Op beresterke Suzanne Schulting staat geen maat bij EK
ShorttrackSuzanne Schulting heeft ook op de 500 meter Europees shorttrackgoud veroverd. Eerder kwam ze al op de 1500 meter als eerste over de finish. Wereldkampioene Lara van Ruijven eindigde als vierde.
Net als op de 1500 meter eerder op zaterdag kwam Schulting met overmacht over de streep. Haar landgenote Lara van Ruijven zat er vanaf de start al niet lekker bij en had aanvankelijk geen schijn van kans op de kortste afstand. Maar de onklopbare Schulting maakte het karwei af zonder enige hulp van haar landgenote en liet de tegenstanders opnieuw haar hielen zien. Achter Schulting pakte de Italiaanse Martina Valcepina het zilver en de Poolse Natalia Maliszewska het brons. Lara van Ruijven, regerend wereldkampioene op deze afstand, werd vierde.
Schulting verdedigt in Hongarije haar Europese titel allround. Ze won eerder op zaterdag goud op de 1500 meter. Haar voorsprong op de nummers twee Adrianna Fontana en haar landgenote Valcepina in het klassement na twee afstanden is groot: 68 om 21 punten. Morgen staan nog de 1000 meter en de superfinale over 3000 meter voor het individuele klassement op het programma.
De Laat
Na zilver op de 1500 meter was er voor Itzhak de Laat geen eremetaal op de 500 meter. Hij lag op koers voor eremetaal, maar Semen Elistratov haalde hem in de laatste bocht in en eindigde zo als vierde. Het goud op de 500 meter was voor de Hongaar Shaolin Sandor Liu, die zijn broer Shaoang Liu op de sprint naar de finish versloeg.
In het klassement na twee afstanden leidt Shaoang Liu met 55 punten, gevolgd door titelhouder Shaolin Sandor Liu met 36 punten en De Laat op 29 punten. Op zondag staan nog de 1000 meter en de superfinale over 3000 meter voor het individuele klassement op het programma
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Zo laat begint de kraker op Ronald Garros tussen Carlos Alcaraz en Novak Djokovic
-
FC Barcelona-coach Xavi over besluit Lionel Messi: ‘Na Paris Saint-Germain wilde hij dit soort druk niet meer’
Coach Xavi van Barcelona sprak de afgelopen periode veel met Lionel Messi over zijn mogelijke terugkeer bij de Spaanse club. Maar de trainer zei donderdag begrip te hebben voor de keuze van de Argentijn, die koos voor een overgang naar het Amerikaanse Inter Miami. -
FIFA komt voor WK met nieuw beloningsstelsel voor voetbalsters: 250.000 euro per persoon bij wereldtitel
De FIFA is kort voor het WK voor vrouwen met een nieuw beloningsstelsel gekomen. Niet alleen voor de deelnemende bonden/teams ligt geld klaar, voortaan krijgen ook de voetbalsters individueel betaald. De FIFA hoopt hiermee het vrouwenvoetbal nog verder te ontwikkelen. -
PREMIUMMet video's8
Dermatoloog over huidkanker: ‘Huidkleurig bultje dat snel groeit? Dan meteen naar de dokter’
Lekker buiten zijn in het zonnetje, dat doen we maar al te graag in deze tijd van het jaar. Maar blootstelling aan te veel uv-straling in zonlicht kan leiden tot huidkanker, de meest voorkomende kankersoort in Nederland. Een op de vijf Nederlanders krijgt ermee te maken, weet Patrick Kemperman, dermatoloog bij Amsterdam UMC en het Dijklander ziekenhuis in Purmerend. Hij vertelt over de drie vormen van huidkanker en wat je kan doen om ze te voorkomen. -
Schulting prolongeert met overmacht Europese shorttracktitel op 1500 meter
Suzanne Schulting heeft haar favorietenrol in het Hongaarse Debrecen waargemaakt. Ze prolongeerde haar Europese shorttracktitel op de 1500 meter, met overmacht.
-
Op deze plekken kun je een elektrische auto beter niet opladen
-
-
-
Estavana Polman maakt debuut als presentatrice: nieuw gezicht van Beter laat dan nooit
Tophandbalster Estavana Polman (30) debuteert dit jaar als tv-presentatrice. Ze neemt de rol van reisleider op zich in de nieuwe reeks van Beter laat dan nooit op SBS 6. -
PREMIUMDe erfenis
‘Wij dachten altijd dat oom Henk glazenwasser was, maar dat bleek niet zo te zijn’
Carla (59) en twee andere familieleden bleken de enige bloedverwanten en erfgenamen te zijn van oom Henk. Een erfenis kan je leven veranderen. In deze serie deelt elke week iemand zijn of haar verhaal.