Apple boekt recordresultaten, maar coronavirus stort bedrijf in onzekerheid
Omdat de populairste smartphone ter wereld zowel gemaakt als verkocht wordt in China, weet iPhone-maker Apple minder goed wat de toekomst zal brengen. De laatste drie maanden van 2019 waren wel een verpletterend succes, en tilden de cijfers van het bedrijf naar nieuwe records.
De maker van de populairste smartphone ter wereld verdiende bijna 92 miljard dollar in de laatste drie maanden van vorig jaar. Dat is het belangrijkste kwartaal voor Apple, omdat die net op dat moment de nieuwste versies van zijn iPhone op de wereld loslaat. Voor de zoveelste keer bleken die nòg populairder dan verwacht.
Zowel omzet als nettowinst (22,2 miljard dollar) waren nog nooit hoger, met dank aan de nieuwe iPhones. Per 10 dollar die het bedrijf ontving kwam er 6 dollar van de verkoop van zijn belangrijkste product.
Wat niet wil zeggen dat de rest niet als een trein loopt: ook de verkopen van Apps op diezelfde iPhone eindigde op een vers record. Ook de verkoop van de draadloze oortjes (AirPods) valt op.
Coronavirus
In een financieel rapport van een groot bedrijf is ook de vooruitblik belangrijk. Apple verwacht in het eerste trimester van dit jaar ‘63 tot 67 miljard dollar’ binnen te halen. Dat is een record voor die periode van het jaar, maar wat opvalt is hoe vaag die prognose is.
De financieel directeur geeft zelf toe dat die vork ‘ongewoon breed’ is om rekening te houden met de ‘potentiële impact’ van het coronavirus. ,,Dat is de reden waarom onze vooruitblik minder scherp is.”
De epidemie begon ongeveer een maand geleden in de Chinese provincie Wuhan, en besmette officieel al minstens 3.000 mensen verspreid over de hele wereld. In Wuhan en ook op andere plaatsen in China, wordt de iPhone gemaakt in de fabrieken van Foxconn.
Die fabrieken liggen stil omdat de overheid de verspreiding van het virus probeert tegen te gaan. Daar bovenop zijn Chinese consumenten, waarvan er tientallen miljoenen verplicht thuis zitten, goed voor ongeveer een vijfde van de verkochte iPhones. Normaal hadden ze deze week Chinees nieuwjaar gevierd met hun familie, en elkaar bijvoorbeeld een nieuwe smartphone cadeau gedaan.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
belastingaangifte
De aftrekposten slim verdelen: zo zet je je fiscaal partnerschap goed in
Het is weer zover: sinds 1 maart kun je de aangifte inkomstenbelasting doen over het jaar 2022. Wij helpen je op weg bij je belastingaangifte. Vandaag: hoe werkt fiscaal partnerschap? -
PREMIUMtechnische dienst
Online oplichting steeds geniepiger: ‘Via deze website weet je direct of een link te vertrouwen is’
Online oplichting of phishing is een groter probleem dan ooit. En het zijn niet alleen maar nietsvermoedende bejaarden die het slachtoffer worden. Verstuurde mails of berichten zijn niet meer van echt te onderscheiden en een verkeerde klik is zo gemaakt. Met Checkjelinkje weet je binnen een paar seconden of een link betrouwbaar is of niet.Den Haag, Delft -
Zo duur wordt autorijden straks als nieuwe milieuplannen doorgaan
De overheid wil de overschakeling naar elektrisch rijden versneld doorvoeren door drie verschillende tarieven in te voeren bij de kilometerheffing. De eigenaar van een Kia Picanto op benzine is straks tot acht keer duurder uit, zo blijkt uit een nieuw rapport. -
column
Waarom deze trend op LinkedIn zo irritant is - en wat je beter kan doen
Psycholoog Thijs Launspach is psycholoog en stressexpert en auteur van het boek Fokking druk. Hij verwondert zich over het moderne werken en geeft elke week tips voor meer geluk en minder stress op je werk. Vandaag: humblebragging -
PREMIUMonderzoek4
Grote techdiensten als Amazon en ChatGPT buiten miljoenen onzichtbare thuiswerkers uit
Wie voeden toch die megacomputerprogramma’s als ChatGPT? Dat doen miljoenen Europese onzichtbare thuiswerkers, blijkt uit nieuw onderzoek van de Erasmus Universiteit. Deze zogenoemde ghostworkers werken in erbarmelijke omstandigheden en worden uitgebuit door hun werkgevers.Rotterdam
-
EU en VS bereiken doorbraak over subsidies groene technologie
De Verenigde Staten zullen essentiële materialen voor groene technologieën die in de Europese Unie zijn gedolven of verwerkt behandelen alsof ze uit de VS komen. Dat hebben voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie en de Amerikaanse president Joe Biden afgesproken. Von der Leyen was op bezoek bij Biden in het Witte Huis. -
-
-
Musk zegt sorry tegen ontslagen medewerker die hij publiek belachelijk maakte: ‘Hij overweegt te blijven’
Elon Musk heeft excuses aangeboden aan een gehandicapte medewerker van Twitter die werd ontslagen nadat hij direct aan de topman had gevraagd of hij nog een baan had. Musk had onder meer gespot met de handicap van de man en zegt nu verkeerd ingelicht te zijn. -
Europese Commissie verbiedt TikTok op zakelijke telefoons personeel
De Europese Commissie heeft haar personeel opdracht gegeven TikTok-apps op zakelijke telefoons en andere apparaten te verwijderen. Het dagelijks EU-bestuur heeft zorgen over de veiligheid van de uit China afkomstige videoapp. De Raad van de Europese Unie, waarin de 27 EU-landen zijn vertegenwoordigd, heeft besloten het commissiebesluit te volgen, maakte een functionaris donderdagavond bekend.