Themapark met zelfde naam als studioalbum sleept Taylor Swift voor de rechter
Het Amerikaanse themapark Evermore heeft een rechtszaak aangespannen tegen popster Taylor Swift. De reden? Swifts laatste album heet ook Evermore. Parkdirecteur Ken Bretschneider zegt dat de zangeres een merk gebruikt waar hij miljoenen aan gespendeerd heeft.
Delen per e-mail
Het fantasy-themapark in de Amerikaanse staat Utah beschuldigt de zangeres en liedjesschrijver van inbreuk op hun handelsmerk. Dat schrijft The Salt Lake Tribune.
Verwarring
Het themapark meent dat de naam van Swifts nieuwste album online zorgt voor 'werkelijke verwarring’. Evermore Park ligt in Pleasant Grove en opende in 2018. Er zijn geen grote attracties, maar getrainde acteurs verkleed als fantasyfiguren. Swift verraste fans in 2020 twee keer achter elkaar met een nieuw album. Eerst Folklore, en aan het einde van het jaar Evermore. Swift noemde het laatste album een zusterplaat van Folklore.
Zowel Folklore als Evermore waren qua streams als positieve kritieken een succes. Folklore maakt binnenkort kans op de Grammy voor ‘Album of the Year' en ‘Best Pop Vocal Album’.
De advocaten van Swift hebben gereageerd op de aanklacht. Zij noemen de aantijgingen van het pretpark over handelsmerkinbreuk ‘ongegrond’. De advocaten weigeren te voldoen aan een bevelbrief van het park om de naam Evermore niet meer te gebruiken. De parkeigenaren besloten daarop een rechtszaak te beginnen.
Samenwerking met Taylor Swift?
Volgens het park begon de verwarring al de dag na het uitbrengen van Swifts studioalbum. ‘Mensen belden hierheen of we een samenwerking waren aangegaan met de zangeres’, valt te lezen in documenten die ingeleverd zijn bij de rechtbank. De directeur van het park, Ken Bretschneider, hekelt dat het park flink daalt in de zoekresultaten op Google sinds de komst van het album. Bretschneider: ‘En we hadden het al zwaar door de coronacrisis.’ Ook zegt hij miljoenen te hebben uitgegeven aan zijn merk.
De advocaten van Taylor Swift beargumenteren dat promotie-uitingen van het nieuwe album 'volledig verschillen’ met de promotie van het park. Ze voegen toe dat de officiële website van Swift ‘geen drakeneieren of drakenspeeltjes verkoopt’.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Ellen DeGeneres reed haar vrouw onder invloed naar ziekenhuis
Toen Ellen DeGeneres (63) haar vrouw Portia de Rossi (48) in maart met spoed naar het ziekenhuis moest brengen vanwege een acute blindedarmontsteking, reed ze niet bepaald nuchter richting de eerste hulp. Dat vertelde de presentatrice in de talkshow van Jimmy Kimmel. -
eigen tuin eerst
‘We zijn gewend aan tuinverlichting, maar mogen buren ook van de sterrenhemel genieten?’
Snoeien, stekken, planten, verpotten, zaaien en schoffelen. Tuingoeroe Romke van de Kaa helpt een handje. Deze week over mollenverdrijvers en andere tuintechnologie. -
Brits record voor Taylor Swift: twee albums op 1 binnen één jaar
Taylor Swift heeft een bijzondere muzikale mijlpaal bereikt. De zangeres is deze week op de eerste plek in de Britse albumlijst binnengekomen met haar nieuwe plaat Evermore en dat levert haar verschillende records op, meldt samensteller Official Charts Company. -
PREMIUMANGELA KIJKT TV16
De NPO ontwikkelt zich als opvangplek voor zielige egeltjes
-
Uitreiking Grammy Awards uitgesteld vanwege corona
De uitreiking van de Grammy Awards, die gepland stond voor 31 januari, wordt uitgesteld. Dat bevestigde de organisatie vandaag aan Variety.
-
Na besmetting met meningokokken kan het snel gaan: ‘Het begon met oorpijn’
Meningokokkenziekte is relatief onbekend, zeldzaam en onvoorspelbaar. Word je er ziek van, dan kan dat ernstige gevolgen hebben. Toch weet bijna de helft van de ouders van jonge kinderen niet wat meningokokkenziekte is. Dat moet veranderen, vinden een expert en ervaringsdeskundigen. -
Garantie op smartphones en tv's: zo zit het
Verkopers zijn niet altijd even happig om je de garantie te bieden waar je volgens de wet recht op hebt, dus we zetten de belangrijkste punten om te onthouden op een rij. -
Update
Rachel: André kwam op mijn vijftiende mijn slaapkamer binnen en we hadden seks