Nieuwe site moet techniekonderwijs in De Langstraat promoten: ‘Personeel vinden wordt steeds lastiger’
DE LANGSTRAAT - Om kinderen en jongeren in De Langstraat enthousiast te krijgen voor een baan in de techniek is vanaf vandaag een nieuwe website in de lucht: techniekvanjouwtoekomst.nl . Het Platform Techniek De Langstraat hoopt daarmee het dreigende tekort aan jongeren met een technische achtergrond te kunnen bestrijden.
Sylvia van de Ven - MolendijkBron:BD
,,In De Langstraat zitten bedrijven nu al te springen om goed opgeleid technisch personeel", zegt wethouder Thom Blankers van Heusden. ,,En in de toekomst wordt die vraag alleen maar groter.”
Verzamelplek
Het platform techniek in De Langstraat waarin overheid, onderwijs en bedrijven samenwerken, bestaat sinds vijf jaar. ,,Er gebeurt al veel. De Dag van de Techniek, het Let's Play lab, Girlsday, maar het zijn veelal losse projecten", zegt Blankers. ,,Met de website creëren we een verzamelplek zodat er een duidelijk overzicht is. Voor jongeren, maar ook voor bedrijven die geïnteresseerd zijn met ons mee te doen.”
We hebben veel technische bedrijven in de regio en veel bedrijven die groeien. We hebben dus ook steeds meer personeel nodig.
Thom Blankers, wethouder Heusden
Het promoten van techniek is belangrijk voor de ontwikkeling van de economie in De Langstraat, zegt Blankers. ,,We hebben veel technische bedrijven in de regio en veel bedrijven die groeien. We hebben dus ook steeds meer personeel nodig.”
Het platform wil ook samenwerken met basisscholen. ,,De landelijke overheid eist tegenwoordig dat basisscholen aandacht besteden aan techniek. Dat is voor scholen best een uitdaging, maar wij kunnen daar bij helpen.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.