Terugkeer Van Persie bij Feyenoord nog ver weg
De komst van Robin van Persie naar Feyenoord is voorlopig geen serieuze optie. Fenerbahçe houdt de Nederlander ‘gewoon’ aan zijn doorlopende contract, terwijl trainer Aykut Kocaman een prominente plek in zijn elftal heeft toegezegd aan de spits.
Door Sjoerd Mossou
Van Persie kampt met een lichte blessure sinds een oefenduel met AS Monaco, maar maakte volwaardig deel uit van de voorbereiding in Istanboel. Geruchten dat de voetballer zijn rugnummer kwijt zou raken, of zelf een frontale breuk zou forceren, kloppen niet.
Fenerbahçe heeft richting het management van de voetballer nog op geen enkele manier door laten schemeren onder diens miljoenencontract uit te willen. Dat is een cruciaal verschil met de situatie van Wesley Sneijder bij Galatasaray, die zijn contract onlangs liet ontbinden in Turkije, na sportief/financieel gekibbel dat al vele maanden speelde.
Feyenoord hoopte (en hoopt) dat Van Persie transfervrij zou kunnen vertrekken, maar die kans is in de laatste weken eerder verkleind dan vergroot. Als daar al iets aan verandert, dan kan die doorbraak nog weken duren, op weg naar de transferdeadline op 31 augustus.
Van Persie zelf zou nog steeds graag terugkeren in de Kuip, maar de voetballer beseft ook dat Fenerbahçe dan mee moet willen werken aan een vertrek. Het spel zogenoemd hard spelen heeft weinig zin: in dat geval zal de Turkse topclub een forse transfersom eisen bij Feyenoord.
Bovendien is er geen aanleiding tot een geforceerde breuk, Fenerbahçe heeft altijd keurig aan zijn verplichtingen voldaan, Van Persie voelt zich nog altijd gewaardeerd, en de spits heeft medio 2015 zelf een driejarig contract getekend in Istanboel.
Een overstap naar Feyenoord is daarmee nog niet volledig van de baan. Het valt niet uit te sluiten dat Fenerbahçe zich de komende weken zal roeren op de transfermarkt, mogelijk met gevolgen voor de positie van grootverdiener Van Persie. Verdediger Simon Kjaer staat op het punt naar Sevilla te vertrekken, dat zou de Turken extra financiële slagkracht kunnen geven om zich ook aanvallend te versterken. Tot die tijd zit Feyenoord echter in de wachtkamer, en trainer Giovanni van Bronckhorst mag er van uitgaan dat hij de competitie zonder Van Persie moet beginnen.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Siem de Jong (33) keert na zeventien jaar terug bij De Graafschap: ‘Ik wil hier presteren’
Siem de Jong (33) speelt komend seizoen voor De Graafschap. De aanvallende middenvelder, die ook als spits uit de voeten kan, keert na zeventien jaar terug op het oude nest. Hij speelde van 2001 tot 2005 in de jeugdopleiding van de club uit Doetinchem, maar verhuisde op zijn zestiende naar Amsterdam om voor Ajax te gaan spelen. -
Koken & Eten
Zo maak je de perfecte nasi goreng
Er is geen standaardrecept voor nasi goreng. Maar houd je aan deze basisregels van Maureen Tan, auteur van de Bijbel van de Indonesische keuken, en je gebakken rijst kan niet mislukken. En heb je een restje rijst in de koelkast, dan ben je helemaal snel klaar. -
PREMIUM
Transfer naar Olympique Lyon beloning voor topseizoen van ‘pitbull’ Tyrell Malacia
Tyrell Malacia was al persoonlijk rond met Olympique Lyon en de Franse club is nu op details na akkoord met Feyenoord. De Rotterdammers houden 15 miljoen over aan de deal, maar dat is volgens ingewijden inclusief alle bonussen. -
‘Marc Overmars wil Mark van Bommel naar België halen: niet Genk maar Antwerp op poleposition’
Niet Racing Genk, maar Antwerp ligt in polepositie om Mark van Bommel aan te trekken. De Nederlandse trainer moet Brian Priske bij The Great Old opvolgen. Dat meldt Het Laatste Nieuws. -
Cyriel Dessers bevestigt naderende transfer: ‘Altijd gedroomd van voetballen in topcompetitie’
Cyriel Dessers staat op het punt om de Serie A in te gaan. De spits van de Belgische club Racing Genk, die vorig seizoen als huurling voor Feyenoord speelde, bevestigde na de gewonnen competitiewedstrijd tegen KAS Eupen (4-2) dat zijn transfer naar Cremonese bijna rond is.
-
We moeten meer bewegen
Waarom het helemaal niet erg is om je tijdens je vakantie te laten gaan
We moeten meer bewegen. Hoe vind je de sport die het best bij je past? Gezondheidsjournalist Tijn Elferink en gedragswetenschapper Johnny Buivenga gaan op zoek naar de voor- en nadelen van verschillende sporten. In deel 20: met deze tips van Arie Boomsma kom je je vakantie leuk en actief door. -
met Video35
Bryan Linssen vervolgt loopbaan in Japan: ‘Met Feyenoord heb ik mooiste droom verwezenlijkt’
Bryan Linssen en Urawa Red Diamonds hebben de laatste plooien rond de overgang van de aanvaller van Feyenoord naar Japan gladgestreken. De nummer 13 van de J-League bevestigde vandaag de overgang van de Limburger. -
PREMIUM
Rugspecialist legt uit waar je op moet letten als je het matras vervangt
Een goed matras kan rugpijn niet oplossen, maar wel verlichten, zegt dokter Mahieu, rugspecialist uit België. Hij vertelt waar je op moet letten bij de aankoop van een nieuw matras.