Ajax mikt in slotweek transferperiode op komst van Klaiber en Klaassen
Ajax hoopt zich in de laatste week van de transfermarkt nog te versterken met rechtsback Sean Klaiber en middenvelder Davy Klaassen.
Ajax heeft vandaag geïnformeerd naar de mogelijkheden tot een transfer van Sean Klaiber, de 26-jarige rechtsback van FC Utrecht. Daar verlengde hij vorig jaar zijn contract tot de zomer van 2022. Ajax en FC Utrecht zijn de onderhandelingen gestart, maar van een akkoord is nog lang geen sprake. Klaiber gaf vorige week in een interview nog aan graag bij FC Utrecht te willen blijven. ,,Ik wil vlammen dit seizoen bij FC Utrecht, dat is mijn doel. Er is zo veel moois gaande nu bij de club en daar wil ik onderdeel van zijn. Wie weet, als er een Premier League-club komt.. Dat zijn kansen die je niet kunt laten schieten. Maar in mijn hoofd ben ik heel rustig en wil ik gewoon onderdeel zijn van dit team. Zeker dit seizoen", zei hij toen.
Klaiber staat ook in de belangstelling van Parma Calcio, dat laatste staat in de Serie A na nederlagen in de eerste twee speelrondes. Bij Ajax wordt de spoeling dun op rechtsback vanwege het aanstaande vertrek van Sergiño Dest naar FC Barcelona. Die transfer, voor zo'n 20 miljoen euro, komt de komende dagen rond. Ajax heeft dan nog tot komende maandag om Klaiber binnen te halen als zijn vervanger. Klaiber zal in Amsterdam dan de concurrentie aan moeten gaan met Noussair Mazraoui.
Klaassen begonnen aan derde seizoen bij Werder
Klaassen gaf kort nadat hij zich met Werder Bremen handhaafde in de Bundesliga via zijn zaakwaarnemer aan niet te willen vertrekken uit Duitsland, maar Ajax heeft nu toch weer een lijntje uitgegooid richting de zestienvoudig international. De 27-jarige middenvelder moet het middenrif en de selectie van de Amsterdammers van meer balans voorzien.
Klaassen zelf wenste vandaag niet te reageren op de toenadering van zijn voormalige werkgever. Ajax, dat nog wel een controlerende middenvelder gebruiken kan, heeft zich inmiddels gemeld bij Werder Bremen. De Duitse club nam hem twee jaar geleden over van Everton, waar Klaassen na zes seizoenen in de hoofdmacht van Ajax een mislukt avontuur beleefde.
,,De speculaties over Davy’s toekomst kunnen stoppen, hij zal zeker in Bremen blijven”, zei zijn zaakwaarnemer Søren Lerby eerder. ,,Davy wil bij Werder een beter seizoen spelen dan het vorige. Hij is niet het type dat gewoon wegloopt na een slecht jaar.”
Álvarez
Ajax gaat niet akkoord met een schikkingsvoorstel van drie duels schorsing, waarvan een wedstrijd voorwaardelijk, voor Edson Álvarez. De tuchtcommissie van de KNVB gaat zich nu buigen over de strafmaat voor de middenvelder uit Mexico.
Álvarez kreeg zaterdag in de slotfase van de eerste helft van het duel met Vitesse een rode kaart, na interventie van de VAR. Hij ging, wel of niet per ongeluk, op het onderbeen van tegenstander Loïs Openda staan.
Trainer Erik ten Hag liet direct na de wedstrijd al weten dat hij het niet eens was met de rode kaart. ,,Iedereen die gevoetbald heeft, die weet dat hij dit niet expres deed.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
De rentes gaan weer omhoog, wat betekent dat voor ons spaargeld?
De tijd van negatieve rentes lijkt voorbij. Wereldwijd moet weer betaald worden voor geleend geld. Wie profiteert daarvan en wie betaalt de rekening? Vier vragen over de stijgende rente. -
VRAAG & ANTWOORD
‘Mag je autorijden met een koptelefoon op?’
‘Ik zie steeds meer mensen met een koptelefoon op achter het stuur van hun auto zitten’, schrijft lezer Hendrik de Groot in de wekelijkse vraag & antwoord-rubriek van onze autoredactie. ‘Ik heb het idee dat deze mensen de geluiden van buitenaf missen en daardoor niet goed kunnen reageren bij noodsituaties. Is dit niet verboden?’ -
Feyenoord pikt Philippe Sandler transfervrij op in Manchester: ‘Hij is fysiek sterker geworden’
De bevestiging liet even op zich wachten, maar Feyenoord heeft Philippe Sandler nu dan ook gepresenteerd. De 24-jarige verdediger tekent een contract tot komende zomer in de Kuip met daarna een optie voor een jaar plus nóg een jaar. -
PREMIUM
Waarom PSV voor Ruud van Nistelrooy gaat
Opnieuw is Ruud van Nistelrooy de belangrijkste kandidaat om bij PSV de belangrijkste sportieve functie te gaan bekleden. De 45-jarige trainer staat dit seizoen voor het eerst voor de groep bij een ploeg in het betaald voetbal en heeft als eindverantwoordelijke van Jong PSV grote indruk op de technische leiding in Eindhoven gemaakt. -
PREMIUM
Klaiber wil bij FC Utrecht blijven: ‘Er is hier zo veel moois gaande’
Sean Klaiber kampt met revanchegevoelens na het afgelopen seizoen en denkt dat hij dit seizoen bij FC Utrecht blijft. ,,Ik wil gewoon onderdeel zijn van dit team.”
-
18
Ajax huurt Ihattaren van Juventus: ‘Wij bieden hem een kans, maar het begint bij hemzelf’
Ajax heeft Mohamed Ihattaren (19) binnen. De Amsterdamse club huurt de ex-PSV’er tot januari volgend jaar. Daarna kan Ajax hem overnemen van Juventus. Ihattaren rondt morgen op De Toekomst de medische keuring af. De linkspoot zal eerst aansluiten bij Jong Ajax. ,,Ik ben erg benieuwd. Wij bieden hem deze kans en wij gaan hem helpen, maar het begint natuurlijk bij hemzelf en dat weet hij", zegt Marc Overmars. -
PREMIUMmantelzorg
‘Ik heb het idee dat ze het op mijn werk zien alsof ik twee extra vrije dagen heb’
Werk combineren met de zorg voor een van je ouders of kind, veel Nederlanders doen het. Makkelijk is het allesbehalve. 10 procent van de werkende mantelzorgers denkt na over stoppen met werken. Wat kun je doen om het vol te houden? -
FC Utrecht haalt Nick Viergever terug naar de eredivisie: ‘In meerdere opzichten een toegevoegde waarde’
Nick Viergever keert na één jaar terug in de eredivisie. De 32-jarige centrumverdediger, die speelde voor Sparta, AZ, Ajax en PSV, verruilt Greuther Fürth transfervrij voor FC Utrecht. Viergever moet in Galgenwaard Willem Janssen vervangen. De aanvoerder nam gisteren afscheid van de eredivisie bij FC Utrecht.