Fotograaf Angeliek de Jonge wint regionale fotoprijs
De Utrechtse fotograaf Angeliek de Jonge heeft de Jos van Leeuwen Regioprijs 2022 gewonnen. De Jonge fotografeert onder andere voor AD Utrechts Nieuwsblad.
De jury is lovend over het werk van De Jonge: ,,Angeliek de Jonge weet van ogenschijnlijk eenvoudige onderwerpen prachtige foto’s te maken. Waaruit toch maar weer blijkt dat een goede fotograaf geen opgetuigde gebeurtenissen nodig heeft. Sterker nog: de foto’s van Angeliek zouden op termijn wel eens meer over deze tijd kunnen zeggen, dan zogenaamde nieuwsmomenten.”
Met haar eigen serie in het AD Utrechts Nieuwsblad bewijst ze eens te meer dat ze oog heeft voor de verdiepende, documentaire kant van het vak, oordeelt de jury. De Jonge is ‘blij en vereerd’ met de prijs, zo laat ze weten.
De Jos van Leeuwen Regioprijs 2022 wordt op 2 juni uitgereikt door Jos van Leeuwen tijdens een avond over regionale fotografie in Museum Hilversum. Van 3 juni tot 3 juli is er een tentoonstelling met werk van De Jonge in hetzelfde museum.
Bekijk hieronder foto's van Angeliek de Jonge...
Bekijk onze meest bekeken nieuwsvideo’s in onderstaande playlist:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Maurits: ‘Ik heb het kleinste tuintje van Nederland, want ik heb maar één Margriet’
Maurits Kastelijn (86) is de tegels aan het invegen. ,,Maurits, zeg maar Maup. Ze zeggen nooit geen Maurits tegen me. Niemand wil geloven dat ik zo heet. Als ik mijn naam zeg, zeggen ze… jaaa hoor.” -
Politie houdt mogelijke verdachte aan na autobrand in Nieuwegein
De brandweer is op zondagmiddag uitgerukt voor een autobrand aan de Gonglaan in Nieuwegein. Ook de politie kwam met meerdere eenheden ter plaatse. Zij wisten een mogelijke verdachte aan te houden. -
PREMIUM
Verkoop van sociale huurwoningen: Utrecht wil het niet, maar het gebeurt toch
Te koop: een 2-kamerwoning met een voor- en achtertuintje en de binnenstad en het station op enkele minuten fietsen. Een buitenkans voor een woningzoekende in Utrecht. Maar volgens GroenLinks moet de wethouder de verkoop van deze en andere voormalige sociale huurwoningen in Utrecht verbieden. -
Verrassend: deze dure SUV was vorig jaar de bestverkochte auto ter wereld
De Toyota RAV4 was vorig jaar de bestverkochte auto ter wereld. De SUV verwees een andere Toyota naar de tweede plaats. Het Japanse merk staat met maar liefst vier modellen in de top 10. -
PREMIUMGeld & Geluk
Millie en Dolf betalen 100 euro per maand aan energie: ‘Centrale verwarming is luxe’
In deze rubriek vragen we lezers naar hun relatie tussen Geld en Geluk. Dolf geeft makkelijker geld uit dan Millie, maar zorgt er ook voor dat niets uit de ijskast wordt weggegooid. En koopt soms een kofferbak vol wijn.
-
Ben je te streng voor jezelf? ‘Zelfcompassie is echt iets wat je moet oefenen’
Psycholoog Thijs Launspach is stressexpert en auteur van het boek Fokking druk. Hij verwondert zich over het moderne werken en geeft elke week tips voor meer geluk en minder stress op je werk. Vandaag: compassie hebben voor jezelf. -
PREMIUM
Cock (83) vergeet alles: ‘Als mijn hoofd net zo sterk zou zijn als mijn armen en benen...’
Cock Bregman (83) heeft met haar dochter, schoonzoon en kleindochter een rondje gevaren en zit bij de Biltse Grift even uit te rusten. Haar kleindochter haalt de boot uit het water. Ze hebben Cock even op de kant gezet, onder een deken. ,,Ze zorgen heel goed voor me.’’ -
Heftig ongeluk in IJsselstein: fietser en scooter komen hard met elkaar in botsing
In IJsselstein zijn een fietser en scooterrijder hard met elkaar in botsing gekomen. Dat gebeurde op het fietspad langs de Europalaan. Beide bestuurders moesten naar het ziekenhuis.
In samenwerking met indebuurt Utrecht