84 miljoen euro duurder dan begroot, maar de Uithoflijn gaat 29 juli eindelijk rijden
De eerste passagiers kunnen volgende maand voor het eerst mee met de Uithoflijn. De gemeente Utrecht streeft er naar de tram op 29 juli 2019 voor het eerst te laten rijden. De ov-verbinding naar het centrum, die werd geplaagd door technische problemen en budgetoverschrijdingen, is dan eindelijk een feit.
De datum van de eerste rit wordt vermeld in een brief van het stadsbestuur aan de gemeenteraad. Als de tram gaat rijden, is dat een half jaar eerder dan de huidige planning, maar wel dik een jaar later dan in eerste instantie was voorzien. Ook pakt de aanleg van de tramlijn minimaal 84 miljoen euro duurder uit dan begroot.
Eind februari liet de toenmalige gedeputeerde Dennis Straat al doorschemeren dat de tram niet in december, maar mogelijk na de zomer zou kunnen rijden. Dat wordt nu naar alle waarschijnlijkheid zelfs nog iets eerder. De tram rijdt bovendien het totale tracé. Inkorten tot aan het UMC Utrecht om te voorkomen dat apparatuur daar last heeft van zogeheten zwerfstromen van de tram, blijkt niet nodig.
Meer verhalen lezen uit het lange dossier over de Uithoflijn? Klik dan hier!
De komende weken worden nog verdere proeven en tests gehouden. Uiteindelijk moet de Regionale Uitvoeringsdienst (RUD) nog de benodigde indienststellingvergunning afgeven. Er zijn volgens het gemeentebestuur nog steeds risico’s die roet in het eten kunnen gooien. De afgelopen maanden is echter geen verdere vertraging opgetreden. Dat was eerder juist wel het geval, wat er toe leidde dat de oplevering ruim een jaar vertraging opliep. De kosten liepen daardoor op: ze zijn zo’n 84 miljoen meer dan begroot. Oorspronkelijk stond het project voor 323,5 miljoen in de boeken..
De Uithoflijn meet acht kilometer van het Centraal Station naar de P&R garage op Science Park De Uithof en doet daarbij negen haltes aan. De tram rijdt in zeventien minuten van begin- tot eindpunt. In de spits rijden er zestien trams per uur, daarbuiten op werkdagen en in de avonduren rijden vier. In de weekeinden rijdt De Uithoflijn niet.
Bus 12
De Uithoflijn, die gaat rijden onder lijnnummer 22, komt in de plaats van buslijn 12. Die was al jaren overvol met dagelijks 25.000 studenten, medewerkers van instellingen en bedrijven en bezoekers van het Sciencepark. De tram vervoert volgend jaar naar verwachting 34.000 mensen per dag.
Volgend jaar krijgt de sneltramlijn naar Nieuwegein en IJsselstein een opknapbeurt en wordt hij geschikt gemaakt voor de tramstellen van de Uithoflijn, die een lage instap hebben. Dan worden nog extra tramstellen ingezet, waarna de trams uiteindelijk door kunnen rijden vanuit IJsselstein en Nieuwegein Zuid tot aan De Uithof.
Onlangs maakte het AD Utrechts Nieuwsblad onderstaand item over de Uithoflijn en de spoorwegovergang.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM18
Grote verschillen in afvalbelasting per gemeente: ‘Je kan je afvragen hoe eerlijk dat is’
-
NIEUWS GEMIST? | MET VIDEO
Kapper wast ruim een miljoen euro wit • Varkens gered van wisse dood • Klimaatactivisten toch A12 op
Geen tijd gehad om het nieuws te volgen? Wij hebben de oplossing. De Gelderlander zet elke dag de belangrijkste berichten op een rij. Dit is een selectie van het nieuws van zaterdag 28 januari. -
Trainer Boedhoe bespreekt toekomst met Maarssen: ‘Wat er ook uit het gesprek komt, dit seizoen maak ik sowieso af’
De kans dat Kirtan Boedhoe ook volgend seizoen trainer is van Maarssen, schat hij op 50 procent. Maar druk om zijn onzekere toekomst maakt hij zich niet. ,,Als ik nog een paar wedstrijden win, bellen de clubs toch wel.” -
PREMIUM13
Waarom het loont om toch even het eerste loonstrookje van 2023 te checken
Het eerste salaris van 2023 staat op je rekening. Waarschijnlijk zie je een hoger nettosalaris dan vorig jaar, want veel werkenden in loondienst gaan er dit jaar op vooruit. Maar dat is niet het enige wat dit jaar anders kan zijn. Experts leggen het uit. -
PREMIUM
FC Utrecht steelt weer de harten van de aanhang: ‘Voetballen zoals tegen AZ; een heerlijk gevoel’
Branie, durf, attractiviteit. Als het spektakelstuk met AZ (5-5) maatgevend is, gaan voor FC Utrecht mooie maanden aanbreken. Met dank aan Tasos Douvikas en Taylor Booth, voetbalartiesten op noppen. ,,Dit is wat je als voetballer wil.”
-
Beter Eten
Maca-poeder zou wonderen doen in de slaapkamer, maar ‘sekskroket’ werkt misschien beter
In de rubriek Beter Eten schrijft gezondheidsjournalist Tijn Elferink over wat hem opvalt op het gebied van eten en drinken. Een Peruaans poedertje zou zorgen voor een boost van je libido. Waarom je een spannende avond toch beter met een sekskroket kunt beginnen. -
-
-
Golfcentrum - dat niet open mag - ontvangt eerste gasten met champagne
Met een glas champagne verwelkomde golfcentrum Chi Chi zaterdagochtend de eerste gasten. Dat het centrum in het Noorderpark nog niet open mag van de gemeente De Bilt, weerhield de eigenaren niet om de deuren te openen. -
Is mijn voorschotbedrag wel of niet aangepast naar het prijsplafond?
De overheid heeft besloten consumenten op weg te helpen met de hoge energieprijzen. Begin dit jaar is daarom het prijsplafond ingegaan, waardoor je een maximaal tarief betaalt voor energie. Betekent dit dat het voorschotbedrag nu ook is aangepast? Twee experts leggen uit hoe het zit.
In samenwerking met indebuurt Utrecht