William Rutten kreeg toiletbord van arrestatieplek George Michael: ‘Prachtig stukje muziekgeschiedenis’
Fotograaf William Rutten heeft vandaag aan de hand van een aantal foto’s op Instagram verteld hoe hij aan een heel bijzonder toiletbordje is gekomen. Dat verhaal begint op 7 april 1998 in Will Rogers Park in Beverly Hills, waar zanger George Michael bij een openbaar toilet werd gearresteerd.
De zanger liet destijds zijn geslachtsdeel zien aan, zo bleek, een agent in burger. George werd meteen in de boeien geslagen. Hierover schreef hij later de monsterhit Outside, waarin hij de arrestatie op de hak nam. George Michael overleed op 25 december 2016 en toevallig was Rutten rond die tijd in Los Angeles en kon hij het naar eigen zeggen niet laten om ‘het beroemdste toilet van de wereld’ te bezoeken.
,,Bij mijn aankomst was het beroemde herentoiletbordje van de muur gesloopt en stonden er twee Mexicaanse parkopzichters lijm te bevestigen aan een nieuwe moderne versie van het bordje”, begint Rutten zijn verhaal. Hij vroeg hen waar het originele bordje gebleven was en werd verteld dat daar ‘een of andere beroemde zanger ooit was gearresteerd’ en dat de dag ervoor twee mensen waren opgepakt die hadden geprobeerd om het bordje te stelen. ,,Het was ze niet gelukt, maar ze hadden wel de muur beschadigd en om preventief te voorkomen dat weer iemand dat ging proberen, werd het toch al beschadigde bordje vervangen door een nieuw exemplaar dat voor fans niks waard zou zijn.”
Rutten legde de mannen vervolgens uit wie die ‘een of andere zanger’ precies was en dat er door dat toilet een wereldhit was ontstaan. ,,Ben je een fan?, vroeg een van de mannen, en ik beaamde dat ik dat wel was. Hij steekt zijn hand naar mij uit met het originele toiletbordje met de lijmresten en stukken stuc van de muur er nog aan”, zegt Rutten. ,,Zonder dat hij dat beseft gaf hij mij een prachtig stukje muziekgeschiedenis. Was ik ook maar vijf minuutjes later geweest dan was het beroemde bordje waarschijnlijk op de vuilstort beland...”
Let’s go outside van George Michael:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Dit verandert er voor jou als je meelift op andermans Netflix-account
-
PREMIUMinterview
William Rutten fotografeert BN’ers die thuis moeten blijven: ‘We zitten allemaal in hetzelfde schuitje’
Fotograaf William Rutten zit nu ook thuis met zijn kinderen en zonder zijn vaste werkzaamheden. Om te laten zien ‘dat BN’ers in hetzelfde schuitje zitten, mensen te inspireren en creatief bezig te laten zijn’, is hij begonnen om BN’ers thuis op de foto te zetten. ,,En ik hoop dat andere Nederlanders nu ook hun dagelijkse situatie willen fotograferen en naar me sturen.” -
Rob de Nijs had longembolieën die hem bijna fataal werden, nu gaat het ‘verbazingwekkend goed’
Rob de Nijs kampte vorige maand met ‘forse’ longembolieën die hem bijna fataal werden. Dat zei zijn vrouw Henriëtte donderdag in Tijd voor Max op NPO 1. Haar man werd in april opgenomen in het ziekenhuis met ademhalingsproblemen. Nu maakt de 80-jarige zanger het ‘verbazingwekkend goed’, aldus zijn vrouw. -
met video
Joop van den Ende had nog altijd goed contact met Tina Turner: ‘Haar dood is een enorme klap’
Joop en Janine van den Ende zijn ‘diep geraakt’ door de dood van Tina Turner. In een verklaring laat het echtpaar weten dat ‘nieuws van haar overlijden een enorme klap is’. -
PREMIUM95
Gewone fiets bijna twee keer zo gezond als e-bike: zoveel calorieën verbrand je per uur
Drie op de tien Nederlanders rijden inmiddels op een elektrische fiets. Ook relatief jonge fietsers zijn overstag. Is dat nou goed nieuws? Want trappen met ondersteuning is toch lang niet zo gezond als jezelf verplaatsen op een gewone fiets? De Fietsersbond en een bewegingswetenschapper zetten op een rij wat de verschillen zijn.
-
Getest: Dit is de beste wasmachine voor grotere huishoudens
-
-
-
recensie
Sam in Somebody Somewhere is een vrouw om steeds meer van te houden
Ze heet Sam, heeft een stevig postuur en valt niet onder de categorie Hollywoodnamaak. Sam is een echt mens met herkenbare problemen waarmee zij manmoedig omgaat. Een personage om steeds meer van te houden, zoals de twee seizoenen van Somebody Somewhere bewijzen. -
PREMIUMEnergierekening
Harmen: ‘Mijn huis had energielabel C, maar dat was misschien een beetje optimistisch’
Harmen Visser (28) uit Eindhoven heeft twee verschillende energiecontracten omdat dit voor hem voordeliger is. Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander.