Rus boekt knappe overwinning in Miami en beleeft primeur
Arantxa Rus heeft in de eerste ronde van het masterstoernooi in Miami een knappe overwinning geboekt. De dertigjarige speelster was in twee sets te sterk voor Marie Bouzkova, de nummer 47 van de wereld.
Rus begon als underdog aan haar partij. Hoewel ze in 2018 nog in Acapulco van Bouzkova wist te winnen, won Rus slechts één van haar laatste zeven partijen. Bouzkova bereikte tien dagen geleden nog de halve finales van het WTA-toernooi in Guadalajara en stond een toernooi daarvoor nog in de finale in Melbourne.
Het begin was Bouzkova, die direct Rus brak en op 2-0 in games kwam. Daarna herpakte Rus zich en leverde Bouzkova maar liefst drie keer haar servicebeurt in: 3-6. In de tweede set was het verzet van Bouzkova gebroken en liep Rus rap uit tot 2-6. Een unicum, want voor het eerst in haar carrière heeft Rus de eerste ronde in Miami overleefd. Rus bereikte vier keer eerder het hoofdtoernooi maar won tot vandaag nog nooit een partij.
In de volgende ronde neemt Rus het op tegen de Griekse Maria Sakkari, die als 23ste geplaatst is. Kiki Bertens komt pas in de tweede ronde in actie.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Hoe weet je of jij hoogbegaafd bent? Een expert legt uit wat de kenmerken zijn
Twee à drie procent van de bevolking is hoogbegaafd. Zij hebben een sterk ontwikkeld brein met een IQ van 130 of meer. Maar volgens specialisten ligt het werkelijke percentage nog veel hoger. Alleen: hoe weet je of je hoogbegaafd bent? Wij vroegen expert Tessa Kieboom om raad. -
Kasatkina volgt Bertens op als winnares in Sint-Petersburg
Daria Kasatkina heeft het WTA-toernooi van Sint-Petersburg op haar naam geschreven. De 23-jarige Russin won de finale na opgave van haar landgenote Margarita Gasparyan. -
Bertens hoeft niet in actie te komen tijdens eerste ronde in Miami
Kiki Bertens heeft in de eerste ronde van het grote WTA-toernooi van Miami een bye. In de tweede ronde speelt de nummer 10 van de plaatsingslijst mogelijk tegen de Italiaanse Camila Giorgi, die in de openingsronde tegen een nader te bepalen qualifier speelt. -
Blessurespook blijft Murray achtervolgen
Andy Murray heeft zich met een liesblessure moeten afmelden voor het masterstoernooi van Miami, dat woensdag begint. De voormalig nummer 1 van de wereld had vorige week een wildcard geaccepteerd voor het Amerikaanse toernooi, waarop hij in 2009 en 2013 zegevierde. -
Nieuwe wereldranglijst
Medvedev verbreekt 16 jaar lange reeks van ‘Big Four’, Van de Zandschulp hoogste Nederlander
Daniil Medvedev is achter Novak Djokovic de nieuwe nummer 2 van de wereldranglijst. De 25-jarige Rus lost Rafael Nadal af. Zestien jaar geleden was Lleyton Hewitt de laatste speler van buiten de Big Four - oftewel Novak Djokovic, Nadal, Roger Federer en Andy Murray - die de tweede plaats innam op de wereldranglijst.
-
PREMIUM
Alcohol drinken tijdens de zwangerschap kan leven lang gevolgen hebben voor je kind
Laag geboortegewicht, hersen- of gezichtsafwijkingen, concentratieproblemen. Alcohol drinken tijdens de zwangerschap kan een leven lang gevolgen hebben voor je kind. En dat moet nóg bekender worden, vindt het Trimbos-instituut. Daarbij is ook een rol weggelegd voor de man. -
Voor werk verhuizen naar Curaçao of Aruba: ‘Onthoud dat het er op een eiland anders aan toe gaat’
Na je werkdag op het strand liggen met een cocktail in je hand. Het lijkt een droom, maar op bijvoorbeeld Bonaire, Curaçao en Sint Maarten kan het gewoon. Ook Nederlanders kunnen hier werken. Docent Daniël van der Bilt en accountmanager Kim Lameris van detacheringsbureau TMI leggen uit wat je van tevoren moet regelen. -
ATP Genève
Tallon Griekspoor bereikt na drie maanden weer eens tweede ronde
Tallon Griekspoor heeft zich op het graveltoernooi in Genève geplaatst voor de tweede ronde. Griekspoor, de huidige nummer 67 van de wereldranglijst, was in drie sets te sterk voor de Amerikaan Tommy Paul, die mondiaal de 34ste plek bezet. Het werd 7-5 6-7 (3) 6-4 voor Griekspoor.