Yvonne Coldeweijer moet uitspraken over Samantha Steenwijk rectificeren
met videoYvonne Coldeweijer moet haar beweringen dat Samantha Steenwijk illegale dieetpillen zou gebruiken om af te vallen rectificeren. Dat oordeelde de rechtbank vanmiddag. Steenwijk eiste bovendien ook een schadevergoeding van 5000 euro, maar dat verzoek werd afgewezen. Wel moet de roddelvlogger opdraaien voor de proceskosten die een kleine 2500 euro bedragen.
De rechtbank van Amsterdam deed vandaag uitspraak in het kort geding dat Samantha Steenwijk heeft aangespannen tegen Yvonne Coldeweijer. De zangeres stapte naar de rechter omdat ze een rectificatie en een schadevergoeding van 5000 euro wil naar aanleiding van een video op Coldeweijers juicekanaal Life of Yvonne. In die video, die al offline is gehaald, beweert de roddelvlogger dat Steenwijk illegale dieetpillen gebruikt om af te vallen.
Een rechter oordeelde vanmiddag dat Coldeweijer de uitspraken moet rectificeren. Dat moet ze binnen 48 uur gedaan hebben in een bericht ‘zonder enig commentaar of weerwoord’ op haar Instagram-account. Als Coldeweijer dit niet doet binnen de gestelde termijn na de uitspraak, dan volgt er een dwangsom van 1000 euro per dag.
Heel blij
Coldeweijer hoeft de schadevergoeding van 5000 euro, die Samantha Steenwijk eiste, overigens niet te betalen. ‘De eer en goede naam van de eiser worden verder voldoende hersteld met de te plaatsen rectificatie, die net als dit kort geding ruim aandacht zal krijgen. Er is dan ook geen aanleiding om daarnaast nog een voorschot op schadevergoeding toe te wijzen.’ Wel moet de roddelvlogger opdraaien voor de proceskosten die een kleine 2500 euro bedragen.
Coldeweijer gaat het nieuws dat zij had gebracht over Samantha Steenwijk rectificeren. Dat schrijft ze vanmiddag op Instagram. De roddelvlogger is echter vooral heel blij met de begeleidende uitleg van de rechtbank. ,,Waar ik heel blij mee ben is dat ik nu een handleiding heb gekregen voor mijn juice. Ik hoef van de rechter geen sluitend bewijs te leveren, maar het enkel aannemelijk te maken”, schrijft ze. ,,Ook hoef ik geen hoor- en wederhoor toe te passen, voor ik mijn juice breng. Dat mijn bronnen zijn beschermd, omdat ik wel degelijk onderdeel ben van de pers, is heel erg belangrijk voor mij en een overwinning voor alle juicekanalen.”
Samantha Steenwijk zei het vrijdagavond bij Jinek vreemd te vinden dat Coldeweijer het kort geding aanmerkt als overwinning. ,,Dat is de clown die we kennen toch?”, reageerde de zangeres. ,,Ik zie haar alleen maar als een grote clown”, vertelde Steenwijk. ,,En nu zegt ze ook nog dat ze het niet erg vindt om een rectificatie te plaatsen. Nou had dat dan ook gelijk gedaan. Als je journalistiek wilt bedrijven moet je dat op de manier doen zoals het hoort. En niet dingen de wereld in slingeren en mensen daarmee schade berokkenen.”
‘Keiharde leugen’
In de rechtszaal noemde de zangeres de uitspraken over de illegale dieetpillen twee weken geleden ‘een keiharde leugen’. Ook zei Steenwijk dat ze door de video ‘een inspiratiebron’ voor afslankpillen is geworden. ,,Maar als er straks iemand met een hersenbloeding op de intensive care ligt, is dat niet mijn verantwoordelijkheid, maar die van Coldeweijer. Ik heb die pillen nooit gebruikt.”
