Ineos met Van Baarle naar Tour, Movistar mikt op Mas en EF maakt lijst met selecties compleet
Ineos Grenadiers heeft zijn achtkoppige selectie voor de Tour de France bekendgemaakt. De Britse ploeg telt drie kopmannen: oud-winnaar Geraint Thomas, Adam Yates en Daniel Felipe Martínez. Dylan van Baarle is de enige Nederlander in de Britse formatie. De winnaar van Parijs-Roubaix begint op 1 juli in Kopenhagen aan zijn zevende Tour.
Thomas, die in 2018 de Tour won en in 2019 tweede werd, schreef onlangs de Ronde van Zwitserland nog op zijn naam. Zijn ploeggenoot Yates moest in die ronde afstappen vanwege een positieve coronatest, maar is inmiddels weer fit genoeg. Martínez won dit jaar de Ronde van het Baskenland.
Tweevoudig wereldkampioen tijdrijden Filippo Ganna maakt zijn debuut in de Tour. Datzelfde geldt voor Tom Pidcock, de wereldkampioen veldrijden én olympisch kampioen mountainbiken.
Ook Jonathan Castroviejo en Luke Rowe behoren tot de formatie die van start gaat in de Ronde van Frankrijk. Ineos moet het in de Tour doen zonder Michał Kwiatkowski. De Pool heeft een spiertje gescheurd en moet een paar weken rust houden. Ook Ethan Hayter start niet.
Mas kopman Movistar
De Spaanse wielerploeg Movistar heeft Enric Mas aangewezen als kopman voor de Tour de France. De 27-jarige renner verlengde onlangs nog zijn contract tot eind 2025 bij Movistar. De Spanjaard eindigde in de voorgaande twee edities van de Ronde van Frankrijk als vijfde en zesde. Mas werd ook al twee keer tweede in de Ronde van Spanje.
Alejandro Valverde ontbreekt in de ploeg, maar dat is geen verrassing. De 42-jarige veteraan maakte eerder al bekend dat hij de Tour niet zou rijden.
Mas krijgt de steun van zijn landgenoten Imanol Erviti, Gorka Izagirre, Albert Torres en Carlos Verona. De Amerikaan Matteo Jorgenson, de Portugees Nelson Oliveira en de Oostenrijker Gregor Mühlberger completeren het achttal van Movistar.
Acht verschillende nationaliteiten bij EF
Woensdag maakte EF Education-EasyPost als laatste ploeg de selectie compleet. De formatie met de kenmerkende roze outfits gaat in Kopenhagen van start met acht verschillende nationaliteiten.
EF komt naar de Tour met Alberto Bettiol (Italië), Stefan Bissegger (Zwitserland), Magnus Cort (Denemarken), Owain Doull (Wales), Ruben Guerreiro (Portugal), Neilson Powless (Verenigde Staten), Jonas Rutsch (Duitsland) en Rigoberto Urán (Colombia). Laatstgenoemde zal als kopman voor het algemeen klassement gaan. De overige renners fungeren als helper of mikken op ritzeges.
Speel nu gratis mee met ons Tourspel. Stel jouw team samen, voorspel dagelijks de etappewinnaar en maak kans op mooie prijzen. Aarzel niet en speel hier direct mee.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Tikkie lanceert functie voor uitgaven van groepen: ‘We vonden dit een logische stap’
Betaaldienst Tikkie lanceert vandaag een nieuwe functie: Groepie. Daarmee kunnen groepen hun uitgaven bijhouden en de kosten van bijvoorbeeld een vrijgezellenfeest, groepsvakantie of huisboodschappen eenvoudig verrekenen met, jawel: een tikkie. -
Dit zijn de rugnummers van alle 176 renners in de Tour de France
Met 22 ploegen en in totaal 176 renners gaat vandaag in de Deense hoofdstad Kopenhagen de 109de editie van de Tour de France van start. Met dit overzicht van alle coureurs met hun rugnummers zit je goed voorbereid voor de televisie. De tien Nederlanders zijn vetgedrukt. -
PREMIUM11
Sponsors Jumbo-Visma zien miljoeneninvesteringen beloond: ‘Maar dit is geen gekocht succes’
Het geel, het groen en de rood-witte bolletjestrui. Als sponsor van de Jumbo-Visma-wielerploeg kun je deze dagen maar beter niet kleurenblind zijn. Hoe kijken de belangrijkste geldschieters naar het belachelijk grote Toursucces? En maakt het wat uit dat de Tourwinnaar geen Nederlander is? -
met video
Marianne Vos grijpt net naast tweede ritzege in Tour de France Femmes: ‘Zij had de beste benen’
Cecilie Ludwig heeft de derde etappe van de Tour de France Femmes op haar naam geschreven. De renster van het geplaagde FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope kwam in de 133 kilometer lange etappe van Reims naar Épernay als eerste over de streep. Marianne Vos werd in een sprint verslagen, maar blijft wel in het bezit van de gele trui. -
Koken & Eten
Bramen uit de natuur plukken? Hier moet je op letten voor je begint
In augustus en september is het bramenseizoen, wat betekent dat je ze weer in overvloed in de natuur kunt vinden. Sommige mensen gaan er dan ook op uit om ze te plukken. Maar kun je dit zonder risico’s doen? Hier moet je eerst even op letten voordat je aan het plukken slaat.
-
Eerste geel is voor Wiebes, ook voor haar broer: ‘Na alle ups en downs is dit heel mooi’
Ze was met afstand de grootste favoriet voor de eerste gele trui. En Lorena Wiebes deed het. Winnen op de magische Champs-Élysées. Met haar broer Enrico erbij. ,,Na alle ups en downs is dit heel mooi.’’ -
PREMIUM
Wielerworkaholic en Jumbo-ploegleider Grischa Niermann: ‘Pogacar heeft ons nooit compleet naar huis gereden’
Grischa Niermann, de belangrijkste ploegleider van Jumbo-Visma, gaat met Primoz Roglic en Jonas Vingegaard opnieuw op jacht naar de Tourzege. Een interview met een wielerworkaholic en meester in parkoerskennis. -
PREMIUM
Kies de regenton die bij jou past en laat die regen maar komen
Planten water geven, ramen lappen en zelfs de wc doorspoelen: je kunt een hoop doen met regenwater. Maar dan moet je het wel eerst opvangen. Een regenton biedt de oplossing.