Djokovic krijgt als beloning voor lange werkdag duel met Nadal
Video'sNovak Djokovic en Rafael Nadal treffen elkaar zondag in de eindstrijd van het masterstoernooi van Rome. Het wordt hun eerst duel sinds de finale van Roland Garros, in oktober 2020.
Djokovic moest zich zaterdagavond flink inspannen om de Italiaan Lorenzo Sonego te verslaan. Het werd na 2 uur en 44 minuten 6-3 6-7 (5) 6-2 voor de nummer 1 van de wereld. Djokovic serveerde bij een 6-5-voorsprong in de tweede set voor de overwinning en liet in die game twee wedstrijdpunten onbenut. In de derde set wist hij de luidkeels aangemoedigde Italiaan, die eerder op de dag nog van Andrey Roeblev had gewonnen, toch te bedwingen.
Voor Djokovic was het een lange dag. ‘s Ochtends knokte hij zich na een achterstand in drie sets langs de Griek Stefanos Tsitsipas. Die partij was vrijdagavond onderbroken wegens de regenval in Rome.
Nadal verslaat sterk serverende Opelka
Negenvoudig kampioen Nadal was ‘s middags in de halve finales met 6-4 6-4 te sterk voor de Amerikaan Reilly Opelka, die voor het eerst in zijn loopbaan bij de laatste vier stond op een masterstoernooi. Het was Nadal zijn 500e wedstrijd op gravel en hij won er liefst 458.
De sterk serverende Opelka, de nummer 47 van de wereld, had al zijn vier voorgaande duels in Rome in twee sets gewonnen. Tegen Nadal was zijn harde opslag echter niet voldoende voor de zege en Nadal had aan twee breaks voldoende voor de overwinning.
Djokovic en Nadal gaan elkaar voor de 57e keer treffen. Djokovic won 29 keer, Nadal 27 keer.
Geen dubbelspelfinale voor Middelkoop
Het is dubbelspecialist Matwé Middelkoop niet gelukt zich te plaatsen voor de finale van het dubbelspel in Rome. Samen met zijn partner Marcelo Arévalo uit El Salvador verloor hij met 6-4 6-4 van de Amerikaan Rajeev Ram en de Brit Joe Salisbury.
De 37-jarige Middelkoop, de nummer 43 van de wereld in het dubbelspel, stond voor het eerst in de halve eindstrijd van een masterstoernooi. Ram en Salisbury nemen het in de finale op tegen de Kroaten Mate Pavic en Nikola Mektic.
Swiatek en Pliskova naar finale bij vrouwen
Iga Swiatek en Karolina Pliskova strijden zondag om de titel op het WTA-toernooi van Rome. De 19-jarige Swiatek, regerend kampioene op Roland Garros, boekte zaterdag twee zeges. Swiatek begon de dag met een overwinning op de Oekraïense Elina Svitolina (6-2 7-5) en was later op de dag met 7-6 (3) 6-3 te sterk voor de Amerikaanse Coco Gauff. De Poolse tiener moest twee keer in actie komen omdat het vrijdag lange tijd regende in de Italiaanse hoofdstad.
In de finale neemt Swiatek het op tegen Pliskova, die in drie sets de meerdere was van de Kroatische Petra Martic (6-1 3-6 6-2). Swiatek, de nummer 15 van de wereld, kan voor het eerst een WTA 1000-toernooi op haar naam schrijven en betreedt bij een zege de top 10.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Justine Henin over vacuüm in vrouwentennis: ‘De sport kan een sterke leider goed gebruiken’
Ze won in 2004 zelf in Melbourne, stond jaren aan de top. Nu kijkt Justine Henin (39) met een mengeling van verwondering en verbazing naar vrouwentennis, waar het al tijden stuivertje wisselen is aan de top. ,,Er staat een nieuwe generatie, met eigen problemen.” -
Met video
Vader van Novak Djokovic mijdt Australian Open na rel met vlag Rusland
De vader van tennisser Novak Djokovic is later vandaag niet aanwezig bij de halve finale van zijn zoon op de Australian Open in Melbourne. -
Tallon Griekspoor krijgt wildcard voor Rotterdam na afmelding Andy Murray: ‘Geluk bij een ongeluk’
Tallon Griekspoor zinspeelde al op een dergelijk scenario, en het komt uit. Andy Murray moet zich door overbelasting terugtrekken voor het ABN Amro Open in Rotterdam. De daarmee vrijgekomen wildcard gaat naar Griekspoor, die dit seizoen uitstekend is begonnen. -
Topfavoriet Iga Swiatek na nederlaag: ‘Ben bezweken onder de druk’
De Poolse Iga Swiatek neemt na haar verrassende uitschakeling in de vierde ronde van de Australian Open de tijd om tot zichzelf te komen. ,,De druk was me te veel vandaag, ik ben er onder bezweken. Ik voelde dat ik niet wilde verliezen in plaats van dat ik wilde winnen”, zei de 21-jarige Poolse na haar nederlaag in twee sets tegen de Kazachse Elena Rybakina: 4-6 4-6. -
Met video15
Dit is nu de meest verkochte autokleur ter wereld
Chemieconcern BASF heeft uitgezocht wat wereldwijd de populairste exterieurkleuren van nieuwe auto’s zijn. De verrassing is dat er steeds meer bijzondere kleuren bijkomen, zoals bijvoorbeeld ‘violet’. Bij de top 3 is het al jaren stuivertje wisselen tussen zwart, wit en grijs.
-
PREMIUMKoken & Eten
Zo houd je je messen het handigst scherp (met bonustip voor je kartelmes)
Met twee, hooguit drie goede koksmessen kun je een heel kokend leven voort. Maar dan moet je ze wel goed verzorgen. Hoe doe je dat? -
-
-
PREMIUM
Oorlog in Oekraïne zorgt voor saillante affiches in Melbourne: ‘Kun je ze vragen geen onaardige dingen te roepen?’
De oorlog tussen Rusland en Oekraïne is nog steeds een groot item in de sportwereld. Dat bewijst de Australian Open, waar de komende dagen nog volop spelers uit Rusland en Belarus in actie komen. Met de eerste halve finale bij de vrouwen als meest saillante affiche. -
Mijn bevalling
Doete is verloskundige en heeft een ‘droombevalling’: ‘Ik voelde dat ik al op 9 centimeter zat’
Bevallen: vrouwen doen het al eeuwen en raken er nooit over uitgepraat. Bevallingen zijn prachtig, loodzwaar en veranderen je leven. In deze serie bevallingsverhalen creëren ouders openheid door het eerlijke verhaal van hun bevalling te delen. Verloskundige Doete Reitsma (33) wist zeker dat ze in het ziekenhuis wilde bevallen, tot ze zwanger werd.