KPN zet mes in merken: XS4All, Telfort en Yes Telecom verdwijnen
UpdateKPN stapt op termijn van zijn andere merknamen af. Daardoor verdwijnen bekende namen als XS4All, Telfort en Yes Telecom. Het telecombedrijf richt zijn aandacht meer op hoofdmerk KPN. Voor klanten verandert voorlopig niets.
Delen per e-mail
KPN boekt al enkele jaren veel succes met het gecombineerd aanbieden van telecomdiensten. Door klanten allerlei extraatjes te geven als ze internet, tv, mobiele en vaste telefonie tegelijk afnemen, lopen die veel minder snel weg. Als KPN merken als Telfort en XS4All schrapt en onderbrengt onder de vlag van KPN, valt die strategie gemakkelijker en goedkoper overal uit te voeren.
Met de strategische wijziging denkt het telecombedrijf zijn klanten ‘een nog betere gebruikservaring te bieden’. KPN reageert verder op de toegenomen concurrentie van onder meer VodafoneZiggo en het nieuwe fusiebedrijf T-Mobile/Tele2. Zij kopiëren KPN’s succesvolle alles-in-éénstrategie of proberen dat te doen.
Met name het stoppen met XS4All is opvallend. Het merk is de eerste internetprovider voor particulieren en dateert uit 1993. Het merk bood veel Nederlanders hun eerste ervaring met het internet en bezit ook nu nog een uitstekende reputatie. Het werd door de Consumentenbond meerdere keren uitgeroepen tot beste provider van Nederland, waaronder vorig jaar nog.
Hi
Tegelijk is de stap minder verrassend dan die lijkt. KPN is al langer bezig met het evalueren van zijn merkenportfolio. In 2015 werd jongerenmerk Hi al geschrapt. Daarna ging het bedrijf verder als KPN. Het moederbedrijf sloot 52 winkels. Hi werd in 1996 opgericht.
Voor klanten verandert er voorlopig niets. Contracten lopen gewoon door en tarieven blijven ongewijzigd. Klanten zullen alleen op termijn KPN-klanten worden, zegt een woordvoerder tegen deze krant.
In hoeverre de wijziging tot ontslagen leidt, is nog onduidelijk. Op bepaalde afdelingen van de betreffende KPN-merken, bijvoorbeeld bij de marketingdivisies, zullen naar verwachting banen verdwijnen. Aantallen noemde KPN niet.
Ibarra
KPN benadrukt dat het bedrijf er alles aan zal doen om werknemers te herplaatsen binnen het bedrijf, aldus een woordvoerder. Het schrappen van de merken is volgens haar onderdeel van een breder plan, waarvan de details nog verder worden uitgewerkt.
Sinds vorig jaar april heeft KPN in Maximo Ibarra een nieuwe topman. Hij sprak bij zijn aantreden al uit dat hij het bedrijf wil versimpelen. Inmiddels wordt steeds duidelijker welke koers de Colombiaanse-Italiaan wil varen. Eind november kondigde KPN al aan fors voor 350 miljoen euro in de kosten te willen snijden. Zo speelt Ibarra geld vrij voor investeringen in glasvezel. Eerder voerde de topman ook al diverse wijzigingen door in het hoge management.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
G2 Esports gaat samenwerken met modemerk Ralph Lauren
Esportsorganisatie G2 Esports gaat een unieke samenwerking aan met het Amerikaanse modemerk Ralph Lauren. De twee hebben een ‘langdurige overeenkomst’ bereikt. Het modemerk gaat de spelers van G2 voorzien van kleding en G2-spelers worden gebruikt als promotiemateriaal voor kledinglijnen van het merk. -
Een verdachte foto in je backup? Je kunt in één klap alles kwijtraken
Techgiganten schorsen op grote schaal accounts die foute dingen doen, maar soms worden hierbij onschuldige mensen verbannen. Die raken dan vaak alles kwijt, terwijl het aanvechten hiervan buitengewoon lastig is. -
PREMIUMInterview
Nieuwe Italiaanse topman Maximo Ibarra maakt oer-Hollandse KPN warm en sexy
Maximo Ibarra wilde zeebioloog worden, maar is nu KPN’s eerste buitenlandse topman. De 49-jarige Italiaanse Colombiaan brengt een dosis Latijnse charme en flair die het oer-Hollandse telecombedrijf nog niet kende. Een kennismakingsinterview. -
hip huis
Klassieke kunst in een nieuw jasje voor elk interieur
Zou je graag je interieur een nieuwe uitstraling willen geven? Dan kun je wel wat inspiratie gebruiken. In de serie ‘Hip Huis’ daarom elke week de laatste woontrends. Vandaag: kunst van eigen bodem. -
Teleurstellend WK voor Nederlandse Trackmania-speler Spam
De Nederlandse Trackmania-speler Tim ‘Spam’ Lunenburg is gisteravond uitgeschakeld op het WK Trackmania. De zeven punten die de Nederlander in de groepsfase bij elkaar reed, bleken niet voldoende voor een plek bij de beste acht op de finaledag.
-
Man (20) die vijftig valse banksites bouwde is veroordeeld tot omscholing naar ethisch hacker
De 20-jarige Almeloër Anthony E., die voor criminelen uit de regio Den Haag software bouwde om betaalfraude te plegen, is veroordeeld tot een omscholing naar ethisch hacker. Ook krijgt hij drie jaar cel (één voorwaardelijk) voor het ontwerpen van ‘phishing panels’ en ‘tikkie panels’. -
22
Deze moeders brengen een ode aan het moederlijf: ‘Je mag trots zijn op je lichaam’
Negen maanden een kind dragen in je buik laat z'n sporen na. En na een paar weken weer in je spijkerbroek passen? Dat is vaak een illusie. Met de fotoserie Ode aan het Moederlijf willen fotograaf Sanne Ravensbergen en Anna Jacobs, oprichter van platform How About Mom, laten zien dat dat heel normaal is. -
Talloze gamers vermoeden dat Nederlandse Hasan onderdeel is van complot: ‘Ik ben geen acteur’
Mogelijk enkele duizenden gamers vermoeden dat de Nederlandse Hasan Kahraman niet bestaat, maar onderdeel is van een groot complot van een wereldberoemde, Japanse spelontwerper. Kahraman ontkent dat met klem.