Klanten zijn straks in het holst van de nacht niet welkom bij Utrechtse prostituees
De prostituees aan het Nieuwe Zandpad in Utrecht mogen een deel van de nacht geen klanten ontvangen. Dat is een extra voorwaarde die de gemeenteraad aan de prostitutiezone in de wijk Overvecht stelt. De nachtsluiting moet tot minder overlast voor omwonenden leiden.
Als de gemeente erin slaagt een bouwer en minimaal drie exploitanten voor de prostitutiezone te vinden, kunnen de eerste sekswerkers in 2022 aan de slag. Bij de start is er ruimte voor 96 werkplekken. Dit aantal kan worden uitgebreid naar 128. Een deel van de ramen kan via internet worden gehuurd.
Het college van burgemeester en wethouders kwam afgelopen zomer met aangepaste voorwaarden voor de nieuwe prostitutiezone: minder ramen, extra toezicht, meer hulpverlening en scheiding tussen eigendom en exploitatie van de werkplekken.
Een ruime meerderheid van de gemeenteraad stemde vanmiddag in met de aangepaste plannen van het college voor het Nieuwe Zandpad aan de Einsteindreef. ,,Het geduld van de sekswerkers is zwaar op de proef gesteld’’, zei D66-raadslid Ellen Bijsterbosch. ,,Ze wachten al te lang op een veilige werkplek.’’ De fracties van Denk, PVV, Stadsbelang Utrecht, SP en CDA stemden tegen de nieuwe prostitutiezone. Deze partijen vinden de locatie niet goed of willen niet dat de gemeente raamprostitutie in de stad mogelijk maakt.
Overlast
Oppositiepartij VVD wilde omwonenden die overlast in de wijk vrezen, tegemoetkomen door het Nieuwe Zandpad ’s nachts te sluiten. Volgens fractievoorzitter Dimitri Gilissen is dat ook veiliger voor de sekswerkers ‘omdat zij in de nachtelijke uren wellicht met veel contant geld over straat zouden moeten’. Politie en Openbaar Ministerie spraken eerder hun zorg uit over het ontbreken van een nachtsluiting. De VVD kreeg steun van een groot aantal partijen in de raad.
Burgemeester Jan van Zanen zei geen probleem te hebben met een nachtelijke sluiting. Navraag bij onder meer sekswerkers heeft volgens hem geleerd dat de zone tussen 03.00 en 07.00 uur op slot zou kunnen. Een vroegere sluitingstijd maakt het Nieuwe Zandpad minder aantrekkelijk voor exploitanten, aldus de burgemeester. ,,Veel geld wordt aan de randen van de nacht verdiend.’’ Volgens Van Zanen kunnen ter plekke mogelijkheden worden gecreëerd om geld af te storten. Vervoer van sekswerkers in de nacht vanaf het Nieuwe Zandpad kan ook worden geregeld.
Succesvol
In de zomer van 2013 werden alle seksboten aan het Zandpad gesloten, nadat de gemeente de vergunning van de exploitanten had ingetrokken. De sluiting volgde op verdenkingen van mensenhandel. Begin 2014 wees de gemeente een nieuwe prostitutiezone aan, niet ver van de oude plek. Meerdere pogingen om een bouwer te vinden mislukten. Van Zanen zei vanmiddag dat hij nog altijd geloofde in het Nieuwe Zandpad, maar kon niet garanderen dat een nieuwe zoektocht naar een investeerder deze keer wel succesvol zou zijn.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMhuisarts vertelt
Niet zelden ga ik op zoek naar gevonden voorwerpen in de vagina
-
Nieuwe politiebaas Midden-Nederland sceptisch over terugkeer prostitutiezone in Utrecht
Utrecht moet heel kritisch kijken naar de terugkeer van een prostitutiezone. Dat stelt de kersverse politiechef Martin Sitalsing (eenheid Midden-Nederland) in een interview met het AD Utrechts Nieuwsblad. -
Prostituees in 2022 welkom op Nieuwe Zandpad in Utrecht
De eerste prostituees trekken na de zomer van 2022 in hun werkruimtes aan het Nieuwe Zandpad in Utrecht. Volgend jaar wordt bekend wie de exploitant wordt van de nieuwe prostitutiezone. -
met video
Gehuld in isolatiedekens wachten gestrande reizigers op Utrecht Centraal op trein naar huis
De storing op de verkeersleidingspost in Amsterdam heeft ook problemen veroorzaakt op Utrecht Centraal. Treinen naar Schiphol vertrekken niet, dus staan veel mensen met grote en kleine koffers verdwaald om zich heen te kijken. Zo'n honderd reizigers hebben afgelopen nacht noodgedwongen doorgebracht in de Jaarbeurs.Utrecht -
PREMIUM
Hoeveel zoet eet jij? Een week geen toegevoegde suiker kan wel 99 suikerklontjes schelen
In koekjes, chocolade en frisdrank, maar ook in pastasaus: toegevoegde suiker zit in meer producten dan je zou verwachten. Zo eten we onbewust (veel) meer suiker dan we zelf inschatten. Met de Nationale Suiker Challenge (5 t/m 11 juni) daagt het Diabetes Fonds alle Nederlanders uit om een week lang geen toegevoegde suikers te eten. Hoe pak je dat aan, en hoe houd je dat als echte zoetekauw vol?
-
PREMIUM22
'Hoewel ik duizend keer mijn excuses heb gemaakt voor mijn slippertje, blijft mijn vrouw boos’
-
-
-
Verhoogd risico op natuurbrand ondanks het koele voorjaar? ‘Wind heeft de natuur uitgedroogd’
In vergelijking met voorgaande jaren lijkt de lente een stuk minder warm. Toch spreekt de Veiligheidsregio Utrecht van een verhoogd risico op brand in de natuur. Waar komt dit door? Marcel Geluk (52), specialist natuurbrandbeheersing bij de VRU, legt uit.Utrecht -
Geen klanten, maar planten: sekswerkers beruchte Zandpad maken plaats voor natuur
Een wereld van verschil. Langs de nu nog kale kade aan het Zandpad, waar jarenlang seksboten lagen, domineren over een halfjaar planten op een natuurvriendelijke oever.