Olympische accommodatie in Athene compleet vervallen
UpdateAthene gaat 10 jaar na het organiseren van de Olympische Spelen in 2004 nog altijd gebukt onder de gevolgen van het evenement. Het toernooi scheepte de Griekse hoofdstad op met talloze stadions en gebouwen, waarvan een groot deel momenteel leeg staat en verpaupert.
Delen per e-mail
Naar schatting hebben de Spelen de stad ruim 8 miljard euro gekost. Daarmee was het een van de oorzaken van de economische crisis in het land, zeggen critici.
Het enthousiasme van destijds heeft bij veel Grieken plaatsgemaakt voor verontwaardiging over het feit dat de overheid zo veel geld uitgaf aan de Spelen. In tegenstelling tot veel andere steden bouwde Athene geen tijdelijke maar vooral permanente stadions. Veel pogingen van de overheid om de accommodaties nadien rendabel te houden zijn mislukt.
Onderzoek van de Oxford University naar de Spelen tussen 1960 en 2012 wees uit dat de kosten gemiddeld twee keer zo hoog uitvallen als begroot. Athene zat 97 procent boven het budget. De Spelen vormen daarmee een van de meest risicovolle megaprojecten.
Verder in het nieuws
-
Indrukwekkende zegereeks Van der Poel ten einde in loodzwaar Ronse
-
Blessure Wijnaldum Bevlieging Salah voorkomt puntenverlies van pover Liverpool
-
PREMIUM
Column Ondanks alles hield Van Praag zijn pak schoon
Columnist Sjoerd Mossou over het schone pak van voetbalbestuurder Michael van Praag. -
LIVE | Frenkie en Barça in achtervolging, Klaassen op bezoek bij Bayern
-
PREMIUM
Interview Harrie Weerman ‘Dit Oranje straalt één en al plezier uit’
-
Hazard mikt op Spaanse Supercup: ‘Operatie niet aan de orde’
Eden Hazard (28) heeft de eerste stappen gezet in zijn revalidatie. De Belgische aanvaller liep 26 november een haarscheurtje op in zijn rechteronderbeen tegen Paris Saint-Germain. De krukken zijn inmiddels weg. Zijn doel is de Spaanse Supercup in Saoedi-Arabië, begin januari. -
Voor welke club speelt Tjaronn Chery op dit moment?
Denk jij álles van voetbal te weten? Lepel je de meest bijzondere voetbalfeitjes achteloos op? Of vind je het gewoon leuk je voetbalkennis te meten met vrienden of bekenden? Dan kun je wekelijks je kennis tonen in de AD Voetbalquiz. -
4000ste op rij Jeugdspelers United bezorgen club bijzondere mijlpaal
Als trainer Ole Gunnar Solksjaer een speler uit de eigen jeugd opneemt in de wedstrijdselectie tegen Everton dan bereikt Manchester United een bijzondere mijlpaal.