Nieuwegein wil van leeg atrium ‘kloppend hart van de stad’ maken
Het is al jaren een stille, weinig uitnodigende plek en daar moet nu snel een einde aan komen. Het atrium in het Stadshuis van Nieuwegein moet gaan bruisen en uitgroeien tot het ‘kloppend hart’ van de stad.
Het gemeentebestuur is daarvoor akkoord gegaan met een nieuw ontwerp voor de inrichting van de begane grond en de eerste en tweede verdieping van het Stadshuis. Deze moeten volgens wethouder Jan Kuipers daarmee een levendige plek worden waar alle inwoners terecht kunnen met al hun vragen over ‘meedoen, leven en wonen in Nieuwegein’. De bibliotheek, Werk en Inkomen Lekstroom (WIL), het Vrijwilligershuis, MOvactor, de GGD en de gemeente slaan hiervoor de handen ineen.
De Nieuwegeinse gemeenteraad besloot eind vorig jaar de 5,7 miljoen euro kostende vernieuwing van de hal van het Stadshuis door te zetten ondanks de hoge kosten. Herindeling van het Stadshuis moet het ook aantrekkelijk maken voor verhuur.
Het ontwerp dat nu voorligt maakt het volgens burgemeester en wethouders mogelijk het bestaande jaarlijkse exploitatietekort van 300.000 euro terug te brengen tot 140.000 euro.
Bekijk onze meest bekeken nieuwsvideo’s in onderstaande playlist:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
podcast
Corina: ‘Ik was blij met de diagnose, er is geen grotere hel dan onverklaarbare kinderloosheid’
Een zwangerschap leidt niet altijd tot een blakende, gezonde baby: per jaar verliezen in Nederland zo’n 25.000 vrouwen een ongeboren kindje. In de podcast Miskraammonologen, een productie van Ouders van Nu, AD en de regionale titels, hoor je de persoonlijke verhalen van deze vrouwen. -
Kunstenaars eren vijftig ‘belangrijke’ Nieuwegeiners met expositie
Kunstenaar Alina Pluim heeft, in samenwerking met andere kunstenaars, vijftig portretten van vijftig belangrijke Nieuwegeiners gemaakt. Die zijn vanaf donderdag te zien in Theater De Kom. -
PREMIUM
‘Aanslag’ met explosief heeft buurt in z'n greep: burgemeester vindt actie ‘bizar’
-
Balkons van flat in Maarssen zijn onveilig, hekken moeten beschermen tegen instortingsgevaar
Bewoners van drie flats in Maarssen mogen voorlopig niet op hun balkon zitten. Schilders sloegen alarm nadat zij tijdens onderhoudswerkzaamheden opvallende schade ontdekten. Uit nadere inspectie bleek dat de balkons onveilig zijn. Vanwege instortingsgevaar zijn de appartementen afgezet met hekken. ,,We hebben bewoners aangeraden de boel op slot te doen.” -
PREMIUMKoken & Eten
Granola supergezond? Als je dit erin doet, krijg je alsnog een suikerpiek (en dip)
Granola is een van de populairste ingrediënten bij het ontbijt. Wie granola kiest, denkt ook automatisch gezond bezig te zijn, maar klopt dat wel? Alles hangt af van de mix van de ingrediënten in de granola en hoe je die klaarmaakt, vindt chef en voedingsdeskundige Sandra Bekkari.
-
Gemeente Nieuwegein verhoogt bijdrage zorgverzekering minima
De gemeente Nieuwegein wil de gemeentelijke bijdrage van de collectieve zorgverzekering voor minima verhogen. De bijdrage zou dan met 4 euro omhoog gaan, van 23 naar 27 euro per maand. Dit zal in elk geval voor de jaren 2022 en 2023 gelden. -
PREMIUM100 jaar in utrecht
Johanna woont bijna 100 jaar in Utrecht: ‘Gezelligheid is vertrokken, maar ik ben wél trots op de stad’
-
Kan 't goedkoper?
We betalen minder voor een fles allesreiniger, maar het kan nóg goedkoper
De prijzen stijgen, ook die van onze boodschappen. Elke week bekijken we één product. Betaal je er meer voor en is er een manier om te besparen? Vandaag: allesreiniger.
In samenwerking met indebuurt Utrecht