Van Egmond komt met onthullend boek over Voetbal Inside
Michel van Egmond (50) verschijnt binnenkort met een onthullend boek over Voetbal Inside. Inside, kroniek van een turbulente talkshow gaat over het wel en wee achter de schermen bij het voetbalpraatprogramma van presentator Wilfred Genee, René van der Gijp en Johan Derksen. Het boek ligt begin juni in de winkel.
,,Michel heeft de hand weten te leggen op allerlei mails, ook van directeurtje", doelde Johan Derksen vanavond in de uitzending op Marco Louwerens, de directeur die RTL al eerder verliet voor Talpa. ,,Nou, dat wordt een lekker boek", stelde Wilfred Genee.
Michel van Egmond, de succesvolle auteur van onder andere Gijp, Kieft en Deal, bood al eerder een inkijkje in het programma, in 2015. Topshow werd toen een regelrechte bestseller met meer dan 80.000 verkochte exemplaren. Het vervolg over de belevenissen van het trio dat na de zomer RTL verruilt voor John de Mols’s Talpa, is ‘onthullend en hilarisch tegelijk’, stelt Van Egmond. ,,Het blijft een uniek programma. Na Topshow zijn we altijd aantekeningen blijven maken en ik heb veel contact gehouden met alle betrokkenen. Nu de heren overstappen naar John de Mol is het een mooi moment om terug te blikken op hun periode bij RTL.”
Vooral dit seizoen waren de relletjes niet van de lucht met onder meer de bijtende kritiek van Johan Derksen richting de RTL-top en collega Humberto Tan (RTL Late Night). Programmamaakster Sunny Bergman en politica Sylvana Simons riepen op tot een boycot van het programma, omdat er te vaak homofobe en racistische grappen in gemaakt worden, die niet door de beugel kunnen.
En René van der Gijp stak de draak met Bo van Spilbeeck, de Vlaamse journalist die besloten heeft om verder te gaan als vrouw. ‘Gijp’ verscheen aan tafel met een pruik op en stelde voortaan als Renate door te gaan. ,,Dit wordt een boek waarover je je zult verbazen, want dit zijn de dingen die in de openbaarheid zijn gebeurde, maar achter de schermen is er veel meer aan de hand geweest. Dat is te lezen, net als de vele e-mails die heen en weer zijn verstuurd. Ja, ook de mail van directeur Marco Louwerens”, aldus Van Egmond over het boek waaraan ook eindredacteur Jan Hillenius zijn medewerking heeft verleend.
,,Ook de wijze waarop de breuk met RTL tot stand is gekomen én de stap naar John de Mol worden uitvoerig belicht, maar het wordt ook een erg grappig boek”, besluit Van Egmond die aan het einde van dit jaar met nog een nieuwe boek verschijnt. ,,Over de inhoud daarvan kan ik nog niets zeggen.”
Voetbal Inside beleefde vanavond zijn laatste reguliere uitzending. Voor Genee, Derksen en Van der Gijp wordt VI Oranje blijft Thuis, een voetbaltalkshow tijdens het WK, hun laatste show voor RTL. De drie tekenen daarna een vierjarig contract bij het Talpa van John de Mol.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Rapper Donnie strikt de Toppers voor nieuw nummer
Rapper Donnie heeft niemand minder dan de Toppers weten te strikken voor een nieuw nummer, genaamd Toppie. Op Instagram geeft de 28-jarige Amsterdammer alvast een voorproefje van het lied dat vrijdag uitkomt. -
Koken & Eten
Pizzaoven kopen: 'Voor een etentje met vrienden is zo'n rvs-oventje helemaal prima'
Tijdens warme zomerdagen houden we er bijna allemaal van om lang buiten te blijven zitten. En als je dan ook nog pizza kunt eten, is het meteen extra gezellig. Op internet vind je veel verschillende pizzaovens voor buiten, maar welke moet je hebben? -
Deze spullen moet je uit je geparkeerde auto halen tijdens de hitte
De zon schijnt deze zomer weer op volle kracht en daar moeten we in de auto rekening mee houden. Sommige spullen kan je maar beter uit je geparkeerde auto halen, want ze kunnen voor problemen zorgen. -
PREMIUMde stijl van...
Van de ‘Dandy des Vaderlands’ kunnen we leren dat mooi niet duur hoeft te zijn
Een broek is nooit zomaar een aan elkaar genaaide lap stof, zeker niet bij beroemdheden. Modejournalist Josine Droogendijk duikt daarom iedere dinsdag in een walk-in closet om een kledingstijl te ontrafelen. Met deze keer: Paul Rem, conservator van Paleis Het Loo. -
PREMIUMophef om liedje
Hoogleraren over huilende excuses na geintje tijdens Pride: ‘Progressief Nederland van de leg geraakt’
Huilend op de radio je excuses maken voor iets wat je niet zo hebt bedoeld. Het overkwam VPRO-presentator Tim den Besten (35) en staat volgens deskundigen symbool voor een trend waarin mensen elkaar op een overspannen manier de maat nemen. ,,We lopen op de top van onze zenuwen.‘’
-
Plak jij nog tekst met control-V? Dat kan slimmer
We kopiëren en plakken honderden keren per dag op onze computers, maar door het net even anders te doen kan het ons een stuk makkelijker af gaan. -
PREMIUM1948-2022
Olivia Newton-John zal altijd als Sandy in de harten van vele babyboomers voortleven
Eigenlijk vond Olivia Newton-John, die op 73-jarige leeftijd is overleden, zich veel te oud voor de rol die haar wereldberoemd zou maken. Als Sandy in de hitmusical Grease moest zij een Amerikaanse tiener spelen. Maar de Australische actrice van Engelse origine was toen al 28 jaar oud. -
Recensie
‘Grootste feestje van de planeet’? Docu laat geweldig zien hoe tweede Woodstock een ramp werd
In onze playlist maken we je wegwijs in het actuele aanbod van on demand-films, series, albums en podcasts. Wat moet je (niet) gezien of geluisterd hebben en waarom? Vandaag de documentaireserie Trainwreck: Woodstock 99.