Ruud weer de beste bij ATP-toernooi in Gstaad, primeurs voor Musetti en Alcaraz in Hamburg
Met video Casper Ruud heeft voor het tweede jaar op rij het ATP-toernooi in het Zwitserse Gstaad gewonnen. De als eerste geplaatste Noor won in drie sets van Matteo Berrettini uit Italië, de nummer twee van de plaatsingslijst: 4-6 7-6 (4) 6-2.
Het was voor de 23-jarige Noor, de mondiale nummer vijf, zijn derde titel van dit seizoen. Eerder won Ruud al de graveltoernooien van Buenos Aires en Genève. Op Roland Garros haalde hij de finale, waarin hij verloor van Rafael Nadal.
Ruud herpakte zich op het gravel van Gstaad goed na de verloren eerste set en trok de tweede in de tiebreak naar zich toe. Op zijn tweede setpunt maakte hij het af. In de beslissende set liep de Noor door breaks in de derde en vijfde game uit naar een comfortabele 4-1-voorsprong. Hij benutte vervolgens zijn eerste wedstrijdpunt. Berrettini sloeg de service van Ruud terug, maar de bal belandde achter de lijn.
Berrettini had ook zijn derde titel van deze jaargang kunnen pakken. De 26-jarige Italiaan was al de beste op de grastoernooien van Stuttgart en Queen’s. De nummer vijf van de wereld gold daardoor als outsider voor de titel op Wimbledon, maar hij trok zich in Londen terug wegens een positieve coronatest.
Primeurs voor Alcaraz en Musetti
Carlos Alcaraz is er niet in geslaagd om het ATP-toernooi van Hamburg op zijn naam te schrijven. In drie sets ging hij in de finale tegen Lorenzo Musetti uiteindelijk ten onder: 6-4, 6-7 (6) en 6-4.
In de tweede set kreeg Musetti, amper 20 jaar oud en de nummer 62 van de wereld, al kansen om de winst binnen te slepen tegen het Spaanse wonderkind Alcaraz (een jaar jonger dan zijn tegenstander en al de nummer 6 van de wereld), maar de troonopvolger van Rafael Nadal overleefde vijf matchpoints en sleepte er uiteindelijk een derde set uit. In de tweede set was er overigens nog een opmerkelijk moment: bij een stand van 0-15 bij 5-4 voor Musetti met de Italiaan stuiterde de bal twee keer en werd het niet 0-30 voor Alcaraz op de service van de Italiaan, maar 15-15 omdat de scheidsrechter het tot verbazing en woede van de Spanjaard niet zag. Uiteindelijk wist Alcaraz alsnog de break te plaatsen en draaide het dus op een tiebreak uit. Daarin verspeelde Musetti een 6-3 voorsprong en won de Spanjaard met 8-6.
In de derde set ging het lang gelijk op, maar sloeg Musetti op de service van Alcaraz uiteindelijk genadeloos toe en mocht hij voor het eerst zijn handen in de lucht steken na het winnen van een ATP-toernooi. Ook Alcaraz beleefde een primeur: hij verloor voor het eerst een ATP-finale. Het was zijn zesde finale. Musetti stond voor de eerste keer in een finale en mag 500 ATP-punten bijschrijven als winnaar.
Haase verliest finale
Tennisser Robin Haase heeft met zijn Zwitserse dubbelpartner Philipp Oswald de finale van het ATP-toernooi in Gstaad verloren. Tomislav Brkic uit Bosnië en Herzegovina en Francisco Cabral uit Portugal bleken in twee sets te sterk. In Zwitserland werd het 6-4 6-4 voor Brkic en Cabral.
Haase en Oswald plaatsten zich zaterdag voor de finale door in de halve eindstrijd af te rekenen met de Italianen Lorenzo Sonego en Andrea Vavassori (7-5 3-6 10-3).
Eerder op zondag verloor Matwé Middelkoop met zijn dubbelpartner Rohan Bopanna uit India de finale van het ATP-toernooi van Hamburg. De Brit Lloyd Glasspool en de Fin Harri Heliovaara waren in die finale in twee sets (6-2 6-4) te sterk.
Bekijk hier al onze video's over tennis.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Met video
Matteo Berrettini bereikt finale en aast op het gravel in Gstaad op derde ATP-titel
Matteo Berrettini heeft zich ten koste van Dominic Thiem verzekerd van een plek in de finale van het ATP-toernooi van Gstaad. Het werd 6-1 6-4 voor de als tweede geplaatste Italiaan. Berrettini maakte het al na ruim vijf kwartier af met een korte bal. -
We moeten meer bewegen
Waarom het helemaal niet erg is om je tijdens je vakantie te laten gaan
We moeten meer bewegen. Hoe vind je de sport die het best bij je past? Gezondheidsjournalist Tijn Elferink en gedragswetenschapper Johnny Buivenga gaan op zoek naar de voor- en nadelen van verschillende sporten. In deel 20: met deze tips van Arie Boomsma kom je je vakantie leuk en actief door. -
Tallon Griekspoor richting US Open nog altijd niet hersteld van coronaklap: streep door Cincinnati
Tallon Griekspoor heeft zich ook afgemeld voor het masterstoernooi van Cincinnati. De nummer 2 van Nederland is ,,nog niet fit genoeg” na een coronabesmetting. -
Regen hindert tennissers in Montreal, Botic van de Zandschulp vandaag in actie op masterstoernooi
Het masterstoernooi van Montreal is op de eerste dag van het hoofdtoernooi gehinderd door regenval. Slechts vier tenniswedstrijden werden voltooid. -
met video
Tallon Griekspoor boekt knappe zege op Holger Rune in Hamburg
Tallon Griekspoor heeft ten koste van de Deen Holger Rune de tweede ronde van het graveltoernooi van Hamburg bereikt. De 26-jarige Nederlander was na een spannende eerste set in twee sets te sterk voor de nummer 27 van de wereld: 7-6 (8), 7-5. De tweede tennisser van Nederland staat 47ste op de wereldranglijst.
-
Rauwe groenten, kaneel, ananas: wat kun je écht beter laten staan als je zwanger bent?
Eten wordt een tikkeltje ingewikkelder als je zwanger bent. ,,Sommige vrouwen zijn zo bezorgd dat ze rauwe groenten negen maanden lang van hun bord bannen”, vertelt gynaecoloog Ronald Devlieger. Maar zijn die groenten dan echt zo slecht voor de baby? En hoe zit het met kaas, koffie, alcohol en voedingssupplementen? Devlieger zet alles op een rijtje. -
PREMIUM
Rugspecialist legt uit waar je op moet letten als je het matras vervangt
Een goed matras kan rugpijn niet oplossen, maar wel verlichten, zegt dokter Mahieu, rugspecialist uit België. Hij vertelt waar je op moet letten bij de aankoop van een nieuw matras. -
Nick Kyrgios laat enkelspel schieten in Atlanta: ‘Ik ben enorm teleurgesteld’
Nick Kyrgios heeft zich op het laatste moment afgemeld voor het enkelspel op het ATP-toernooi van Atlanta. De 27-jarige Australiër, begin deze maand finalist op Wimbledon, heeft last van zijn linkerknie.