Dit weekend wordt er bijna 35 miljoen euro verdeeld tijdens het WK Dota 2
The International is weer in volle gang. Het jaarlijkse wereldkampioenschap Dota 2 wordt voor de tiende keer georganiseerd en heeft dit jaar een record prijzenpot van bijna 35 miljoen euro.
The International is het wereldkampioenschap Dota 2, wat één van de meest competitieve online games ter wereld is. Het toernooi werd voor het eerst in 2011 georganiseerd en staat bekend om zijn grote prijzenpotten. Tijdens die eerste editie ging het daarbij nog ‘slechts’ om 1,4 miljoen euro, negen edities later staat er maar liefst bijna 35 miljoen euro op het spel.
Het toernooi is tot nu toe één keer gewonnen door een Nederlands team. Tijdens de editie van 2017 gingen de spelers van het Utrechtse Team Liquid er met de titel en de toenmalige hoofdprijs van ruim 9 miljoen euro vandoor.
Nederland maakt dit jaar geen kans
Omdat het toernooi afgelopen jaar geen doorgang kon vinden vanwege de impact van het coronavirus, staan dit weekend de finales van de tiende editie van The International op de planning. Het toernooi zou dit jaar eigenlijk plaatsvinden in Zweden, maar werd vanwege de coronawetgeving in dat land verplaatst naar Roemenië.
Een ding was voorafgaand aan de jubileumeditie al duidelijk: een hernieuwde Nederlandse titel zat er bij voorbaat niet in, aangezien Team Liquid zich niet wist te plaatsen voor het toernooi. De teams die zich wel kwalificeerden hebben inmiddels een groepsfase en een aantal afvalrondes achter de rug. Daarin maakten vooral de Chinese teams indruk. PSG.LGD en Invictus Gaming werden allebei groepswinnaar.
De Europese hoop was dit jaar wederom gedeeltelijk gevestigd op tweevoudig winnaar OG. Het team dat er tijdens de laatste twee edities met de titel vandoor ging, verloor in de eerste afvalronde echter van het tweede Europese ijzer in het vuur, Team Secret, en kon vervolgens in het verliezersschema geen potten breken. Team Secret zette daarentegen in de volgende ronde overtuigend Invictus Gaming aan de kant, waardoor zij met PSG.LGD gaat strijden voor de eerste plek in de finale.
Voor de tweede finaleplek zijn op het moment van schrijven nog vier teams in de race. Zaterdagochtend nemen de twee Chinese top-teams Vici Gaming en Invictus Gaming het tegen elkaar op, voor een plek in de volgende ronde tegen Team Spirit. De winnaar van die partij gaat vervolgens met de verliezer van PSG.LGD en Team Secret uitmaken wie de tweede finalist wordt.
Multimiljonairs die nog rijker worden
Voor het geld hoeven de spelers van OG het in ieder geval niet meer te doen. De organisatie verdiende met haar titels in 2018 en 2019 bij elkaar opgeteld ruim 50 miljoen euro.
Daarvan gaat een gedeelte natuurlijk naar de organisatie, maar dan nog bleef er voldoende over om van spelers ana, Topson, Ceb, JerAx en superster N0tail multimiljonairs te maken.
The Aegis
De deelnemende teams strijden tijdens The International naast een gedeelte van de gigantische prijzenpot natuurlijk ook voor de titel van beste Dota 2-team ter wereld. In tegenstelling tot de meeste sporten hoort bij de TI-titel geen schaal of beker, maar een schild. De Aegis of Champions genaamd.
Tekst gaat verder onder de Tweet.
Het uit zilver en brons vervaardigde schild werd dit jaar als ware het olympisch vuur gebruikt om het toernooi officieel te openen. De Aegis werd van winnaar op winnaar overgedragen, tot verdedigend kampioen OG hem terug plaatste op zijn sokkel. Daar blijft hij tot zondag de nieuwe winnaars worden gekroond, die hem zich dan een jaar lang mogen toe eigenen.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Uren geen Teams, Outlook en Office 365 door storing Microsoft, ook problemen bij Nederlandse overheden
Microsoft kampte sinds vanmorgen ongeveer 08.00 uur met een flinke storing in de online diensten van Office 365. Wereldwijd konden bedrijven lastig opstarten en in Nederland hadden onder meer ook de Tweede Kamer en gemeenten er last van. Na 13.30 uur meldde het techbedrijf dat de problemen opgelost zouden moeten zijn. -
column
Om vijf uur ’s ochtends je bed uit, net als Obama: waarom we graag succesvolle mensen nadoen
Thijs Launspach is psycholoog en stressexpert en auteur van het boek Fokking druk. Hij verwondert zich over het moderne werken en geeft elke week tips voor meer geluk en minder stress op je werk. Vandaag: routines van succesvolle mensen -
Review
Apples nieuwe speakers zijn ook perfect als homecinemaset
In 2017 introduceerde Apple zijn eerste slimme speaker, die hier in Nederland nooit in de winkels verscheen. Wij hadden hier alleen de kleinere mini-variant. Nu heeft Apple weer een nieuwe grote, die verdacht veel lijkt op de eerste. Maar deze wordt wél in ons landje aangeboden. -
Rijstevlaai en soezen: dit kan iedere beginnende thuisbakker maken
Iedereen is gek op zoetigheid. Natuurlijk kan je hiervoor naar de bakker bij jou om de hoek gaan, maar veel bakrecepten kun je heel makkelijk zelf maken. Twee patissiers geven inspiratie voor de makkelijkste bakrecepten waar iedereen mee aan de slag kan. -
Teleurgestelde World of Warcraft-spelers stoppen massaal: ‘Bij Final Fantasy is het veel leuker’
De hoogtijdagen van World of Warcraft lijken voorbij: spelers stappen massaal over naar Final Fantasy XIV, dat op het punt staat een gigantisch uitbreidingspakket uit te brengen.
-
Je essay laten schrijven door een slimme chatbot? Zo gaan universiteit en hogeschool daar mee om
Essays vaker verbaal toelichten of scherpere plagiaatregels. Dat is onder andere hoe de Universiteit Utrecht en Hogeschool Utrecht willen voorkomen dat studenten werk inleveren dat is ‘geschreven’ door ChatGPT, een chatbot die werkt met kunstmatige intelligentie. -
-
-
12
Skivakantie: hier zijn winterbanden en sneeuwkettingen verplicht
Heel wat Nederlanders gaan binnenkort weer met de auto op skivakantie. Maar hoe zit het met de verplichting tot winterbanden? En hoe bevestig je sneeuwkettingen? Dit zijn de belangrijkste regels. -
Leegloop bij World of Warcraft na overstap door populaire streamer
Er is een grote transfer gaande in gameland. Veel spelers van het populaire World of Warcraft stappen over naar concurrent Final Fantasy XIV, nadat de populaire streamer Asmongold besloot de game te gaan spelen.