Emoties gaan alle kanten op bij verliezend Fed Cup-team
Waar Kiki Bertens letterlijk en figuurlijk ziek was van de nederlaag en de mediaverplichtingen oversloeg, kwamen Demi Schuurs en captain Paul Haarhuis wel naar de persconferentie na de verloren Fed Cup-ontmoeting met Wit-Rusland. ,,Dit is ongelooflijk zuur.”
Delen per e-mail
Door Rik Spekenbrink
Zo veel mensen, zo veel emoties. Paul Haarhuis had na het verloren dubbelspel het liefst ‘de kleedkamer verbouwd’, maar hield zich in. Demi Schuurs voelde zich er rot over dat ze het publiek, twee dagen lang fanatiek achter de Nederlandse Fed Cup-ploeg, was vergeten te bedanken. En Kiki Bertens tot slot was letterlijk en figuurlijk ziek van de nederlaag. ,,Ze kón niet eens praten, daarom is ze hier niet”, legde Haarhuis in de persconferentie uit.
Die vond het ergens ‘gaaf’ om te zien dat iemand zo ziek kan zijn van een nederlaag. ,,Dat het zo veel met je doet, zegt veel. En iedereen verwerkt zijn of haar emoties op een andere manier”, wilde hij er verder geen waardeoordeel aan geven, ook niet dat Bertens direct van de baan verdween na het laatste punt.
Bekijk hieronder de beslissende dubbelpartij:
Een beetje meer lef en een fractie geluk. Dat had ervoor kunnen zorgen dat het kwartje net de andere kant op was gevallen, dacht Haarhuis. ,,Zo’n partij komt aan op een paar ballen en details.” De captain wees op de voorsprongen die zijn ploeg in de tweede en derde set had gehad en verspeeld. Maar ook op de kracht van het team aan de andere kant van het net. ,,Die twee staan allebei hoog op de dubbelranking.”
Bij Schuurs flitsten logischerwijs een aantal momenten door het hoofd. ,,De breaks die we niet vasthouden, een bal die ik in de tiebreak misschien toch rechtdoor had moeten slaan.” Qua emoties kon ze zich niet slechter voelen, zei Schuurs, die voor het eerst een beslissende dubbel speelde in Fed Cup-verband. ,,Als je zo dichtbij bent...”
Waar Wit-Rusland er in april bij is als de eerste finaleweek van de Fed Cup wordt gespeeld, gaat Nederland dinsdag in de koker voor een play-off-duel om degradatie te voorkomen. ,,Ongelooflijk zuur”, zei Haarhuis. ,,De sfeer in ons team was deze week fantastisch. Ik had het die meiden gegund om te winnen.”
Bekijk hieronder de reactie van Paul Haarhuis:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Van de Zandschulp mag niet trainen: ‘Ik moet twee weken op mijn kamer blijven’
Botic van de Zandschulp, die zich vorige week in Doha kwalificeerde voor de Australian Open, mag de komende twee weken niet op de trainingsbanen verschijnen. Dat komt doordat aan boord van zijn vlucht van Doha naar Melbourne iemand zat met een positieve coronatest. -
PREMIUM
Overheid mikt op 1,7 miljoen laadpalen in 2030: beleggers zien gouden kansen
Nergens ter wereld is zo gemakkelijk een laadpaal te vinden als in Nederland. Elektrisch rijden is hot. De beurskoersen van bedrijven in de laadpaalbranche schieten door het dak. -
kwalificatietoernooi
Van de Zandschulp verslaat Italiaanse tiener, Schoofs niet naar Australian Open
Botic van de Zandschulp heeft zich geplaatst voor de tweede ronde van het kwalificatietoernooi van de Australian Open. De nummer 156 van de wereld was in Doha (Qatar) met 3-6 6-1 6-4 te sterk voor de Italiaan Lorenzo Musetti, de mondiale nummer 129. -
Toernooidirecteur Krajicek: ‘Federer weet wel dat hij welkom is’
Met de nieuwe startdatum voor het ABN Amro World Tennis Tournament, 1 maart 2021, kan toernooidirecteur Richard Krajicek prima leven. Het uitstel van drie weken biedt zelfs kansen, al is alles uiteraard onzeker. ,,Een heel sterk deelnemersveld en geen of amper publiek, het kán gebeuren.” -
Na 21 deelnames op rij moet Federer passen voor Australian Open
Roger Federer trekt zich terug uit de Australian Open. De 39-jarige Zwitser is nog altijd niet voldoende hersteld van twee operaties aan zijn rechterknie, meldt zijn zaakwaarnemer. Het is de eerste keer sinds zijn eerste deelname in 1999, toen hij in de kwalificaties werd uitgeschakeld, dat Federer in Melbourne ontbreekt.
-
Arbeidsongeschikt door domme actie, moet de werkgever dan doorbetalen?
Stel, je raakt in je vrije tijd gewond door een domme actie - zoals het afsteken van illegaal vuurwerk - en kunt daardoor niet werken of raakt zelfs arbeidsongeschikt. Kan een werkgever dan weigeren je loon door te betalen? Arbeidsrechtadvocaat Gerard Berghuis legt uit hoe het zit. -
PREMIUM
Sergio Herman wil nieuw culinair paleis bouwen om in te wonen én koken
Topkok Sergio Herman heeft plannen met een oude boerenschuur en woonhuis in Terhofstede in Zeeland. Er komt geen restaurant, maar Herman wil er wel gasten ontvangen voor een culinaire beleving. Ook wil hij er gaan wonen. -
Middelkoop ondanks positieve coronatest op weg naar Australian Open
Matwé Middelkoop kan deelnemen aan de Australian Open, het grandslamtoernooi dat op maandag 8 februari in Melbourne begint. De 37-jarige dubbelspelspecialist testte anderhalve week geleden in Turkije positief op het coronavirus.