Moreelsebrug kampt met flinke slijtage: tientallen klemmen houden brug bij elkaar
De Moreelsebrug over de sporen van Utrecht Centraal vertoont forse slijtage. Het wegdek is op verschillende plekken kaal gesleten en rubbers tussen de brugdelen worden provisorisch op hun plek gehouden. Utrecht is met de aannemer in gesprek over de onverwachte tegenvallers.
Delen per e-mail
Tekortkomingen noemt Utrecht de nu aan het licht gekomen forse slijtage, twee jaar na oplevering van de 295 meter lange brug. De brug was het sluitstuk van de spoor- en stationsvernieuwing en is onder verantwoordelijkheid van spoorbeheerder ProRail gebouwd.
Utrecht was de opdrachtgever van de bouw en baalt van de zichtbare slijtage aan het bouwwerk van 1,3 mijoen kilo staal. ,,Over de slijtage zijn we in gesprek met de aannemer, die gaat ermee aan de slag.” Dat geldt ook voor de rubbers tussen de brugdelen, die het uitzetten en krimpen van de brug opvangen. Nu nog zorgen tientallen klemmen ervoor dat de rubbers op hun plek blijven, maar dat is een onwenselijk en tijdelijk beeld.
Utrecht stelt dat een permanente oplossing in de maak is. Aannemer Strukton kon dat vandaag niet bevestigen. Zij zijn verantwoordelijk voor de constructie.
Droge zomer
Eerder bleek dat ook de ijzerbomen op de beeldbepalende brug in Utrecht het zwaar hebben. De extreem droge zomer heeft erin gehakt bij de bomenrij. Nog niet zeker is of de zeventien bomen de klap van de zon en warmte hebben overleefd. Mogelijk worden zij vervangen door nieuwe exemplaren van hetzelfde soort, dat weinig blad laat vallen op de sporen onder de brug.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Joe Biden heeft een haat-liefdeverhouding met auto's
De man die vandaag wordt beëdigd als president van de Verenigde Staten komt uit een autofamilie en is een echte petrolhead. Helaas speelde een auto ook de hoofdrol in het meest tragische hoofdstuk uit zijn leven. -
Vijfheerenlanden onderzoekt of op deze drie locaties een asielzoekerscentrum kan komen
De gemeente Vijfheerenlanden onderzoekt of er gebouwen of locaties geschikt zijn voor de opvang van asielzoekers. Drie plekken zijn er in beeld, in Leerdam, Meerkerk en Vianen. Omwonenden ontvingen daar maandag een brief over. -
Duizend mensen reageren op dit rijtjeshuis in Ooij
Duizend huishoudens willen hier wonen, in deze tussenwoning aan de Dr. Kochlaan in Ooij, bij Nijmegen. Het betreft een sociale huurwoning van woningcorporatie Oosterpoort met drie slaapkamers en een kale huur van 633 euro per maand. -
PREMIUM
Gedenkplaatje op bank voor overleden Sam (18) bekrast: ‘Wie dit doet, heeft geen hersens’
-
PREMIUM
Wil je afvallen? Eet net als Jana een kwart minder: ‘Ik heb nu eindelijk een stabiel gewicht’
In de rubriek Hoe is het nu met? zoeken we mensen op die een rol speelden in het nieuws van een of meerdere jaren geleden. Hoe gaat het nu met ze? Vandaag: docent en schrijfster Jana Verboom (58) uit Leersum.
-
PREMIUM
Stiekem toch een dagje naar kantoor: ‘Ik verkoop beter als ik je echt aan kan kijken’
Werk thuis, zegt Rutte. Maar doen we dat ook? In de avondschemer is het eenvoudig koppen tellen achter de verlichte kantoorramen. Sommigen werken op locatie uit noodzaak, anderen omdat ze er mentaal naar snakken om even het huis uit te zijn. -
Politiek Houten wil minder huizen langs de A27 en mogelijk toch woningbouw in Houten-Oost
Slaagt Houten erin zijn dorpse karakter te behouden? Of gaat het verloren, doordat er de komende twintig jaar 5800 woningen worden bijgebouwd in soms hoge dichtheden en met hier en daar een woontoren? -
Avondklok? In Culemborg luidt de klok al eeuwenlang elke avond
Een avondklok lastig te handhaven? Niet in Culemborg, waar de inwoners al sinds mensenheugenis dagelijks op een vast tijdstip door de papklok eraan worden herinnerd dat het tijd is om naar huis te gaan. Maar aanpassen aan een nationale avondklok gaat burgemeester Gerdo van Grootheest te ver.
In samenwerking met indebuurt Utrecht