Hoera! Zondag Oranje kijken op grote schermen mag weer in Utrecht: zowel op het terras als binnen
Voetbalfans opgelet. Ook in Utrecht is het toegestaan om zondag op een scherm samen de wedstrijd van Oranje te bekijken. Dat mag zowel op een terras als binnen. Voor het eerst dit EK kunnen opgeluchte kroegeigenaren nu meeprofiteren van de Oranjekoorts. Maar sommigen houden hun schermloze avond bewust in ere.
In navolging van Amsterdam geeft ook Utrecht toestemming om grote schermen te plaatsen op terrassen. De beelden mogen niet vanaf de openbare weg te zien zijn en ook is 1,5 meter afstand houden en zittend kijken verplicht. Maar dat mag de pret niet drukken. Kroegen als De Potdeksel kijken al tijden uit naar dit moment: publiek tijdens het voetbal.
Voetbalfeestje
Ook bij café Kanaalzicht aan de Keulsekade in Lombok kunnen ze niet wachten en hopen ze op hun eigen voetbalfeestje zondag. ,,Natuurlijk is het goed voor ons dat we weer open kunnen met een scherm”, zegt eigenaar Floor van der Staak.
Hij gaat ervan uit 150 mensen te kunnen ontvangen. ,,Wie bij ons naar binnen wil, moet een vaccinatiebewijs of testbewijs laten zien bij de entree van het café. Dan kun je tijdens de wedstrijd ook gewoon staan. Ik heb geen flauw idee hoeveel mensen hier op af komen. Maar zeven jaar geleden stonden er, tijdens de laatste grote eindronde waar we aan meededen, driehonderd man voor de deur.”
Verantwoordelijkheid
De gemeente Utrecht wijst nadrukkelijk op de eigen verantwoordelijkheid van de ondernemers en vooral op het verplicht 1,5 meter afstand houden: ,,De pandemie is nog niet over en de regels zijn er niet voor niets, iedereen moet zich daaraan houden”, stelt een woordvoerder.
Meekijken vanaf de straat naast een terras is er daarom niet bij. En ook voetbalkantines krijgen geen toestemming om de voetbalwedstrijd op schermen te tonen. De gemeente rekent alleen op kroegen en cafés die van de mogelijkheid gebruikmaken. Wie op een scherm de wedstrijd wil tonen voor een groep, moet hiervan op voorhand melding doen bij de gemeente. Inclusief toelichting hoe de regels worden gehandhaafd.
Handhavers
Utrecht laat handhavers tijdens de wedstrijd controleren of alle regels daadwerkelijk worden nageleefd. Daarbij geldt dat de schermen een kwartier voor de wedstrijd pas aan mogen en een kwartier na het laatste fluitsignaal uit moeten zijn. ,,We hopen dat veel mensen gebruikmaken van deze kans, die lucht biedt.”
Lang niet alle horeca-uitbaters gaan gebruikmaken van de kans om voetbal te tonen. ,,Wij doen dat bewust niet”, zegt bedrijfsleider Jeroen Scheenstra van Key West Beachhouse bij de Haarrijnseplas. ,,Wij dachten dat het tijdens voetbalwedstrijden heel rustig zou worden, maar we trekken juist een andere doelgroep: het is bij ons dan druk met groepjes dames die het voetbal gestolen kan worden. Wij doen dus niks met schermen, want dan jagen we hen waarschijnlijk weg.”
Vergunning
Oranje speelt zondag om 18.00 uur in Hongarije tegen Tsjechië in de achtste finale van het EK. Horecaondernemers hebben geen vergunning nodig voor het tonen van deze wedstrijd. Dat is anders bij grote schermen op pleinen en in parken. Hiervoor is wel een vergunning nodig.
Die vergunning kan vanaf 30 juni weer worden afgegeven. Daarmee komt onder voorwaarden het openbaar vertonen van een eventuele kwartfinalewedstrijd van Oranje in beeld, tegen Wales of Denemarken, zaterdag 3 juli in Azerbeidzjan. Gelet op de volle Utrechtse evenementenkalender en het geringe aantal aanvragen bij de gemeente is de kans op grote schermen in de openbare ruimte klein.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
FC Utrecht-coach Fraser komt aanhang tegemoet: goalgetter Dost in basis tegen Cambuur
Met Bas Dost in de basis gaat FC Utrecht morgen op jacht naar drie punten tegen Cambuur. Coach Henk Fraser verklapte vanmiddag dat hij zijn topspits laat starten tegen de Friezen. ,,Hij is voor ons van grote waarde.” -
PREMIUMleuke buren
Toen Jerome vader werd, belde hij meteen buurvrouw Marlou: ‘Ik wist het eerder dan zijn schoonmoeder!’
Wekelijks vertellen buren hoe ze lief en leed met elkaar delen. Deze keer Marlou (56) en Jerome (47) uit Utrecht. -
Provincie Utrecht gaat pushberichten sturen voor wegafzettingen tijdens Vuelta
Omdat op 19 augustus de Spaanse wielerronde La Vuelta Holanda in Utrecht start, zet de provincie Utrecht verschillende tools in om de regio bereikbaar te houden. Mensen die zich rondom het parcours bevinden, krijgen een pushbericht met daarin actuele informatie over bereikbaarheid. -
PREMIUM
Rugspecialist legt uit waar je op moet letten als je het matras vervangt
Een goed matras kan rugpijn niet oplossen, maar wel verlichten, zegt dokter Mahieu, rugspecialist uit België. Hij vertelt waar je op moet letten bij de aankoop van een nieuw matras. -
We moeten meer bewegen
Waarom het helemaal niet erg is om je tijdens je vakantie te laten gaan
We moeten meer bewegen. Hoe vind je de sport die het best bij je past? Gezondheidsjournalist Tijn Elferink en gedragswetenschapper Johnny Buivenga gaan op zoek naar de voor- en nadelen van verschillende sporten. In deel 20: met deze tips van Arie Boomsma kom je je vakantie leuk en actief door.
-
PREMIUM
Horecabaas Sidney kocht 36 radio’s: voetbal kíjken in zijn kroeg mag niet, maar wie zei iets over luisteren?
Geen Oranje op grote schermen? Dan gaan we voor retro, dachten ze bij Roost langs de Singel in Utrecht. Daar keert het nostalgische radioverslag in volle glorie terug, tijdens EK-wedstrijden zoals donderdagavond. Eigenaar Sidney Rubens heeft speciaal transistorradio’s aangeschaft. Bij andere cafés kijken ze reikhalzend uit naar versoepelingen. -
Koken & Eten
Zo maak je de perfecte nasi goreng
Er is geen standaardrecept voor nasi goreng. Maar houd je aan deze basisregels van Maureen Tan, auteur van de Bijbel van de Indonesische keuken, en je gebakken rijst kan niet mislukken. En heb je een restje rijst in de koelkast, dan ben je helemaal snel klaar. -
PREMIUM
Koffiedrinken of helpen met boodschappen, er is geen vrijwilliger meer te vinden
Vrijwilligersorganisaties kampen met een enorm tekort aan helpende handen. Het aantal mensen dat zonder betaling een ander wil helpen - bijvoorbeeld boodschappen doen met een blinde man of koffiedrinken met een oudere vrouw - is drastisch afgenomen. Het gevolg? ,,Er zitten een hele hoop mensen klem in schrijnende situaties.”
In samenwerking met indebuurt Utrecht