Talpa- en NPO-radiozenders draaien Marco Borsato en Ali B niet meer
De radiozenders van de NPO draaien voorlopig geen muziek meer van Ali B en Marco Borsato. Dat heeft de publieke omroep besloten na de uitzending van Boos over seksueel grensoverschrijdend gedrag bij The Voice of Holland, zo laat een woordvoerder van de NPO weten.
Het gaat onder meer om de zenders NPO Radio 1 en NPO Radio 2. De zenders FunX en NPO 3FM draaiden de muziek van Borsato en Ali B al niet.
Ook Qmusic heeft besloten geen muziek van de twee artiesten te draaien. ,,Het moet ontzettend pijnlijk zijn voor de dappere slachtoffers om op dit moment muziek te horen van Marco Borsato en Ali B. Daarom draaien wij de muziek van Ali B en Marco Borsato op dit moment uiteraard niet”, aldus een woordvoerder.
Talpa heeft eveneens de keuze gemaakt om zowel Ali B als Marco Borsato niet meer ten gehore te brengen. ,,De muziek van Marco Borsato en Ali B staat op dit moment niet op de playlist van één van onze radiozenders”, laat een woordvoerder desgevraagd aan het ANP weten. ,,Door de gevoelens in de samenleving en onder onze programmamakers hebben wij besloten in afwachting van het onderzoek, de komende periode muziek van Marco Borsato en Ali B niet in te plannen. Uiteraard keuren we seksueel overschrijdend gedrag te allen tijde af.”
Beschuldigingen
De aflevering van Boos, een programma van Tim Hofman, kwam donderdag online. Daarin vertelden meerdere vrouwen over hun ervaringen met seksueel grensoverschrijdend gedrag achter de schermen van The Voice of Holland. Negentien vrouwen deden hun verhaal over bandleider Jeroen Rietbergen, vijftien over een regisseur en er liggen twee aangiften tegen coach Ali B, waarvan een naar verluidt door een oud-kandidaat van het RTL-programma. Een van die aangiften is wegens verkrachting, zei de aanklaagster in de aflevering.
RTL legde het programma en de samenwerking met coach Ali B gedurende het onderzoek dat is ingesteld stil. Zijn collega-coach Anouk besloot niet meer terug te keren bij de ‘corrupte bende’, zo liet ze op Instagram weten. Inmiddels is de aflevering van Boos, die bijna anderhalf uur duurt, ruim 7 miljoen keer bekeken.
Begin vorig jaar werd zanger Bilal Wahib ook door meerdere radiozenders geboycot. Dat gebeurde nadat hij in een livestream op Instagram een minderjarige jongen vroeg zijn geslachtsdeel te laten zien. Enkele radiostations draaien zijn muziek inmiddels weer.
Ook Madame Tussauds ziet af van Marco Borsato in haar museum:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
met video/foto's
Koningspaar komt aan in Oostenrijk voor staatsbezoek van drie dagen
Koning Willem-Alexander en koningin Máxima zijn in Oostenrijk aangekomen. Het koningspaar landde in de hoofdstad Wenen voor een driedaags staatsbezoek aan het Alpenland. -
met video
Martijn Krabbé geeft Kopen zonder kijken-stel schrik van hun leven: ‘Zoektocht afgesloten’
Het had niet veel gescheeld of het team van Kopen zonder kijken had gisteravond de zoektocht naar het nieuwe droomhuis van Jeroen en Carlijn gestaakt. Presentator Martijn Krabbé kwam, voor het oog van 1.446.000 kijkers, met een keiharde boodschap: ,,We kunnen nu twee dingen doen. Of jullie zeggen: we gaan het radicaal anders doen. Of jullie zeggen: we kunnen dit niet langer aan en stoppen ermee.” -
PREMIUMde stijl van...
Voorheen had Olcay Gulsen een abonnement op kort, korter, kortst
Een broek is nooit zomaar een aan elkaar genaaide lap stof, zeker niet bij beroemdheden. Modejournalist Josine Droogendijk duikt daarom iedere dinsdag in een walk-in closet om een kledingstijl te ontrafelen. Met deze keer: Olcay Gulsen. -
Boerderij van Dorst krijgt derde seizoen
Boerderij van Dorst krijgt dit najaar een derde reeks. Het BNNVARA-programma keert eind oktober terug op de buis, zo maakte presentator Raven van Dorst gisteravond bekend in de laatste aflevering van de huidige serie. -
PREMIUM
Goud altijd aangeven en geen kunst ouder dan 100 jaar: hier moet je op letten bij souvenirs
De mini Spaanse gitaar die op de Ramblas in Barcelona nog zo schattig leek, belandt een paar jaar later als made-in-Chinaprul in de container. Zonde. Aan wat voor aandenken beleef je plezier? En wat mag je eigenlijk meenemen?
-
Tijd voor een nieuwe laptop? Dit is onze favoriet van het moment
We zitten aan het begin van de zomervakantie, maar voor je het weet begint een nieuw schooljaar en heb je een nieuwe laptop nodig. Na wekenlang testen hebben we onze favoriet van circa 900 euro geselecteerd. -
PREMIUM
Alsnog naar de Stones? Dit is je kans, want er zijn nog tientallen kaarten
Nu Mick Jagger weer als vanouds over het podium huppelt, kunnen we ons opnieuw verheugen op het komende concert van de Rolling Stones in Amsterdam. Volgende week donderdag is het zo ver. Wil je er nog heen? Goede kans dat dat lukt. -
PREMIUM
Dankzij een kwartiertje rennen vliegt de conditie van deze kinderen vooruit én zijn ze rustiger in de klas
Hijgend, puffend en zwetend stuiven de scholieren over het schoolplein: ze zijn al zeker vijf keer de school rond geweest. Drie keer per week rennen ze in een kwartiertje de Daily Mile van zo'n anderhalve kilometer. Met resultaat: leerlingen lopen na drie maanden gemiddeld zo'n vijftig procent harder.