Bertens’ kwelgeest Muguruza dendert door naar finale in Melbourne
Garbiñe Muguruza heeft zich ten koste van Simona Halep geplaatst voor de finale van de Australian Open. De ongeplaatste Spaanse versloeg de Roemeense, de nummer 4 van de plaatsingslijst, in twee lange sets. Het werd na ruim twee uur 7-6 (8) 7-5.
In de eerste set, die liefst 69 minuten duurde, liet Halep vier setpunten onbenut. Nadat Muguruza in de zenuwslopende tiebreak haar derde setpunt had verzilverd, sloeg de Roemeense uit frustratie haar racket aan diggelen.
Halep herstelde zich knap na het pijnlijke verlies van de set en kwam in de tweede set met 4-2 voor. Ze mocht op 5-4 voor de set serveren, maar Muguruza won vervolgens drie games op een rij. ,,Ik dacht er niet aan dat ik achter stond. Ik dacht: blijven gaan”, zei Muguruza. Ze kan de eerste ongeplaatste winnares worden in Melbourne sinds 2007, toen Serena Williams zegevierde.
Muguruza had in 2019 nog een erg teleurstellend seizoen. Op drie van de vier grand slams verloor ze in de tweede ronde en als gevolg daarvan viel ze uit de top 30. Om weer terug te keren aan de top stelde ze onlangs oud-speelster Conchita Martínez aan als coach.
Zaterdag neemt Muguruza het in de finale op tegen de Amerikaanse Sofia Kenin (21), die eerder op de dag de als eerste geplaatste Australische Ashleigh Barty had verrast. Ook bij die halve eindstrijd werd het 7-6 (6) 7-5.
De 26-jarige Muguruza, die in de vierde ronde verantwoordelijk was voor de uitschakeling van Kiki Bertens, kan haar derde grandslamtitel veroveren. In 2016 won ze Roland Garros, een jaar later was ze de beste op Wimbledon.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMMet video's8
Dermatoloog over huidkanker: ‘Huidkleurig bultje dat snel groeit? Dan meteen naar de dokter’
-
‘Veel stress’ bij Oekraïense Tsoerenko over mogelijk loten Russische op Roland Garros: ‘Het is heel zwaar’
De Oekraïense tennisster Lesia Tsoerenko heeft in de aanloop naar Roland Garros gezegd dat zij en haar sportende landgenoten Russen en Belarussen ‘op elk terrein’ moeten zien te verslaan. Tsoerenko is teleurgesteld dat diverse sportbonden sporters uit beide landen gewoon toelaten hoewel er een oorlog woedt in haar land sinds de inval van de Russen met hulp van Belarus. -
Exit in vierde ronde
Bertens: Ik heb Muguruza gewoon te veel cadeautjes gegeven
Het is Kiki Bertens niet gelukt door te dringen tot de kwartfinales van de Australian Open. De als negende geplaatste Bertens moest in Melbourne in de vierde ronde haar meerdere erkennen in de Spaanse tennisster Garbiñe Muguruza. In 68 minuten werd het 6-3 6-3 voor de mondiale nummer 32 in de Rod Laver Arena. ,,Het was gewoon kloten, om het maar even zo te zeggen.” -
Taylor Fritz uitgeschakeld op Roland Garros, Casper Ruud wél naar vierde ronde
Taylor Fritz heeft na drie ronden afscheid moeten nemen van Roland Garros. De als negende geplaatste Amerikaan verloor ondanks een sterke start in vier sets van Francisco Cerúndolo uit Argentinië: 3-6, 6-4, 6-3 ,7-5. -
Mijlpaal voor Diede de Groot: rolstoeltennisster boekt honderdste zege op rij
Rolstoeltennisster Diede de Groot heeft haar honderdste zege op rij geboekt in het enkelspel. De nummer 1 van de wereld was op Roland Garros in de eerste ronde met 6-2 6-2 te sterk voor de Française Emmanuelle Mörch.
-
6 tips16
Ga schulden gelijk te lijf: ‘Oogkleppen ophouden en post niet openmaken is geen goed idee’
-
-
-
PREMIUMDe erfenis
‘Wij dachten altijd dat oom Henk glazenwasser was, maar dat bleek niet zo te zijn’
Carla (59) en twee andere familieleden bleken de enige bloedverwanten en erfgenamen te zijn van oom Henk. Een erfenis kan je leven veranderen. In deze serie deelt elke week iemand zijn of haar verhaal. -
Ongeplaatste Muguruza tegenstander Halep in halve finale
Voor het eerst sinds 2014 begon ze ongeplaatst aan een grandslamtoernooi. Maar onder meer Elina Svitolina en Kiki Bertens ondervonden al dat Garbiñe Muguruza terug is aan het tennisfront. De Spaanse was in de kwartfinales ook te sterk (7-5, 6-3) voor de Russische Anastasia Pavlioetsjenkova. Nu krijgt ze te maken met Simona Halep.