Maarssen kiest voor intocht met roetveegpieten
De pieten die Sinterklaas in november vergezellen bij de intocht in Maarssen, zijn niet langer zwart. Het Sinterklaascomité kiest voor roetveegpieten.
Voor de camera van de lokale omroep RTV Stichtse Vecht zei voorzitter Arjan Kroon van het Sinterklaascomité Maarssen dat de intocht ‘een feest moet zijn voor iedereen’. ,,We richten ons op kinderen tussen de 4 en 6 jaar, die op school roetveegpieten krijgen. We passen ons daar bij aan.’’ De intocht trekt jaarlijks ongeveer vijfduizend bezoekers.
Vrijwilligers
De 25 vrijwilligers die zich laten schminken als pieten, hebben volgens Kroon wisselend gereageerd. Een aantal van hen heeft aangeven niet meer mee te willen doen.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMVIDEO
Houten neemt afscheid van Zwarte Piet, gemeente gaat verder met roetveegpiet
De gemeente Houten neemt afscheid van Zwarte Piet. Niet langer zal een zwartepiet-figuur zijn opwachting maken in bijvoorbeeld gemeentelijke gebouwen, tijdens de intocht, of in uitingen van de gemeente op sociale media. Vanaf nu krijgt hier roetveegpiet de voorkeur. -
PREMIUM
Michiel heeft zijn splinternieuwe BMW pas 3 weken, nu is hij leeggeroofd (en wel op hele bijzondere manier)
Utrecht -
Utrechters in financiële nood sneller uit de problemen door schuldenaanpak: ‘Trots op wat we hebben bereikt’
Utrechters in financiële nood komen sneller uit de problemen. Dat is het gevolg van tientallen maatregelen die het stadsbestuur de afgelopen jaren nam om inwoners met schulden te helpen.Utrecht -
Zo duur wordt autorijden straks als nieuwe milieuplannen doorgaan
De overheid wil de overschakeling naar elektrisch rijden versneld doorvoeren door drie verschillende tarieven in te voeren bij de kilometerheffing. De eigenaar van een Kia Picanto op benzine is straks tot acht keer duurder uit, zo blijkt uit een nieuw rapport. -
PREMIUM
Dit heeft de coronalockdown gedaan met scholieren: ‘Sommigen wisten niet wat je op een schoolfeest doet’
Utrecht
-
klik hier
Volg AD Utrechts Nieuwsblad op Instagram
-
-
-
PREMIUMGeld & Geluk
Stephanie en zoon Freek: ‘Zijn er 6000 euro per jaar op achteruit gegaan na zijn 18de verjaardag’
Om voor zoon Freek te zorgen, krijgt Stephanie een deel van zijn persoonsgebonden budget. Het geld dat hij met beleggen verdient, zet hij opzij. In deze Mezza-rubriek vragen we lezers naar hun relatie tussen Geld en Geluk. -
belastingaangifte
De aftrekposten slim verdelen: zo zet je je fiscaal partnerschap goed in
Het is weer zover: sinds 1 maart kun je de aangifte inkomstenbelasting doen over het jaar 2022. Wij helpen je op weg bij je belastingaangifte. Vandaag: hoe werkt fiscaal partnerschap?
In samenwerking met indebuurt Utrecht