Is dit nog wel jazzmuziek? ‘Het is een muzikaal verhaal’
TILBURG - Het heelal lonkt voor jazzpianist Sjoerd van Eijck. Voor muziekpodium Paradox in Tilburg stelde hij een droomkwartet samen.
Een fluwelen toucher op het klavier en een grote communicatieve kracht. De gevoelvolle jazzexploraties van de Bredase pianist en componist Sjoerd van Eijck (1992) raken je meteen. Lessen volgde hij aan het Tilburgs conservatorium waar hij nu zelf ook doceert.
In rap tempo heeft Van Eijck een eigen plek op de jazzagenda veroverd. Dit najaar bracht hij het debuutalbum Aurora uit met zijn formatie OAK. Begin 2022 staat een tournee gepland. Daarnaast maakt Van Eijck waardevolle vlieguren met het trio Mudita. Samen met zangeres Sanne Rambags en trompettist Koen Smits kiest Van Eijck onomwonden voor de directe, melodische schoonheid.
Droomensemble
Tijdens afgelopen November Music in Den Bosch speelde Mudita een gedenkwaardig optreden met slagwerkster Marilyn Mazur. Enkele dagen later kan Van Eijck al weer aan de slag met een nieuw gelegenheidskwartet. In 2019 kreeg hij van Paradox carte blanche om zijn eigen droomensemble samen te stellen. Vrijdag 19 november (20.30 uur) staat het kwartet in Paradox.
Het Tilburgse jazzpodium en broedplaats Paradox geeft vaker mensen de vrije hand. Zo krijgt de Tilburgse gitarist Bram Stadhouders voor de komende vier jaar een tweejaarlijkse carte blanche onder de titel Stadhouders Séances.
Scandinavische jazzmuziek kan me enorm inspireren. Heel aardse en tegelijkertijd weidse muziek.
Van Eijck is twee weken voor zijn optreden druk aan het componeren op het Paradox-podium. ,,Ze hebben een geweldige vleugel en in mijn eentje kan ik me dan helemaal focussen.” Hij pakt de klus serieus aan. Voor het carte-blanche-kwartet schrijft hij gloednieuw materiaal. ,,Ik mocht groot denken”, glimlacht hij. Van Eijck nodigde maar meteen zijn favoriete Noorse slagwerker uit, Jarle Vespestad van het Tord Gustavsen Trio.
,,Hij zei gelukkig meteen ‘ja’. Scandinavische jazzmuziek kan me enorm inspireren. Heel aardse en tegelijkertijd weidse muziek.” In zijn kwartet nemen verder saxofonist Jesse Schilderink en de Duitse cellist Jörg Brinkmann zitting. ,,In mijn composities durf ik steeds meer weg te laten. Veel vertellen met minder materiaal.”
Is het nog wel jazzmuziek die hij maakt? ,,Die vraag krijg ik vaak. Ik wil de luisteraar vooral meenemen in mijn verhaal.” Voor zijn nieuwe kwartet zoekt Van Eijck de allerhoogste sferen op. Pegasus heet zijn cyclus. ,,Ik heb me gestort op het heelal. Online heb ik de meest bijzondere planeten gevonden. Van de donkerste planeet in het universum tot de zwakke ster 51 Pegasi. Heerlijk om zo’n verhalend thema muzikaal in te kleuren.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Verrassend: deze dure SUV was vorig jaar de bestverkochte auto ter wereld
De Toyota RAV4 was vorig jaar de bestverkochte auto ter wereld. De SUV verwees een andere Toyota naar de tweede plaats. Het Japanse merk staat met maar liefst vier modellen in de top 10. -
Vechtpartij in azc Gilze, slachtoffer loopt snijwond op
GILZE - Bij het asielzoekerscentrum (azc) Prinsenbosch in Gilze is zondagavond bij een grote vechtpartij een persoon gewond geraakt. Volgens de politie liep het slachtoffer, een bewoner van het azc, een snijwond op. De situatie zou inmiddels ‘rustig’ zijn. -
Ben je te streng voor jezelf? ‘Zelfcompassie is echt iets wat je moet oefenen’
Psycholoog Thijs Launspach is stressexpert en auteur van het boek Fokking druk. Hij verwondert zich over het moderne werken en geeft elke week tips voor meer geluk en minder stress op je werk. Vandaag: compassie hebben voor jezelf. -
Buslijn 140 rijdt toch niet naar Den Bosch in de vroege ochtend
TILBURG - Reizigers van buslijn 140 van Tilburg via Oisterwijk naar Den Bosch en vice versa wachten in de vroege ochtend al ruim een week lang vergeefs op vervoer. Busmaatschappij Arriva is begonnen met de vakantiedienstregeling. Speciaal voor scholieren was de lijn die rond half acht Oisterwijk aandoet nog overeind gebleven. Dat lukt toch niet vanwege personeelstekorten. -
Wateroverlast in Efteling door hevige regenval, natte voeten voor bezoekers
KAATSHEUVEL - Hevige regenval zorgde maandagmiddag voor wateroverlast in de Efteling. Vanwege de regen werden verschillende attracties om de haverklap uitgezet. Op sociale media wordt de wateroverlast veel gedeeld.
-
PREMIUM
Toch eerder verkeersmaatregelen op Besterdring, Tilburg vraagt om meer flitspalen
TILBURG - Wethouder Rik Grashoff (GroenLinks) wil op korte termijn al tijdelijke verkeersmaatregelen toepassen op de Besterdring om de veiligheid daar te verbeteren. Daarnaast gaat het college bij het Openbaar Ministerie aandringen op meer mobiele flitspalen voor Tilburg en de dorpen, al tempert Grashoff de verwachtingen. -
Helemaal klaar met Windows 11? Zo ga je terug naar 10
Ben je niet tevreden met Windows 11, werken bepaalde toepassingen niet meer of mis je simpelweg de interface van Windows 10? Welke reden je ook hebt om terug te willen naar het vorige besturingssysteem: zo downgrade je van W11 naar W10. -
Met video
Auto slaat over de kop in Tilburg, twee gewonden
TILBURG - Twee inzittenden van een auto zijn maandagochtend lichtgewond geraakt, nadat het voertuig over de kop sloeg. Het ongeluk gebeurde rond 11.30 uur op de Lage Witsiebaan in Tilburg.
In samenwerking met indebuurt Tilburg