Tilburg en Breda moeten wachten: wietexperiment nogmaals uitgesteld, begin 2024 verwacht
DEN HAAG - Minister Ernst Kuipers (Volksgezondheid) zegt dat het wietexperiment nogmaals wordt uitgesteld. Hij verwacht dat pas in 2024 in elf gemeentes legaal geproduceerde wiet kan worden verkocht in coffeeshops. Tilburg en Breda willen aan dat experiment deelnemen. Hij wil wel proberen om daarvoor in een kleiner aantal gemeentes te beginnen met een ‘aanloopfase’.
De uitvoering van het wietexperiment is volgens de minister ‘buitengewoon ingewikkeld’ en hij ziet dat ook als de reden waarom deze meerdere malen is uitgesteld. De eerste hobbel is het papierwerk: locaties regelen, vergunningen verkrijgen en een bankvergunning regelen blijkt erg complex.
Daarna moet er ook nog voor worden gezorgd dat er genoeg variatie is in de wiet die wordt geleverd aan coffeeshops, deze van consistent goede kwaliteit is en er voldoende aanvoer is. Anders zullen klanten kiezen voor andere coffeeshops, vreest Kuipers.
Eén teler produceert volgens de bewindsman al legale wiet, maar dat is volgens hem niet genoeg om te beginnen met het experiment. ,,Daar heeft helemaal niemand wat aan: de teler niet, de gemeente niet, de coffeeshopeigenaar niet en de klant ook niet”, zegt de bewindsman.
In Den Haag wordt al ruim tien jaar gesproken over een wietexperiment. Aanvankelijk zou de proef in het najaar 2021 van start gaan, maar daarna is die meerdere keren uitgesteld. Wiet wordt nu illegaal aan de achterdeur ingekocht door coffeeshops, met criminaliteit, overlast en gezondheidsproblemen tot gevolg.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM18
Meer uren per dag werken in minder dagen, kan het?
Meer tijd voor ons sociale leven, minder files en minder drukte bij de kinderopvang. Om de problemen op de arbeidsmarkt aan te pakken, komt internist en hoogleraar Marcel Levi met een opmerkelijk voorstel: ga hetzelfde aantal uren werken in minder dagen. -
PREMIUM
Chaam ziet ‘te veel’ lawaai op tennisbanen door de vingers: ‘Nooit klachten gehad’
CHAAM - Chaamse tennissers produceren in de avonduren te veel decibellen. Om te voorkomen dat een van de drie banen in de avonden niet meer kan worden gebruikt, heeft het gemeentebestuur besloten een uitzondering te maken. -
PREMIUM
Dongense politici praten leerlingen niet omver in oefendebat
DONGEN - In een debat met Dongense politici lieten leerlingen van het Cambreur College het achterste van hun tong zien. Zo bereidden ze zich maandag voor op een debatwedstrijd later deze maand in het Provinciehuis in Den Bosch. -
PREMIUM
Dertig panden waren niet geschikt, dagbesteding in Rijen is de wanhoop nabij: ‘Wie helpt ons?’
RIJEN - In zes jaar tijd kwamen meer dan dertig potentiële panden voorbij. Maar telkens ving dagbesteding Abel bot. Een nieuwe locatie vinden blijkt een hels karwei. Als dat niet binnen een paar maanden lukt, is het einde oefening. -
PREMIUM24
Plast je kat in huis? Zo los je dat op: ‘Veel mensen vinden het niet mooi, maar het lost veel op’
Kattenpis op je vers gewassen lakens: geen pretje. Het plakt, het stinkt en je krijgt de geur er moeilijk uit. Maar hoe komt het dat katten soms op bed plassen? En hoe los je dat het beste op? Anneleen Bru, die onder meer de boekenreeks I Love Happy Cats schreef, helpt je op weg.
-
indebuurt
5 x feestjes in Kruikenstad die je niet wil missen
Alaaf! Carnaval barst los van 17 tot en met 21 februari in Kruikenstad. Haandeschudde, D’n Opstoet, Et Sebiet… dat staat waarschijnlijk allang in je agenda. Maar welke carnavalsfeestjes mag je ook niet missen? Bekijk hier een overzicht van toffe carnavalsfeesten in Tilburg. -
-
-
Dongense Goederenbank toch niet naar Eagle Shelter, maar nieuwe plek nog geheim
DONGEN - De Goederenbank heeft besloten om in Dongen geen gebruik te maken van de ruimte die de Eagle Shelter ter beschikking had gesteld. Het was de bedoeling dat mensen daar vanaf 1 februari hun pakketten konden afhalen. Ze blijven nog twee maanden in de Entree. -
PREMIUM
Oeps, paaltje geraakt: is het goedkoper om schade te claimen of zelf te betalen?
Rijd je jarenlang schadevrij, dan krijg je een forse no-claimkorting op je autoverzekering. Die kan oplopen tot wel 85 procent. Maar hoe werkt die korting precies? En wat is nou wijsheid als je per ongeluk een paaltje hebt geraakt?
In samenwerking met indebuurt Tilburg