Sean Penn roept op tot boycot van Oscars als Zelenski niet komt
Sean Penn steunt het idee van Amy Schumer om president Volodimir Zelenski een toespraak te laten houden tijdens de uitreiking van de Oscars. In een gesprek op nieuwszender CNN riep de acteur zelfs op tot een boycot als het niet gebeurt.
Schumer is vanavond een van de presentatoren van de Oscar-uitreiking. Eerder deze week deed ze het voorstel om de Oekraïense president een toespraak te laten houden, maar volgens Penn zou de Academy of Motion Picture Arts and Sciences besloten hebben om de president geen spreektijd te geven. ,,Als dat zo is, dan is dat de meest obscene beslissing uit de filmgeschiedenis”, zei Penn. Daarna riep hij op om de uitreiking te boycotten.
De acteur begrijpt dat het voor veel genomineerden moeilijk zou zijn niet te komen, maar volgens Penn is het evenement meer dan alleen een moment voor mensen in de filmindustrie om hun succes te vieren. Het is ook een moment om te protesteren.
Twee Oscars
Penn, zelf in het bezit van twee Oscars, ontmoette Zelenski in februari in Oekraïne. Hij was in het land om een documentaire te maken over de spanningen vanwege de dreigende inval van Rusland.
Tijdens het gesprek op CNN vertelde de 61-jarige acteur ook over het humanitaire werk dat zijn organisatie doet in Oost-Europa. De CORE foundation probeert vluchtende Oekraïners hulp te bieden. Vorige week was Penn nog in Krakau om te praten met de autoriteiten van de Poolse stad over de opvang van vluchtelingen die de Pools-Oekraïense grens waren overgestoken.
Luister ook naar de AD Media Podcast:
Bekijk hieronder onze video’s op het gebied van Show & Entertainment:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Marijn de Vries: ‘Veel erger wangedrag meegemaakt, maar in dit geval waren gevolgen immens’
-
Love Island-koppel Fé en Lennert uit elkaar: ‘Andere visie op het leven’
Het Love Island-koppel Fé en Lennert is niet langer samen. Dat maken de twee, die in 2022 in de finale van het datingprogramma stonden, dinsdag bekend op Instagram. ‘Helaas hebben we toch een andere visie op het leven en de toekomst’, schrijft Fé onder meer. -
Acteur Sean Penn vlucht te voet uit Oekraïne via Poolse grens
Sean Penn heeft Oekraïne lopend verlaten, nadat hij met twee collega’s en een paar koffers richting de grens met Polen was gelopen. De 61-jarige acteur was in Oekraïne om een documentaire te maken over de gespannen situatie met Rusland, die uiteindelijk uitmondde in een oorlog vanuit het Russische kamp. -
PREMIUMWat zegt de wetenschap
Een boterham met kaas is gezonder dan je denkt
Kaas bevat veel verzadigd vet en zout. Het in Nederland zo geliefde broodbeleg heeft daardoor bij sommigen een slecht imago; het zou ongezond zijn. Maar volgens wetenschappers klopt dat niet. -
24
Basisbeurs definitief terug, zo ziet de nieuwe studiefinanciering eruit
Het is zeker dat de basisbeurs terugkomt. Na de Tweede Kamer heeft nu ook de Eerste Kamer ermee ingestemd dat studenten met ingang van studiejaar 2023-2024 een basisbeurs krijgen. Zo ziet de nieuwe basisbeurs eruit.
-
PREMIUM
De expositie Geen woorden maar draden bewijst dat borduurwerk alles behalve oubollig is
-
-
-
PREMIUMMet video
‘Op Tinder staat dat ik aseksueel ben, maar soms beginnen ze alsnog aan me te friemelen’
Ze voelen geen seksuele aantrekkingskracht, doen niet (vaak) aan seks, maar hebben (soms) wel lustgevoelens. Aseksuelen stuiten op veel onbegrip, maar voelen zich wel bevrijd. ,,Alles kan en mag.” Wanneer ben je aseksueel? -
Sting en andere beroemdheden presenteren plan om Rusland aan te pakken
‘Het lot van de wereld wordt bezegeld in Kiev’. Die dramatische kop staat boven een open brief van zanger Sting, schrijver Salman Rushdie, acteur Sean Penn en filosoof Bernard-Henri Levi op de site van de Franse krant Libération.