Problemen Uithoflijn nog stééds niet opgelost: groot deel gloednieuwe trams is stuk
Over vier weken moet ’ie gaan rijden, maar achter de schermen zijn er nog steeds grote zorgen over de Uithoflijn. Een groot deel van de gloednieuwe trams staat defect in de remise in Nieuwegein.
Delen per e-mail
Vanaf 16 december vertrekt er eens in de zes minuten een tram vanaf het Centraal Station richting De Uithof. Om de ruim vierduizend studenten en werknemers per uur soepel op hun plaats van bestemming te krijgen, worden extra lange trams ingezet. In totaal twintig tramstellen zijn nodig om volgens dienstregeling te kunnen rijden.
Probleem is dat een groot deel van de trams nu werkloos in de remise staat. Ze zijn defect of hebben te kampen met storingen. En ze kunnen niet 1-2-3 worden gemaakt. Want de gloednieuwe tramremise is er nog niet helemaal klaar voor. ,,We hebben nog te maken met installaties die nog niet goed in bedrijf zijn”, zegt een woordvoerder van de provincie Utrecht. ,,Ook zijn nog niet alle werksporen te gebruiken. Daarom kunnen we nu nog niet volgens dienstregeling testen.”
Hoeveel trams er precies noodgedwongen stilstaan, is niet duidelijk. ,,Het aantal schommelt van dag tot dag. Maar het is nu in elk geval onvoldoende om nu al in bedrijf te gaan.”
Hens aan dek
Gaat het dan wel lukken om 16 december te gaan rijden? ,,Dat is wel de bedoeling”, zegt de woordvoerder. ,,Het is alle hens aan dek, maar we weten waar we aan toe zijn.” De provincie schakelt extra monteurs in om het werk versneld uit te voeren. ,,Vanaf 5 december hebben we op alle werksporen stroom op de bovenleiding, zodat we sneller in en en uit de remise kunnen rijden.”
Maar ook ná 16 december worden nog problemen verwacht, zegt de woordvoerder. ,,We hebben te maken met nieuwe trams. Die geven soms kinderziektes. En ook al zien we de laatste tijd het aantal storingen drastisch afnemen, we verwachten ook in de eerste fase van de reguliere dienstregeling wel wat dingetjes. Mede daarom houden we extra bussen achter de hand.”
De stilstaande trams is niet het enige mankement. Lees hier over ‘de zeven plagen van de Uithoflijn’.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
De zeven plagen van de Uithoflijn: hij gaat rijden, maar voor hoelang?
Hoera! Nog vier weken wachten, dan kunnen we in Utrecht éindelijk mee met de Uithoflijn. Hoewel... is dat nu écht helemaal zeker? Deze zeven hobbels bedreigen de dienstregeling van de gloednieuwe tramlijn die op 16 december moet gaan rijden. -
De hele dag wachtten Margarita, Cesar en Fabiola op sneeuw: 'Toen het kwam, gingen we meteen naar buiten’
Margarita (9), Cesar (43) en Fabiola (42) Bratz uit Chili waren op zoek naar de laatste restjes sneeuw toen ze op de steiger bij de Bartholomeusbrug de restanten van een sneeuwpop zagen. Anderhalf jaar geleden zijn ze naar Nederland gekomen omdat Cesar hier een baan kon krijgen als diëtist. -
Acheffay verkocht aan Grasshoppers, Kasius verhuurd aan FC Volendam
-
Duizend mensen reageren op dit rijtjeshuis in Ooij
Duizend huishoudens willen hier wonen, in deze tussenwoning aan de Dr. Kochlaan in Ooij, bij Nijmegen. Het betreft een sociale huurwoning van woningcorporatie Oosterpoort met drie slaapkamers en een kale huur van 633 euro per maand. -
PREMIUM
Stiekem toch een dagje naar kantoor: ‘Ik verkoop beter als ik je echt aan kan kijken’
Werk thuis, zegt Rutte. Maar doen we dat ook? In de avondschemer is het eenvoudig koppen tellen achter de verlichte kantoorramen. Sommigen werken op locatie uit noodzaak, anderen omdat ze er mentaal naar snakken om even het huis uit te zijn.
-
Stichtse Vecht roept staatssecretaris op: doe meer voor ondernemers in crisistijd
Het kabinet doet er goed aan de steunpakketten voor ondernemers uit te breiden. Dat schrijft de gemeente Stichtse Vecht in een brief aan staatssecretaris Mona Keijzer van Economische Zaken. -
Joe Biden heeft een haat-liefdeverhouding met auto's
De man die vandaag wordt beëdigd als president van de Verenigde Staten komt uit een autofamilie en is een echte petrolhead. Helaas speelde een auto ook de hoofdrol in het meest tragische hoofdstuk uit zijn leven. -
Geen straf voor bankmedewerkers die na tramaanslag gegevens van Gökmen Tanis opzochten
Zeven bankmedewerkers hebben op de dag van de tramaanslag in Utrecht de gegevens van de toenmalige verdachte Gökmen Tanis opgezocht in banksystemen. Daarmee overtraden ze de bankierseed. De Tuchtcommissie Banken legt hiervoor desondanks geen straffen op omdat er sprake was van bijzondere omstandigheden.
In samenwerking met indebuurt Utrecht