Italiaanse schrijver verzorgt Belle van Zuylenlezing, óók gesprek over erfenis van verlichtingsheldin
De Italiaanse schrijver Elena Ferrante verzorgt de dertiende Belle van Zuylenlezing op het International Literature Festival Utrecht (ILFU). Omdat zij niet zelf naar Utrecht komt, wordt de lezing voorgedragen door Olga Zuiderhoek. De schrijfster ontvangt ook de Belle van Zuylenring, een internationale ereprijs.
Dat de Italiaanse schrijver de lezing verzorgt is volgens de organisatie uniek te noemen. Ferrante schrijft normaliter onder een pseudoniem en verschijnt nooit in het openbaar. Ook ditmaal komt zij niet naar Utrecht toe, maar zal haar werk worden voorgedragen door iemand anders.
Bezoekers kunnen Ferrante kennen van onder meer bestseller ‘De geniale vriendin’, een van de vier boeken uit de serie ‘De Napolitaanse romans’.
Tijdens het ILFU is er onder leiding van journalist Simone Weimans ook een gesprek met historici en kenners over de erfenis van Belle van Zuylen. Deze erfenis werd recent nog ernstig betwist door onder anderen Willem te Slaa. Volgens hem mag het beeld dat er van Van Zuylen bestaat genuanceerd worden.
Belle van Zuylen, bekend als verlichtingsdenker en schrijfster, dankte een groot deel van haar vermogen aan koloniale handel en slavenarbeid. ,,Dat ontbreekt vaak in de beeldvorming”, zo luidt de kritiek van Te Slaa. De organisatie van het ILFU zegt dat deze aspecten ook in dat gesprek naar voren komen.
Bekijk onze meest bekeken nieuwsvideo’s in onderstaande playlist:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMDe erfenis
‘Wij dachten altijd dat oom Henk glazenwasser was, maar dat bleek niet zo te zijn’
-
PREMIUM
Windmolens polder Rijnenburg gaan draaien, denken omwonenden: maar de zorgen over het geluid blijven
Dat aan de rand van Utrecht over een paar jaar vier windmolens draaien, daar was woensdagavond onder bezoekers van een informatiebijeenkomst weinig twijfel over. ,,Het is wat de stad wil.’’Utrecht -
PREMIUM
Ruzies, scheldpartijen en een heleboel getoeter: buurt wordt gek van verkeerschaos op Rode Brug
Toeterende auto’s, scheldende chauffeurs en flinke files: de Rode Brug in de Utrechtse wijk Ondiep is een bron van dagelijkse ergernis en verkeerschaos. De gemeente beloofde beterschap, maar daarvan merken buurtbewoners weinig. ,,Er zijn áltijd ruzies op de brug.”Utrecht -
6 tips16
Ga schulden gelijk te lijf: ‘Oogkleppen ophouden en post niet openmaken is geen goed idee’
Voor het eerst sinds 2013 maken we ons méér zorgen over onze financiële situatie. Dat maakte het CBS vanochtend bekend. Met de hard stijgende prijzen voor het levensonderhoud kun je gemakkelijk in financiële nood raken. ,,Ongemerkt wordt alles duurder en opeens is het geld op.’’ Zes tips om schulden het hoofd te bieden. -
PREMIUMMet video's8
Dermatoloog over huidkanker: ‘Huidkleurig bultje dat snel groeit? Dan meteen naar de dokter’
Lekker buiten zijn in het zonnetje, dat doen we maar al te graag in deze tijd van het jaar. Maar blootstelling aan te veel uv-straling in zonlicht kan leiden tot huidkanker, de meest voorkomende kankersoort in Nederland. Een op de vijf Nederlanders krijgt ermee te maken, weet Patrick Kemperman, dermatoloog bij Amsterdam UMC en het Dijklander ziekenhuis in Purmerend. Hij vertelt over de drie vormen van huidkanker en wat je kan doen om ze te voorkomen.
-
Politie Utrecht vindt drugs na vechtpartij in woning
Utrecht -
-
-
MET VIDEO
Geen paniek! Al die hulpdiensten bij Utrecht Centraal zijn daar vanwege een oefening
Er is een veiligheidsoefening bezig op Utrecht Centraal. Dat laten de Veiligheidsregio Utrecht en de gemeente weten. Onder meer wordt een gijzeling gesimuleerd.Utrecht -
oproep1
Het AD wil weten: hoeveel geld geef jij uit op een dagje festival?
Zo goedkoop is het anno 2023 niet meer; ‘even’ een festivalletje pakken. Het AD wil weten: hoeveel geef jij uit op een dagje festival? En let je meer op je geld dan een aantal jaar geleden?Utrecht