg die het hoofdpersonage waarlijk superbe vertolkt.
Zij heeft zich het pathos van Liesbeth List, de rollende (Rrrramses....) r, haar onzekerheid en broosheid indrukwekkend eigen gemaakt: geen eendimensionale imitatie, maar een knappe interpretatie, die vocaal af is. Maar Van Wegberg en de cast zijn opgezadeld met een script (Louis van Beek) dat rammelt en te veel wil vertellen.
Het - overigens beproefde concept - van een droom, waarin List haar overleden geliefden ontmoet (Ramses Shaffy, echtgenoot Robert Braaksma, haar ouders, couturier Frank Govers) die een danse macrabe opvoeren met haar nog levende ex Cees Nooteboom en dochter Elisah, wordt bijna encyclopedisch uitgewerkt.Er wordt gestrooid met feiten en feitjes (Liesbeth List: 'Dat ik daarvoor een gouden plaat kreeg..' - Frank Govers: 'En een Edison'), alsof de scenarist bang was ook maar iets te missen uit haar rijke carrière.
Die hang naar chronologie en drang naar compleetheid haalt alle vaart uit de voorstelling en, ernstiger, staat verdieping van het personage List in de weg. Nu wordt ze fragmentarisch door haar levensfasen gevoerd, waarbij zelden iets beklijft.Bovendien: wanneer je een welhaast perfecte List ten tonele voert, dien je daar gelijkwaardige Ramses Shaffy tegenover te zetten.Michael Konings is een geval van ernstige miscasting. In weinig doet hij aan de flamboyante zanger denken, al poogt hij geforceerd diens strapatsen te kopiëren. Daarbij benadert hij zijn personage in vocaal opzicht zelden.
Het is Renée van Wegberg die uiteindelijk Liesbeth overeind weet te houden met haar glansrol. Een prestatie in een zo matig verhaal.
Oordeel: drie sterren.
Gezien: 2 oktober, Carré.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Deze Haagse big band eert Golden Earring met een clip van Radar Love in eigen arrangement
De Haagse Woodstreet Big Band is uit hetzelfde jaar 1972 waarin Barry Hay de tekst schreef voor de wereldhit Radar Love van Golden Earring. De twintig bandleden hebben zelfs een clip opgenomen met het nummer voor het eerbetoon op 11 maart. -
Straatbordje van Abbey Road brengt tienduizenden euro’s meer op dan verwacht
Een straatnaambordje van Abbey Road, waar het beroemde gelijknamige album van The Beatles werd opgenomen, heeft op een veiling 37.200 pond (ruim 43.000 euro) opgeleverd. Dat meldt BBC News vandaag. -
8
Verplichte kusjes en knuffels voor oma en opa: doen of niet?
Bijna elke ouder kent de situatie wel: je komt opdagen voor een verjaardag of andere familiebijeenkomst met je kinderen en de tantes, ooms en grootouders komen onmiddellijk aangesneld om je kinderen te overladen met kusjes en knuffels. Natuurlijk is dat goed bedoeld, maar je ziet ook dat je kinderen enigszins overweldigd worden door al die handen, armen en lippen. -
De showrooms zijn weer open, maar ‘Proefrit aan huis is een blijvertje’
Hoewel het weer is toegestaan om fysiek autoshowrooms te bezoeken – zij het beperkt en op afspraak – zal een proefrit aan huis populair blijven. Dat verwacht autozoekwebsite AutoTrack.nl naar aanleiding van een onderzoek onder autokopers. ‘Corona was de aanleiding voor dit idee, maar steeds meer mensen kiezen voor service en gemak van een proefrit op locatie.’ -
Koken & eten
In deze kibbeling van Albert Heijn zit geen flinter vis (wel rijst en mais)
Het aanbod aan visvervangers op de markt is nog klein. Er is zalm van soja en visvrije tonijn, maar vergeleken bij vleesvervangers blijft het aanbod nog ver achter. Albert Heijn maakt vandaag bekend kibbeling te gaan verkopen zonder vis.
-
Amanda Balk: ‘Ik ga Afrojack niet smeken ons dochtertje te bezoeken’
De deuren bij Amanda Balk staan wagenwijd open als dj Afrojack hun dochtertje Vegas (8) wil bezoeken. Maar dan moet hij wel zélf het initiatief nemen, zegt de realityster tegen FHM. ,,Ik vind dat de haat naar mij toe nooit groter moet zijn dan de liefde naar je kind.’’ -
VIDEO
Diederik van Vleuten ontroert met eerbetoon aan Jeroen van Merwijk
Een ontroerend moment gisteravond in Op1. Cabaretier Diederik van Vleuten bracht een ode aan vriend en collega Jeroen van Merwijk, die gisterochtend zijn strijd tegen kanker verloor. Van Vleuten zong Van Merwijks nummer Breekbare Mensen en emotioneerde daarmee niet alleen de tafelgasten in de talkshow, maar ook het publiek thuis. -
oproep
Oproep: wat is jouw theorie over de Mol?