Coldeweijer zei na afloop van de zaak dat ze die reactie vreemd vond. ,,Ik vond het bizar dat ze zei dat als er iemand op de ic belandt, dat dan door mij komt. Dat vind ik nogal heftig om de boel zo te verdraaien.” Ook stelde ze weinig waarde te hechten aan de uitspraak van de rechter. ,,De eis is dat ik een rectificatie plaats zoals zij hem willen zien. Iedereen weet nu dat als ik dat doe, dat ik het toch niet meen.”
Bekijk hier beelden van de rechtszaak:
Luister ook naar de AD Media Podcast:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Zo duur wordt autorijden straks als nieuwe milieuplannen doorgaan
De overheid wil de overschakeling naar elektrisch rijden versneld doorvoeren door drie verschillende tarieven in te voeren bij de kilometerheffing. De eigenaar van een Kia Picanto op benzine is straks tot acht keer duurder uit, zo blijkt uit een nieuw rapport. -
Rechtszaak/met video
Yvonne Coldeweijer in de rechtbank: ‘Mevrouw Steenwijk is BN’er, roddels horen erbij, big deal’
Nee, met veel extra juice over Samantha Steenwijk kwam roddelvlogger Yvonne Coldeweijer niet in de rechtbank Amsterdam. De rectificatie die Steenwijk eist, werd vrijdag vooral gepareerd met: ,,Zij is een BN’er, daar wordt nou eenmaal over geroddeld, big deal.” -
Showbytes
Donkere wolken voor Duncan en Geraldine stevig in de plamuur
-
met video
Zwaktepunt van koning Willem-Alexander onderzocht: ‘Collectief falen van Rutte en adviseurs’
Experts kraken het gebrek aan weerwoord aan het koningspaar door hun adviseurs en premier Rutte. In het boek Achilleshiel, van politiek koningshuisverslaggever van deze site Jan Hoedeman, spreekt hoogleraar staatsrecht Paul Bovend’eert, van een ‘collectief falen’. -
Video/Update
Jack van Gelder: ‘Als hoofdredactie had ingegrepen, hadden we hier niet over hoeven spreken’
Jack van Gelder heeft een zware week achter de rug. Dat vertelde hij maandagavond in HLF8, waarin hij na een week afwezigheid terugkeerde als tafelgast. De voormalig NOS Sport-coryfee wilde niet op details ingaan, maar sloot het onderwerp af met een duidelijke boodschap: ,,Als de hoofdredactie ooit goed had ingegrepen en in die incidenten was gedoken en de klachten van de mensen serieus had genomen, hadden we hier helemaal niet over hoeven spreken.”
-
belastingaangifte
De aftrekposten slim verdelen: zo zet je je fiscaal partnerschap goed in
Het is weer zover: sinds 1 maart kun je de aangifte inkomstenbelasting doen over het jaar 2022. Wij helpen je op weg bij je belastingaangifte. Vandaag: hoe werkt fiscaal partnerschap? -
-
-
PREMIUMGeld & Geluk
Stephanie en zoon Freek: ‘Zijn er 6000 euro per jaar op achteruit gegaan na zijn 18de verjaardag’
Om voor zoon Freek te zorgen, krijgt Stephanie een deel van zijn persoonsgebonden budget. Het geld dat hij met beleggen verdient, zet hij opzij. In deze Mezza-rubriek vragen we lezers naar hun relatie tussen Geld en Geluk. -
Samantha Steenwijk eist rectificatie en geld, Yvonne Coldeweijer: ‘Zijn twee rectificaties niet genoeg?’
Vlogger Yvonne Coldeweijer vindt ‘twee rectificaties en het verwijderen van de video over Samantha Steenwijk’ wel genoeg. Ze laat het op een rechtszaak aankomen volgende week vrijdag. Dat laat ze aan deze site weten. De advocaat van Samantha Steenwijk bevestigt dat ze Coldeweijer voor de rechter slepen om een rectificatie en een schadevergoeding te eisen nadat Yvonne op haar ‘juicekanaal’ Life of Yvonne vertelde dat Steenwijk dieetpillen gebruikt.