Rafael Nadal en Alexander Zverev eenvoudig rondje verder in Melbourne
Rafael Nadal is op de Australian Open de jacht op zijn 21e grandslamtitel begonnen met een overtuigende overwinning. De 35-jarige Spanjaard, dit jaar als zesde geplaatst, gunde in de openingsronde de Amerikaan Marcos Giron slechts zeven games: 6-1 6-4 6-2.
Nadal had een uur en 49 minuten nodig om zich te ontdoen van de nummer 66 van de wereld. Hij gunde zijn tegenstander slechts twee breakpoints, won 84 procent van de punten op zijn eerste service en maakte het af met een sterke opslag.
Nadal kan in Melbourne geschiedenis schrijven door als eerste tennisser meer dan twintig grand slams te winnen. Hij staat op gelijke hoogte met Novak Djokovic en Roger Federer, die niet van de partij zijn in Melbourne. Djokovic’ visum werd vorige week na een lange soap ingetrokken, Federer is nog geblesseerd.
Slechts één keer eerder was Nadal de beste in Melbourne, in 2009. Dertien jaar geleden was hij in de finale in vijf sets te sterk voor Federer. Sindsdien stond hij nog wel vier keer in de eindstrijd.
Nadal treft in de tweede ronde de Duitse qualifier Yannick Hanfmann, die Thanasi Kokkinakis uit Australië met 6-2 6-3 6-2 kansloos liet. Publieksfavoriet Kokkinakis won dit weekend nog een ATP-toernooi in Adelaide.
Voor de Brit Cameron Norrie zit het toernooi er al na de eerste ronde op. De nummer 12 van de wereld verloor met duidelijke cijfers van de Amerikaan Sebastian Korda. Het werd 6-3, 6-0, 6-4 voor de zoon van oud-winnaar Petr Korda.
Duits onderonsje
Alexander Zverev heeft het Duitse onderonsje met Daniel Altmaier. De nummer 3 van de wereld versloeg zijn 23-jarige landgenoot, die de 87e plek inneemt op de mondiale ranking, in de Rod Laver Arena in drie sets: 7-6 (3) 6-1 7-6 (1). Zverev werd alleen in de derde set gebroken, bij een stand van 2-2. De olympisch kampioen van Tokio en winnaar van de ATP Finals van afgelopen jaar brak echter al snel weer terug en maakte het karwei in de tiebreak af, nadat hij daarvoor op de service van Altmaier vier matchpoints had laten liggen.
Bij afwezigheid van titelhouder Novak Djokovic, de nummer 1 van de wereld, is Zverev na Daniil Medvedev de hoogst geplaatste speler op de Australian Open. De 24-jarige Duitser jaagt nog altijd op zijn eerste grandslamtitel. Vorig jaar moest hij het in de kwartfinales van de Australian Open afleggen tegen Djokovic.
In de tweede ronde neemt Zverev het op tegen John Millman. De 32-jarige Australiër versloeg Feliciano López uit Spanje in vier sets: 6-1 6-3 4-6 7-5. De 40-jarige López deed voor het twintigste jaar op rij mee aan de Australian Open.
Uitslagen en programma
Mannen
Vrouwen
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Nederlandse Arianne Hartono laat stunt door vingers glippen: ‘Ik werd nerveus’
Tennisster Arianne Hartono heeft in de eerste ronde van de Australian Open net niet voor een verrassing kunnen zorgen. De relatief onbekende Nederlandse, die haar debuut maakte op een grandslamtoernooi, verloor in de openingsronde met 2-6 6-4 6-3 van de Amerikaanse Amanda Anisimova. Hartono stond halverwege nog met 6-2 4-2 voor. -
Met video
Van de Zandschulp als derde Nederlandse man door naar tweede ronde: ‘Je wilt het zo goed mogelijk doen hier’
Alle Nederlandse deelnemers hebben in het heren enkelspel de eerste ronde op Wimbledon overleefd. Na Tallon Griekspoor (die won van Fabio Fognini) en Tim van Rijthoven (won van Federico Delbonis) rekende Botic van de Zandschulp af met de Spaanse veteraan Feliciano Lopez: 6-2, 6-3 en 6-3. Het duel op baan 4 duurde slechts een uur en 31 minuten. -
Vakantie met kleintjes
Vakantieleed: ‘Op dag drie gingen we plankgas naar huis’
Eindelijk is het moment daar: de zomervakantie! Lekker samen met de kinderen eruit, genieten van elkaar en de vrijheid. Maar dan blijkt alles tegen te zitten en kom je uitgeblust in plaats van uitgerust weer thuis. Deze week: Liesbeth Meijndert zat met twee zieke kinderen én noodweer op een Nederlandse camping. -
Harmony Tan wekt woede bij dubbelpartner na zege op Serena Williams: ‘Ze kan niet meer rennen’
De Duitse tennisster Tamara Korpatsch is ‘not amused’ over de afmelding van de Française Harmony Tan voor het dubbelspel. Tan speelde dinsdagavond een lange wedstrijd tegen Serena Williams, die ze uiteindelijk na ruim drie uur wist te winnen. -
met video
Van Rijthoven zet opmars op Wimbledon voort en wacht gedroomde clash met Djokovic
-
Britse publiekslieveling Raducanu na twee rondes klaar op Wimbledon
De Britse publieksfavoriete Emma Raducanu is op Wimbledon niet verder gekomen dan de tweede ronde. De nummer 11 van de wereld moest op het Centre Court met 6-3 6-3 haar meerdere erkennen in de Française Caroline Garcia. -
PREMIUM17
Nu alles duurder wordt: zo kick je af van alsmaar geld uit willen geven
We willen weer leuke dingen doen met ons geld: reizen, festivals. Maar tegelijkertijd moeten we gezien de inflatie op de kleintjes letten. Tijd om af te kicken van alsmaar méér willen, zeggen experts Erik Franck en Malaika Brengman: ,,Weet dat een aankoopimpuls in de praktijk na een kwartiertje overwaait.’’ -
Koken & Eten
Dit is waarom iedereen op Wimbledon aardbeien met slagroom eet
Wie aan Wimbledon denkt, denkt aan aardbeien. Met een flinke toef slagroom wordt het rode fruit al 145 jaar lang geserveerd op het Engelse tennistoernooi. Volgens experts zit er meer achter en beperkt de traditie zich niet alleen tot het evenement.