Commentatoren woedend op Van Poppel (en tv-kijkers mogen meegenieten)
Elke dag belichten we een historisch sportmoment van dezelfde datum. Vandaag 24 mei 2009: twee boze Sporza-commentatoren bellen ploegleider Jean-Paul van Poppel op.
Carlos Sastre had tijdens zijn loopbaan een florerende fanclub in Vlaanderen. Dat ontstond ooit toen een Belgische wielerliefhebber de Spaanse renner op vakantie tegen het lijf liep. Sastre toonde zich een sympathieke kerel, het mondde uit in een etentje en uiteindelijk dus in die fanclub. Bussen vol Vlamingen trokken jarenlang door Europa om hun klimheld aan het werk te zien.
Jean-Paul van Poppel heeft voor zover bekend geen fanclub in België en zal die ook nooit meer krijgen. Tijdens de Giro d’Italia van 2009 nam de Nederlandse ploegleider van Carlos Sastre een beslissing die Vlaanderen - en met name commentatoren Renaat Schotte en José De Cauwer - in woede deed ontsteken. Van Poppel gaf Serge Pauwels, die in gouden positie lag om de etappe te winnen, de opdracht om op kopman Sastre te wachten. De klassementsambities van de Spanjaard moesten beschermd worden, overigens op verzoek van Vlaanderens troetelkind Sastre zelf. Schotte en De Cauwer begrepen er geen reet van en haalden Van Poppel telefonisch in de uitzending. Toptelevisie.
Toen Pauwels zich liet afzakken was zijn hulp al niet meer nodig, Sastre was uit de gevarenzone. Maar inmiddels had de Belg zijn medevluchter Leonardo Bertagnolli dus al de overwinning in de schoot geworpen. Het ironische is dat die Giro-etappe nu alsnog op het palmares van Pauwels prijkt. Bertagnolli bleek doping te hebben gebruikt, en werd jaren later uit de uitslag geschrapt. Pauwels kwam als tweede over de meet en kreeg zo misschien wel de zuurste ritzege aller tijden op zijn naam geschreven.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Sportkalender 2023 | Op deze spetterende evenementen kunnen we ons dit jaar verheugen
-
PREMIUM
Waarom in de sportwereld een run is ontstaan op bakpoeder
-
PREMIUMEnergierekening
Laura: ‘We willen tot ons pensioen hier wonen, dus maandlasten zo laag mogelijk krijgen’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Laura Baas (32) uit Siddeburen in Groningen. -
Voetbalpodcast | ‘Deze nederlaag deed me heel erg denken aan die 4-0 in 2017 onder Dick Advocaat’
Het Nederlands elftal is afgedroogd in Frankrijk. De ploeg van bondscoach Ronald Koeman verloor met 4-0 en zat geen moment in de wedstrijd. Pijnlijk, maar voor de EK-kwalificatie is er nog niets verloren. Over het duel in Parijs praat Etienne Verhoeff na met Sjoerd Mossou vanuit het stadion in een extra AD Voetbalpodcast. -
Premier League
Van Gerwen krijgt in finale pak slaag van ontketende Price: ‘Normaal is hij heel bang tegen mij’
Michael van Gerwen heeft in Newcastle naast zijn vierde dagzege van de Premier League Darts gegrepen. In een eenzijdige finale was de lijstaanvoerder niet opgewassen tegen een sensationele Gerwyn Price, die bijna 115 gemiddeld gooide en met 6-1 won. Mighty Mike gaat wel nog altijd stevig aan kop in de Premier League.
-
5
Alleen Wout van Aert kan Mathieu van der Poel aan in E3 Classic: Belg wint nipt in Vlaanderen
Wout van Aert heeft na een schitterende wielerdag de E3 Classic op zijn naam gezet. Op 40 kilometer van de streep sprong hij met de twee andere topfavorieten, Mathieu van der Poel en Tadej Pogacar, weg. De drie reden samen naar de finish toe, waar Van der Poel in de eindsprint de zege aan de sterkere Belg moest laten. -
-
-
‘Bah, lust ik niet!’: deze strategie moedigt kieskeurig etertje aan tot proeven
Aan menig keukentafel is het iedere avond een strijd: ouders hebben hun uiterste best gedaan een gezonde maaltijd met groente te bereiden, maar kindlief weigert ook maar een hapje te proeven. Hoe zorg je dat je kind later meer lust dan patat en pannenkoeken? Onderzoekers van Maastricht University bestuderen het en kwamen onlangs tot een interessante ontdekking. -
Is het beter om ’s ochtends of ’s avonds te douchen? Dit zeggen dermatologen
Een frisse douche om wakker te worden? Of toch maar een warm bad om goed te slapen? Iedereen heeft wel een favoriet moment om zich te wassen. Maar welk tijdstip van de dag is nu het beste voor je huid? Wij vroegen advies aan dermatologen Jan Gutermuth en Thomas Maselis. ,,Ook de duur van je douche speelt een belangrijke rol.”