Ondernemers Overvecht ‘doodongelukkig’ met mogelijke komst coffeeshop
Simon Fortuyn, voorzitter van ondernemersvereniging Nieuw Overvecht, is ‘doodongelukkig’ over de mogelijke komst van een coffeeshop in de wijk. Hij krijgt bijval van een groot deel van de gemeenteraad.
Delen per e-mail
Burgemeester Jan van Zanen stemde vorige week in met een coffeeshop op de autoboulevard. Maar dat valt bij de ondernemers van het bedrijventerrein niet in goede aarde. ,,Sinds Overvecht in 2006 een Vogelaarwijk werd, zijn we hard aan het werk om er een kansrijk gebied van te maken’’, zegt Fortuyn. ,,Dan werkt zo’n coffeeshop natuurlijk niet op deze plek.’’
Volgens Fortuyn is het belangrijk dat de gemeenteraad nu actie onderneemt. ,,We zijn er doodongelukkig mee. De gemeenteraad heeft nu invloed en kan wat betekenen. Het college voert namelijk alleen maar uit.’’
Vragen ingediend
Ik begrijp dat Utrecht een softdrugsbeleid heeft, maar ik begrijp niets van deze locatie
Fortuyn wordt door de Utrechtse politiek op z’n wenken bediend. De meerderheid van de Utrechtse gemeenteraad wil in gesprek met het college over de beoogde coffeeshop aan de Tennesseedreef in Overvecht. CDA, ChristenUnie, VVD, GroenLinks, D66 en de PVV hebben daarom vanmiddag vragen ingediend.
,,Het is een waardeloos idee’’, zegt CDA-raadslid Sander van Waveren. ,,Ik begrijp dat Utrecht een softdrugsbeleid heeft, maar ik begrijp niets van deze locatie.’’ In de wijk Overvecht zijn leefbaarheid en veiligheid regelmatig in het geding.
Hoewel partijen verschillend tegen het cannabisbeleid aankijken, heeft de gemeenteraad de behoefte in gesprek te gaan met het college over de nieuwe coffeeshop. Van Waveren wil dat het college pas op de plaats maakt.
Politie-invallen
De shop komt op een bedrijventerrein waar de politie eind vorig jaar met groot machtsvertoon zeventien schimmige autobedrijven binnenviel. Geen slimme plek dus voor een coffeeshop, zo vindt het CDA-raadslid.
Daarnaast zegt hij dat coffeeshops alleen mogen beginnen in panden met een horecabestemming. Voor het pand aan de Tennesseedreef geldt dat niet. Ondanks dat krijgt de exploitant van het pand wel een tijdelijk ontheffing van vijf jaar, zo besloot de gemeente.
,,Op een bedrijventerrein mag alleen ondersteunende horeca komen. Een snackbar waar mensen kunnen lunchen bijvoorbeeld, maar geen coffeeshop’’, zegt Van Waveren.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM1
Prenatale depressie blijft vaak onbehandeld: ‘Door de stress beviel ik van een prematuurtje’
Niet elke zwangere vrouw is in blijde verwachting. Sommigen voelen zich neerslachtig of angstig, maar om hulp vragen is moeilijk. Dat kan een prenatale depressie tot gevolg hebben. ,,Het is not done om te praten over de slechte kanten van een zwangerschap”, vertelt ervaringsdeskundige Carmen Wille (31). Vroedvrouw en psychotherapeute An-Sofie Van Parys pleit voor meer bewustwording, want een prenatale depressie kan ernstige gevolgen hebben voor moeder én kind. -
HAAGSE AMBITIES
Anne-Marie Mineur (53) uit De Bilt is lijstduwer voor de SP: ‘Amelisweerd zouden we juist moeten uitbreiden’
Op woensdag 17 maart gaat Nederland naar de stembus om een nieuwe Tweede Kamer te kiezen. Anne-Marie Mineur (53) uit De Bilt staat op plek 46 van de SP. Mineur is een taalkundige die na jaren in de wetenschap koos voor de politiek. Zo was ze eerder raadslid, statenlid en lid van het Europees Parlement. Mineur woont in een woongroep met negentien andere volwassenen en twee kinderen. -
Wethouder Jorg gaat inwoners Utrechtse Heuvelrug meer betrekken bij zoektocht naar duurzame energie
Het kernteam voor de regionale energiestrategie in de provincie Utrecht neemt meer tijd om inwoners en bestuurders beter te betrekken bij het zoeken naar duurzame vormen van energie. Aanvankelijk moest een eerste voorstel op 1 juli bij de overheid liggen, maar die datum is met drie maanden verschoven naar 1 oktober. -
PREMIUM
Het nieuwe stadspark in Vianen: over een paar jaar in het echt te bewonderen, maar nu alvast digitaal
De zeventiende-eeuwse tuinen van kasteel Batestein in Vianen komen tot leven. Een voorproefje van hoe dit toekomstige stadspark er binnen een paar jaar uit komt te zien is alvast digitaal te bewonderen. ,,Groen en cultuur voor iedereen. Dat spreekt mij aan’’, aldus een van de initiatiefnemers Xandra Pieterse. -
PREMIUM
‘Wereldwijde revolutie’: kleine schotel in het weiland bij Groenekan zorgt voor ongekend snel internet
In een weiland langs de A27, tussen Groenekan en Maartensdijk, verrijst binnenkort een satellietschotel die in grote delen van de wereld gaat zorgen voor revolutionair snel internet. De schotel staat in verbinding met een satelliet in de ruimte op ruim 35.000 kilometer van de aarde.
-
PREMIUM
Deze 14 (!) broers en zussen zijn allemaal nog in leven en samen 1000 jaar oud
Tien meisjes en vier jongens, gemiddeld 71,4 jaar oud. De kinderen van Kees uit Houten en Annie uit Ondiep hebben zin in weer eens een feestje: op 4 maart, klokslag 18.52 uur, proosten ze (digitaal) op hun duizendste verjaardag. -
PREMIUMKoken & eten
In deze chocoladefabriek in Brabant kun je je eigen pak hagelslag maken
Het heeft de sfeer van Sjakie in de Chocoladefabriek, maar het is levensecht. In een nieuwe chocoladefabriek in het Brabantse Veghel die nu in de maak is, maak je je eigen chocoladereep, in je eigen favoriete smaak, met je zelf ontworpen wikkel erom. In de fabriek werken alleen maar jonge mensen. -
PREMIUM
Door webshops ligt een koopverslaving op de loer, dit doe je eraan
Winkelen en uitgaan kan al een tijd niet, maar gelukkig hebben we webshops. Nou ja, gelukkig... Voor sommige mensen is een druk op de koopknop zó verleidelijk, dat een koopverslaving op de loer ligt.
In samenwerking met indebuurt Utrecht