Onderzoekers: 'Dascha pleegde geen zelfmoord'
Volgens een nieuw onderzoek naar de dood van de 16-jarige Dascha Graafsma, zou het meisje waarschijnlijk niet door zelfmoord om het leven zijn gekomen.
De onderzoekers, die op verzoek van de familie een reconstructie maakten van de laatst uren van het meisje uit Hollandsche Rading, denken eerder aan een ongeval onder invloed en sluiten ook een misdrijf niet uit. De reconstructie staat sinds vanavond op YouTube.
Een nieuw feit in de reconstructie is de vindplaats van de telefoon van Dascha. Via een tijdlijn wordt beschreven dat het meisje nooit op de plaats is geweest waar de telefoon is gevonden. De telefoon moet er door iemand anders zijn neergelegd, aldus onderzoeker Joey Roelofs.
Het Openbaar Ministerie kon vanavond niet reageren op de reconstructie. ,,Er zijn geen aanwijzingen voor een strafbaar feit gevonden. Wat er dan wel is gebeurd, weten we niet'', zei het OM eerder op de dag.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
liveblog
TERUGLEZEN | Wielerfeest in Utrecht compleet met winst van Jumbo-Visma en rode trui voor Gesink
Na een spectaculaire ploegenpresentatie in het centrum van Utrecht op donderdag, is het vandaag tijd voor het echte werk: de eerste etappe van La Vuelta. De ploegentijdrit (23,2 km) met start en finish op het Jaarbeursplein begint om 18.30 uur. Blijf in dit liveblog op de hoogte van alle ontwikkelingen op en langs het parcours. -
PREMIUM
Ze zijn mogelijk met miljarden en vreten onze natuur leeg: hoe stoppen we de Amerikaanse rivierkreeft?
-
PREMIUM
Echtgenoot wiens vrouw van trap valt en sterft, niet langer vervolgd: ‘Jaar lang ogen voelen priemen’
Een 54-jarige inwoner van IJsselstein is niet langer verdacht van betrokkenheid bij de dood van zijn vrouw. Het Openbaar Ministerie ziet af van een strafzaak, ondanks dat de vrouw op haar sterfbed hintte op zijn betrokkenheid. -
Energierekening
Ferdi: 'We hebben geen afwasmachine. Echt, klinkt raar hè? Ik zou niet weten waarom’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Ferdi Verberk (57) uit Sint Anthonis. -
PREMIUMVideo
Rammen voor Robert Gesink op de reclameborden: ‘Ik heb niks met wielrennen, maar dit is heel gaaf’
Het is misschien wel de meest ‘aanraakbare’ sport ter wereld, maar tijdens een supersnelle ploegentijdrit is het wel het verstandigst uit de buurt van de wielrenners te blijven. Toch had iedereen vrijdagavond tijdens de start van de Vuelta in Utrecht ruim zicht op z’n helden.
-
Duurder tijdens levertijd: prijzen nieuwe auto’s blijven maar stijgen
Nieuwe auto’s zijn de afgelopen maanden rap duurder geworden, meldt dataleverancier Autotelex. Prijsverhogingen van vijf of zelfs tien procent zijn geen uitzondering en kunnen ook plaatsvinden ná het tekenen van het koopcontract. -
PREMIUM
Jim (12) helpt andere kinderen met Down door eigen appelmoes te verkopen: ‘Zo hebben ze gelijke kansen’
-
PREMIUM
Acute kiespijn ’s nachts? Dan kan je zomaar een flinke rit staan te wachten
Acute kiespijn of tandpijn? Tand afgebroken of een kroon eruit gevallen? Door personeelsproblemen bij spoedartsen moet je voor hulp buiten de reguliere openingstijden van de tandarts regelmatig steeds verder rijden. Het overkwam René Heus uit Apeldoorn. ,,Naar Deventer? Kan dat niet gewoon in Apeldoorn?”
In samenwerking met indebuurt Utrecht