Sneakpreview: Nieuwe boekhandel Gianotten Mutsaers, voortaan aan een straatje
VIDEOVrij 31 jan: Op dezelfde plek en toch totaal anders: de grootste boekhandel van Tilburg zit in de nieuwe winkel aan de Emmapassage. De gedateerde passage is een straatje geworden, het dak ging eraf.
,,Je herkent het niet meer”, zegt Ruud Mutsaers van boekhandel Gianotten Mutsaers. ,,We zijn er heel blij mee.” Ze mochten zelf de nieuwe pui ontwerpen. ,,Het is een eyecatcher geworden.”
De afgelopen elf maanden zat de boekhandel in een pop-up winkel. In de nieuwe zaak wordt nog hard gewerkt om de opening op zaterdagochtend te halen. Het hele weekend is er feest.
Op naar het terras
De Emmapassage blijft de Emmapassage heten, maar krijgt als straatje een heel andere aanblik. Er verrijzen woontorens met daaronder winkels. Het tweede deel van de Frederikstraat vormt straks de verbinding naar de Heuvelstraat.
De boekhandel strijkt er nu als eerste neer. Over anderhalf tot twee jaar wordt er vanuit Gianotten nog een doorbraak gemaakt naar een naastgelegen ruimte van 150 vierkante meter. Dat wordt de horecaruimte met buiten een terras.
Het is eigenlijk een wonder dat boekhandel Gianotten Mutsaers nog bestaat, in 2014 gingen Marlous Mutsaers en zoon Ruud zelfstandig verder. Nadat ze bijna door boekhandelketen Polare de afgrond in waren gesleept.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMWat zegt de wetenschap
Een boterham met kaas is gezonder dan je denkt
-
Vandaag lekker weer in Tilburg
Het wordt vandaag zonnig en zo goed als droog in Tilburg. 's Middags stijgt de temperatuur tot 26 graden en is de wind matig, windkracht 3. Vanavond is het helder en koelt het af tot ongeveer 23 graden. -
PREMIUM
Tulpenboom moet na 75 jaar wijken voor inrit: 'Een boom heeft nu eenmaal geen eigen rechten’
Ook al hebben ze oorlogen gezien, stormen overleefd, generaties aan zich voorbij zien komen: een boom kan zomaar ineens in de weg staan. Zo ook een tulpenboom aan de Oirschotseweg in Moergestel. Na ongeveer 75 jaar moet die wijken voor een inrit. ,,Een boom heeft nu eenmaal geen eigen rechten.”Tilburg -
PREMIUM
De vijver in het Leijpark loopt leeg door muskusratten, is de plas nog te redden?
TILBURG - De vijver in het Leijpark loopt leeg en rap ook. Er wordt met de beschuldigende vinger naar de muskusrat gewezen en dat maakt een oplossing niet makkelijk. ,,Ik hoop vooral dat het Monster van Loch Leijpark het overleeft.”Tilburg -
PREMIUM
Je struikelt over de peuken in het Spoorpark, maar dit apparaatje moet daar een einde aan maken
TILBURG - Een treurige oogst: iedere paar dagen worden er door vrijwilligers 200 tot 400 peuken van de grond van het Spoorpark geprikt. Hoe je dat tegengaat? Bij het park delen ze nu ‘asbakjes voor in de broekzak’ uit.Tilburg
-
29
Als je de betekenis kent van deze zwarte streep op Duitse verkeersborden, scheelt dat veel stress
-
-
-
PREMIUM
Wat leidde tot fatale schoten bij tankstation Tilburg? Advocaat: ‘Getuigen kunnen bedreigingen bevestigen’
BREDA/TILBURG - Dat hij de trekker overhaalde en Lucho doodschoot bij een Tilburgs tankstation heeft Javier L. al bekend. Waar het nog om draait is het bewijs dat L. geen andere uitweg zag omdat hij jarenlang door Lucho en zijn broer werd bedreigd. Getuigen zouden dat laatste kunnen bevestigen.Tilburg -
24
Basisbeurs definitief terug, zo ziet de nieuwe studiefinanciering eruit
Het is zeker dat de basisbeurs terugkomt. Na de Tweede Kamer heeft nu ook de Eerste Kamer ermee ingestemd dat studenten met ingang van studiejaar 2023-2024 een basisbeurs krijgen. Zo ziet de nieuwe basisbeurs eruit.