Eerste training FC Utrecht bestaat vooral uit handtekeningen uitdelen
VideoFC Utrecht is vanmiddag onder perfecte weersomstandigheden begonnen aan het nieuwe seizoen. Op trainingscomplex Zoudenbalch had een groep supporters zich verzameld om de spelers te ontvangen.
Delen per e-mail
Het was even wennen om geen Zakaria Labyad of Yassin Ayoub tussen de spelers van de selectie van FC Utrecht te zien lopen. Maar fans van de FC konden zich vandaag al vergapen aan nieuwe spelers.
Ik ben blij dat we nu weer in het normale ritme komen. Na vijf weken begon het wel te kriebelen om dat balletje weer te raken
Een klein, supertechnisch mannetje sprong direct in het oog. Dat was de pas 18-jarige Othman Boussaid, overgekomen van het failliete Lierse SK, die zich meteen bij het eerste mag bewijzen. De in Nederland al wat meer gerenommeerde namen Joris van Overeem en Simon Gustafson deden eveneens vrolijk mee tijdens de conditionele eerste training.
,,Ze kijken de kat een beetje uit de boom”, aldus aanvoerder Willem Janssen over de nieuwe gezichten. ,,De hiërarchie en verhoudingen worden een beetje getest. Het zijn jongens met veel energie, dat merk je direct." Ook zijn er veel jongens van Jong FC Utrecht die zich mogen bewijzen. ,,Zij zijn ook gebrand om hun plek te verdienen. Dat alles brengt direct veel schwung en dat moet allemaal in elkaar gaan vallen, maar daar hebben we gelukkig ruim de tijd voor."
Handtekeningen
Vanwege de ongunstige timing van de training, maandagmiddag, was Zoudenbalch niet overladen met supporters van de FC. Wel was er een klein groepje dat vuurwerk had meegebracht en moesten veel spelers na de training selfies maken, poseren voor foto’s en handtekeningen uitdelen. Zo’n eerste training is voor hen ook het tastbare bewijs dat hun zomerstop van vijf weken écht voorbij is.
,,Ik ben blij dat we nu weer in het normale ritme komen. Vijf weken is precies genoeg om fysiek en mentaal op te laden en dan begint het wel te kriebelen om dat balletje weer te raken”, aldus Janssen. En morgen? Wordt het spierpijn voor de mannen van trainer Jean-Paul de Jong? Janssen: ,,Het was echt opstarten, je gaat niet direct als een gek beginnen. Even kijken hoe het morgen voelt.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Geliefde pakketbezorger Bahnam werd bruut beroofd: Utrechtse buurt verrast hem met geldbedrag
Pakketbezorger Bahnam wist niet wat hem overkwam toen zijn werkdag woensdagochtend begon met bloemen en een flink geldbedrag. Dit alles omdat bewoners van de Utrechtse woontoren De Syp met hem te doen hadden nadat hij was beroofd van zijn jas en tas, vertelt bewoonster Merel de Bruijn. -
AUTOTEST Test Citroën C3: strijd tegen de tand des tijds
Eigenzinnig design en comfort zijn van oudsher belangrijke pluspunten van de Citroën C3. Maar kan de huidige, vier jaar oude generatie de concurrentie nog wel aan? -
PREMIUM
dupe partnertoets Pascalle mag nergens meer knippen, maar op steun hoeft ze niet te rekenen
Ze had zich het jubileum wel anders voorgesteld. Pascalle Thüss uit Hengelo komt al 25 jaar bij de mensen thuis, voor een knipbeurt of haarspoelinkje. Nu zit ze thuis, duimen te draaien. Op steun vanuit een van de regelingen van het Rijk hoeft ze niet te rekenen. De partnertoets nekt haar. -
eigen tuin eerst Klimaatopwarming in de tuin: kansen voor exotische planten
Het klimaat is blijvend veranderd, maar daar zijn tuinliefhebbers nog niet aan gewend. Laten we wat experimenteren, stelt tuingoeroe Romke van de Kaa voor. -
PREMIUM
Reconstructie Droom Tulay K. spat uiteen, nu ze is opgepakt als neparts en hoofdverdachte in zorgfraudezaak
Tulay K. (47) had grote dromen. Via gezondheidscentrum Medimel in de wijk Kanaleneiland wilde ze een belangrijke speler worden op de Utrechtse huisartsenmarkt. Maar de charmante zakenvrouw van Turkse komaf, die fraude pleegde en zich voordeed als arts, zit nu vast. Een reconstructie.
-
GGD regio Utrecht wil zes nieuwe vaccinatielocaties in regio Utrecht
Na de Expo in Houten, wil de GGD Regio Utrecht (GGDrU) nog zes vaccinatielocaties in de regio Utrecht, waaronder twee XL-locaties. Begin februari moet worden gestart met vaccineren op deze locaties. -
Stroomstoring treft 729 huishoudens in Bunnik
Een groot deel van Bunnik zit sinds zaterdagmorgen om 8:10 uur zonder stroom. Het gaat om 729 huishoudens laat netwerkbeheerder Stedin weten. -
UPDATE Avondklok van kracht: extra politie ingezet, binnenstad van Utrecht raakt langzaam uitgestorven
In samenwerking met indebuurt Utrecht