Opnieuw ophef over handeldrijven van provincie Utrecht met China
Binnen Provinciale Staten is er opnieuw ophef over het handeldrijven van de provincie Utrecht met China. Dit keer vormt de China Business Week, die binnenkort wordt georganiseerd, de aanleiding.
De ChristenUnie, GroenLinks en de PvdA hebben grote zorgen over de risico’s voor bedrijven als zij zakendoen met het land. Reden: de voortdurende mensenrechtenschendingen en slechte arbeidsomstandigheden.
De drie partijen willen van gedeputeerde Robert Strijk (D66, economische zaken) opheldering over de Business Week, die van 15 tot 18 september wordt georganiseerd. Zij hebben schriftelijke vragen gesteld aan Strijk. Utrecht Region is een van de organiserende partners. Dit netwerk van economische partijen uit de regio wordt gesubsidieerd door de provincie Utrecht en de gedeputeerde is één van de bestuursleden.
Vriendschapsband
De partijen vragen zich af of het college ‘de zorgen over de mensenrechtenschendingen’ en de ‘risico’s voor bedrijven en consumenten van zakendoen’ met China aan de organiserende partijen duidelijk heeft gemaakt. Ook vragen zij zich af op welke manier de mensenrechten en bedrijfsrisico’s aan de orde komen tijden de China Business Week en wat de provincie doet om te voorkomen dat Utrechtse bedrijven hierbij betrokken raken.
Het is niet voor het eerst dat de (zaken)band met China tot zorgen en discussie leidt in Provinciale Staten (PS). Eind vorig jaar rees er bij Statenleden al groeiende twijfel over de vriendschapsband die de provincie Utrecht sinds 1995 met de provincie Guangdong heeft. Een meerderheid van PS wilde dan ook dat Strijk tijdens een handelsmissie naar China in november van vorig jaar nadrukkelijk aandacht zou vragen voor de mensenrechten.
Strijk liet na de missie aan de Statenleden weten dat hij tot twee keer toe de mensenrechten ter sprake had gebracht tijdens zijn verblijf in China.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Wat merk jij van de staking in het streekvervoer? Alle vragen en antwoorden op een rij
Vanaf maandag leggen werknemers in het streekvervoer vijf dagen lang hun werk neer. Waarom gebeurt dat en wat zijn de gevolgen voor de reiziger? Acht vragen en antwoorden over de staking in het streekvervoer. -
Wat we kunnen leren van praten over onze stoelgang: ‘We hebben allemaal weleens diarree’
Mensen vinden het vaak ongemakkelijk om over diarree te praten of om ermee naar de huisarts te gaan. Vaak is deze dunne ontlasting vrij onschuldig, maar wanneer is het slim om naar de dokter te gaan? En wat doe je als een kind diarree heeft? -
Fietsster gewond bij aanrijding met auto in Bunnik
Op de N411 bij Bunnik is maandagavond een fietsster in botsing gekomen met een auto. De fietsster kwam ten val en raakte gewond. -
PREMIUM
Na 24 jaar nog geen perspectief voor moordenaar van Sybine Jansons? Justitie eist verlenging tbs
De moordenaar van Sybine Jansons mag niet terugkeren in de maatschappij. Nieuwegeiner Martin C. moet de komende jaren op zijn nieuwe afdeling blijven: die voor langdurig verblijf in een tbs-kliniek. Dat eist het Openbaar Ministerie. Zijn advocaat denkt er heel anders over: ,,Het is tijd voor perspectief.” -
PREMIUM
Utrecht op handelsmissie naar China: ‘In het vliegtuig nog snel wat woordjes Chinees leren’
Provinciebestuurder Robert Strijk hoorde twee weken na zijn aantreden dat hij als leider van een handelsmissie naar China zou gaan. De zevendaagse reis is na 24 jaar vriendschapsband mogelijk de laatste van Utrecht aan de provincie Guangdong. Zaterdag stapt de D66’er op het vliegtuig.
-
PREMIUMKoken & Eten
Vegaburgers doen de gezondheid meer kwaad dan goed: welke vleesvervangers zijn wél een goede keuze?
Uit een analyse van meer dan 500 verschillende vegetarische burgers, worsten, balletjes en schnitzels uit de supermarkt blijkt dat vleesvervangers vaak te veel vet en te weinig eiwitten bevatten. Volgens TestAankoop in België zijn de meeste veggieburgers enorm bewerkt en doen ze de gezondheid van de consument meer kwaad dan goed. Hoe kies je dan de juiste vleesvervanger? En bestaan er voedzame alternatieven? -
-
-
PREMIUM
Lili (33) verliet China voor de liefde in Utrecht: ‘Kanaleneiland was een vreemde omgeving’
Ze kwam voor de liefde naar Utrecht. Maar de Chinese Lili Chang moest veel strubbelingen overwinnen om haar weg te vinden. ,,Soms durfde ik de deur niet open te doen. Ik was te verlegen om met iemand te praten.’’ -
PREMIUM
Het droomhuis van Daan (27) bleek een complete bouwval: ‘Keurder noemde het een kaartenhuis’
Huizenkopers hebben vaak geen flauw benul van funderingsproblemen, bleek onlangs uit onderzoek. Niet vreemd, als er op Funda vaak niets over staat. Het overkwam Daan (27) uit Utrecht, die bijna een ‘kaartenhuis’ kocht.
In samenwerking met indebuurt Utrecht