Storing bij Belastingdienst nog niet opgelost
De grote storing bij de Belastingdienst, waardoor het soms niet mogelijk is om aangifte te doen, is vanochtend nog steeds niet opgelost. De oorzaak van het probleem is nog niet duidelijk, daar wordt nog naar gezocht, geeft een woordvoerder van de fiscus aan. Sprake van overbelasting door drukte of een doelgerichte poging om met veel inlogpogingen de site offline te halen, een zogeheten ddos-aanval, is er niet.
Delen per e-mail
Maandag staken de problemen de kop op toen particulieren en ondernemers voor het eerst hun aangifte inkomstenbelasting konden doen. Dat is traditioneel een drukke dag met aangiftes, aldus de zegsman. Daardoor kwamen er ondanks de storing toch al ruim 225.000 aangiftes binnen.
Volgens de Belastingdienst komen er dus wel gewoon aangiften binnen, maar lukt het niet bij iedereen. Bij de webcare blijven klachten binnenstromen. ‘Ik kan de app niet gebruiken, omdat ik volgens jullie een rekening in het buitenland heb. Dan mogen jullie aangeven waar’, luidt een van de vele berichten op Twitter. De Belastingdienst bevestigt dat in sommige gevallen ten onrechte een buitenlands rekeningnummer wordt ingevuld.
Voor zover bekend houden de problemen met de buitenlandse rekening géén verband met de storing, voegt Neleman daaraan toe. ,,Incidenteel kan het voorkomen dat een buitenlands rekeningnummer ten onrechte vooraf wordt ingevuld. Herken je de rekening niet, en is het saldo 0, dan kun je de rekening verwijderen. Herkent je de rekening niet en staat er saldo op de rekening, dan is het advies contact op te nemen met de Belastingdienst”, laat de woordvoerder weten.
‘Heel vervelend’
De technische problemen bij de Belastingdienst manifesteren zich op verschillende manieren”, legt Neleman uit. ,,Dat is natuurlijk heel vervelend. Onze mensen werken dag en nacht om de problemen op te lossen. Het is belangrijk dat deze storing zo snel mogelijk verholpen is.”
Klanten die op de website tegen een fout aanlopen, wordt geadviseerd het op een later moment opnieuw te proberen. De aangifte-app zelf werkt goed, meldt de Belastingdienst. ,,Maar de app moet natuurlijk gevoed worden met gegevens. Dat gaat niet altijd goed op dit moment.”
Reageren kan onderaan dit artikel. Alleen reacties voorzien van een volledige naam worden geplaatst. We doen dat niet als censuur, maar omdat we een debat willen met mensen die staan voor wat ze zeggen, en daar dus ook hun naam bij zetten. Wie zijn naam nog moet invullen, kan dat doen door rechts bovenaan op onze site op ‘Login’ te klikken.
Blauwe enveloppe
Ondernemers en consumenten hebben tot 1 mei om de aangifte over 2020 te doen. Wie voor 1 mei uitstel aanvraagt, heeft tot 1 september om aangifte te doen.
De afgelopen tijd viel bij 6,8 miljoen particulieren en 1,5 miljoen ondernemers de blauwe envelop op de mat, waarmee ze opgeroepen werden de inkomstenbelasting op te geven.
Bekijk onze trending nieuwsvideo’s:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Schermtijd beperken bij kinderen grootste uitdaging voor ouders: dit kun je doen
Veel Nederlandse ouders zeggen het buitengewoon lastig te vinden de schermtijd van hun kinderen te beperken, blijkt uit onderzoek van Multiscope. We leggen uit hoe je het telefoongebruik van je kind toch aan banden kunt leggen. -
Review: deze Netflix-concurrent werkt alleen op de duurste tv’s van Sony
De nieuwe streamingdienst Bravia Core biedt veel mooiere beelden dan Netflix en Disney+, maar wel voor een pittige instapprijs: hij werkt alleen op tv’s waarvan de prijzen in de duizenden euro’s lopen. -
PREMIUM
Onkruid, hoe kom je er van af? Eet het op! (En Suze heeft nog meer tips)
Last van onkruid in de tuin en wil je geen gif spuiten om het weg te krijgen? Dan biedt Suze Peters uit Moordrecht een oplossing. In een praktische online basiscursus onkruid helpt ze tuineigenaren omgaan met onkruid. Een cursus over wat wél weg moet en wat gerust mag blijven staan. En welk onkruid je zelfs kunt eten. -
Rocket League krijgt Nascar- en Formule 1-auto’s
Rocket League-ontwikkelaar Psyonix gaat auto’s gebaseerd op Nascar- en Formule 1-voertuigen toevoegen aan het spel. Zo kunnen spelers met onder andere een Ford Mustang het balspel spelen. De auto’s zijn vanaf mei beschikbaar. -
Burn-out ligt op de loer: LinkedIn geeft duizenden medewerkers deze week vakantie
Het sociale medium LinkedIn heeft bijna al zijn werknemers (15.900 mensen) sinds afgelopen weekeinde een week vakantie gegeven. Het geeft hen de tijd de batterij op te laden en vermindert het risico op burn-outs in deze tijden van thuiswerken, zo stelt het bedrijf.
-
ANWB waarschuwt voor gevaarlijk autostoeltje: ‘Gebruik het niet’
Bij een test van autostoeltjes is de ANWB op ‘een ernstig defect’ gestuit van het Chicco Kiros i-Size-zitje met het bijbehorende Isofix-onderstel. Het biedt geen goede bescherming bij een ongeval en is zo gevaarlijk dat de ANWB vóór de publicatie van de test op 25 mei nu al waarschuwt het in deze combinatie niet te gebruiken. -
Amerikaanse stad Chicago zet 30 miljoen dollar opzij voor bouw esports-arena
De gemeenteraad in Chicago heeft groen licht gegeven voor het plan om een reusachtige esports-arena te bouwen in de stad. De eerste esports-arena in de Amerikaanse stad zal meer dan duizend zitplaatsen voor kijkers en professionals bieden. De kosten worden geschat op zo’n 30 miljoen dollar (26 miljoen euro). -
Wat zit er achter die terugkerende storingen bij internetbankieren?
Het overkomt iedereen wel eens: je wilt een betaling doen via internetbankieren, maar de app werkt niet. Of je staat bij de kassa in de supermarkt en moet opeens contant afrekenen, omdat het pinapparaat een foutmelding geeft. Bankstoringen lijken veel voor te komen, maar waarom gebeuren ze überhaupt?
22 reacties
Theo Peters
james Young
R Panen
van der Ploeg
Anoniem