Na 45 jaar zwaait Ton Gelok af bij Wijkse Stichting die liefdadigheid en cultuur in Wijk bij Duurstede steunt
Na 45 jaar verlaat de 82-jarige Ton Gelok uit Wijk bij Duurstede het bestuur van de Wijkse Spaarbank en de Wijkse Stichting. ,,Ja, wel apart. Maar het is een leuk clubje’’, zegt Gelok, die de voorzittershamer morgen overdraagt aan Aart Batenburg.
De Wijkse Stichting ontstond in 1979 toen de Wijkse Spaarbank werd opgeheven en verkocht aan de Algemene Bank Nederland (ABN). Voor hoeveel is een goed bewaard geheim. De opbrengst werd belegd in obligaties en aandelen. Het rendement gebruikt de Wijkse Stichting voor uitkeringen aan liefdadige, nuttige en culturele instellingen en activiteiten.
Voorzitter Gelok: ,,Onze filosofie is dat wie geld vraagt, zelf ook een bedrag moet inbrengen. Het geld komt dus ten goede aan leuke dingen voor de Wijkse gemeenschap. Ook konden we helpen om sociale problemen van arme mensen op te lossen.’’
Van museum tot kinderboerderij
Een lange lijst met verstrekte subsidies maakt duidelijk dat veel initiatiefnemers hun begroting hierdoor rond konden krijgen. Van concerten, het Calypso Theater, Museum Dorestad en de Wereldwinkel tot de kinderboerderij, de Wijkse Moestuin, de stadshaven, restauraties van de stadspompen, en ga zo maar door.
Gelok maakte vanaf 1977 als bestuurslid de laatste jaren mee van de vereniging die de Wijkse Spaarbank, opgericht in 1869, beheerde. ,,Het was een simpel bankje. Bart van Dam hield een halve dag per week zitting. Mensen kwamen bij hem hun centen brengen voor hun spaarbankboekje. Bestuurslid was je voor het leven.’’
Recordhouder Bart van Dam was 60 jaar bestuurslid. Op de voet gevolgd door de oud-burgemeester van Cothen Wilhelmus van Beeck Calkoen, met één jaar minder.
In het bankgebouw in de Veldpoortstraat 2 kwam een sociaal-medisch centrum. In ruil hiervoor kon de Hervormde Gemeente het badhuis verbouwen tot Open Hof.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMMet video's8
Dermatoloog over huidkanker: ‘Huidkleurig bultje dat snel groeit? Dan meteen naar de dokter’
-
Omwonenden windpark Goyerbrug boos en teleurgesteld: ‘Gemeente laat zich chanteren’
Omwonenden in buurgemeenten Culemborg en Wijk bij Duurstede reageren boos en teleurgesteld op het besluit van de gemeente Houten om de vergunningprocedure voor Windpark Goyerbrug toch voort te gaan zetten. -
PREMIUM
Helmie (18) kreeg als eerste een chemobehandeling in Prinses Máxima Centrum: ‘Ik dacht: ga ik dood?’
Helmie van Genderen (18) was het allereerste kind dat een chemokuur kreeg in het Prinses Máxima Centrum in Utrecht. Die twijfelachtige eer kreeg ze vijf jaar geleden, toen ze behandeld werd aan levensbedreigende leukemie. ‘Als de ene arts het even niet wist, dan wist een ander het wel.’Utrecht -
dossier
Lees hier alles over FC Utrecht!
-
Op deze plekken kun je een elektrische auto beter niet opladen
Het scheelt flink in de portemonnee waar je in ons land je auto oplaadt. In ondergrondse parkeerplaatsen is het altijd duur. Daar ben je gemiddeld 16,8 procent duurder uit dan elders in de gemeente.
-
6 tips16
Ga schulden gelijk te lijf: ‘Oogkleppen ophouden en post niet openmaken is geen goed idee’
-
-
-
PREMIUM
Na twee motorongelukken in korte tijd op Lekdijk is buurt het zat: ‘Motorgekte móét stoppen’
Na het tweede motorongeluk met letsel in korte tijd op de Lekdijk kan het zo niet langer, vinden buurtbewoners in Amerongen. ,,Deze motorgekte moet stoppen.” -
Meisje heet Amalia8
Baby geboren op snelweg A12: moeder en kind maken het goed
Op de A12 ter hoogte van Harmelen is donderdag tijdens de avondspits een baby geboren. De bevalling verliep voorspoedig en moeder en kind maken het goed, melden Rijkswaterstaat en de politie.Harmelen