Serious Request helpt 3FM niet, laagste marktaandeel in historie zender
De vernieuwde opzet van Serious Request is op basis van de luistercijfers geen succes voor 3FM. Sterker nog, juist in de periode dat The Lifeline, de opvolger van het Glazen Huis, werd uitgezonden zakte het radiostation volledig door de ondergrens. Nog nooit had 3FM zo'n laag marktaandeel.
Delen per e-mail
3 FM blijft maar kwakkelen sinds de daling een aantal jaar geleden werd ingezet. Nadat in 2015 de een na de andere dj het station verliet, is de zender er nooit meer bovenop gekomen. Negen jaar geleden gingen de champagneflessen nog open als de luistercijfers van Serious Request bekend werden. Met 12,1 procent marktaandeel werd een historisch percentage behaald. Vandaag de dag is daar nog maar een schamele 1,9 procent van over.
Er is veel veranderd bij de zender de afgelopen tijd. Zo werd Roosmarijn Reijmer, die jarenlang 3voor12 presenteerde, in mei afgelopen jaar teruggehaald als muziekdirecteur bij 3FM. In april was ook al oudgediende Timur Perlin teruggekeerd bij het radiostation, waar hij sindsdien weer te horen is met de lunchshow. Maar voorlopig is de val van de zender nog niet gestopt.
Zorgenkindje
Jurre Bosman, radiobaas van de NPO, sprak begin deze maand hoopvol over de toekomst van zijn zorgenkindje. ,,We hebben het station een opfrisbeurt gegeven. Timur naar lunchtijd, Frank (van der Lende) en Eva (Koreman) zijn de middagshow gaan doen en Mark (van der Molen) en Rámon (Verkoeijen) naar de avond. Sander (Hoogendoorn) zat al even in de ochtend, maar wordt aangevuld met Thijs Boontjes”, zei hij toen.
Ook sprak hij uit luistercijfers niet het belangrijkste te vinden, omdat de groep waar hij zich op richt veelal online te vinden is. ,,Je moet als station daar dus ook aanwezig zijn. Het Instagramaccount van 3FM is gegroeid naar 100.000 volgers, dan ben je geen kleine jongen. We zijn lekker op weg. Sander won vorig jaar het radiomoment, Serious Request deed het fantastisch en we blijven bouwen”, zei hij toen wijzend op de online reacties.
Voorlopig moet 3FM het qua luistercijfers dus doen met een historisch dieptepunt. Zusterzender Radio 2 is daarentegen dankzij de Top 2000 weer het grootste station van het land. Met 17,8 procent gaan ze ruim aan kop voor Radio 10, die de Top 4000 uitzond. Op de derde plek is nu Qmusic te vinden. 3FM is momenteel de elfde zender van het land.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Radiodeejay Rámon Verkoeijen: ‘Hoe krijg je nou van plaatjes draaien een burn-out?’
Radiodeejay Rámon Verkoeijen (35) is hersteld van een burn-out. De oude wordt hij nooit meer, zegt hij. Maar na anderhalf jaar herstel is hij wel terug op 3FM, met twee avondshows. ,,Ik ga niet meer doen wat anderen van me verwachten.’’ -
PREMIUMVIDEO
Het verhaal achter al die filmpjes op Instagram: The Streamers blijkt een liveband te zijn
Filmpjes waarin de ene na de andere gearriveerde artiest een mysterieuze auditie doet voor Guus Meeuwis, Kraantje Pappie en Frank Lammers vlogen ons deze week om de oren. Vandaag onthult Meeuwis de toedracht: ze vormen een gelegenheidsband, The Streamers. -
PREMIUMVerkiezingen
Is nieuw asfalt nog nodig nu thuiswerken de norm is? Partijen zijn verdeeld
In aanloop naar de Tweede Kamerverkiezingen geven politieke partijen in acht afleveringen hun standpunten op het gebied van onder meer wonen, werken, vergroening, asfalt en de nexit. Vandaag aflevering 6: Hebben we al dat asfalt nog wel nodig nu miljoenen mensen thuiswerken? Aan het woord Gijs van Dijk (PvdA) en Joost Eerdmans (JA21). -
PREMIUMGolden Earring
Radar Love: Het nummer waarin alles samenkomt wat de Golden Earring zo uniek maakt
Het is de rocksong die het ruimtevaartuig Pathfinder weer in beweging zette, de beste plaat voor in de auto, en het nummer waarin alles samen komt wat de Golden Earring zo uniek maakt. Kenners over Radar Love, het liedje dat donderdag 11 maart om 17.15 uur in heel Nederland is te horen. -
PREMIUMKoken & eten
In deze chocoladefabriek in Brabant kun je je eigen pak hagelslag maken
Het heeft de sfeer van Sjakie in de Chocoladefabriek, maar het is levensecht. In een nieuwe chocoladefabriek in het Brabantse Veghel die nu in de maak is, maak je je eigen chocoladereep, in je eigen favoriete smaak, met je zelf ontworpen wikkel erom. In de fabriek werken alleen maar jonge mensen.
-
Nieuwe Star Trek-film in de maak
Een van de schrijvers van serie Star Trek: Discovery gaat aan de slag met het script van een nieuwe film in de saga. Volgens verschillende Amerikaanse media gaat J.J. Abrams de nieuwe titel produceren. -
PREMIUM2
Prenatale depressie blijft vaak onbehandeld: ‘Door de stress beviel ik van een prematuurtje’
Niet elke zwangere vrouw is in blijde verwachting. Sommigen voelen zich neerslachtig of angstig, maar om hulp vragen is moeilijk. Dat kan een prenatale depressie tot gevolg hebben. ,,Het is not done om te praten over de slechte kanten van een zwangerschap”, vertelt ervaringsdeskundige Carmen Wille (31). Vroedvrouw en psychotherapeute An-Sofie Van Parys pleit voor meer bewustwording, want een prenatale depressie kan ernstige gevolgen hebben voor moeder én kind. -
PREMIUMInterview
Jurre Bosman: ‘Radio is meer dan alleen de luistercijfers’
Jurre Bosman (43) viert dit jaar zijn eerste lustrum bij de NPO als directeur audio. Interview over de magie van de radio, circusclowns en Frits Spits. ,,Een godheid.”